Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen fájdalomcsillapítót...

Milyen fájdalomcsillapítót érdemes bevenni?

Figyelt kérdés
Fejfájásra, fogfájásra, stb. A terhesség elején vok még.
2008. ápr. 24. 15:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Paracetamol tartalmú gyógyszert bevehetsz nyugodtan.

Mint a Panadol,vagy Rubophen..stb..

Csak pirinszármazékot ne szedjél be,mint az algopiryn,aszpiryn...stb..mert ezek gátolják egyfajta zsírsav termelődését ami a megtapadást segíti elő.

Tulajdonképpen az egész terhesség alatt ellenjavalltak ezek a szerek.

Azt csak az mondja,hogy ne vegyél be semmit,akinek nem fájt még rendesen a feje,nem tudja milyen egy migrén.

Nekem régebben szokott 3 napig tartó is lenni.

De most is,ha fáj a felem,addig nem múlik el,amíg nem veszek be rá valamit:((Ha napokig,akkor addig fáj:((


Boldog babavárást.

2008. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%
Nekem a Rubophent írták fel, azt lehet. Nem túl gyakran, de lehet. Sajna a várandósság nekem frontérzékenységgel, fejfájással jött. Volt olyan fejgörcsöm, hogy a lábamon nem álltam meg, végül az ügyelet jött ki. Ha nem hat akkor a gyógyszer, akkor visznek is a kórházba. Jól le is toltak, mert azzal, hogy idáig fajult a fejfájásom, többet ártottam, mint 1 szem gyógyszerrel. Szóval azt mondom, hogy ne legyen rá szükség, de ha muszáj, akkor egy szem Rubophen nem a világ. Egyébként meg anyáink idejében nem volt ilyen gyógyszer-stop mánia.
2008. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó válaszolónak üzenem: Én sem vettem be semmilyen fájdalomcsillapítót, pedig nekem is volt napokig tartó migrénem! Kibírtam a baba miatt!! Masszíroztam a fejem, meg ha nem dolgoztam éppen, akkor lefeküdtem. Próbáltam elterelni a figyelmemet a fejfájásról! Meglehet oldani tabletták nélkül is!
2008. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak!!!


Akkor neked fogalmad sincsen,hogy milyen egy rendes migrén.

Nem mindegy,hogy fájdogál az ember feje,vagy rendesen fáj.

A szülés 22 órás vajúdással kutya füle hozzá képest.

2008. ápr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
uccsó hozzászólónak igaza van, a 20 órás vajúsád semmi ahhoz képest, amikor nem láttam semmit a migréntől és csak hánytam és hánytam stb...azt se tudtamfiú vagyok e vagy lány. a terhesség egyik szakaszában sem szabad eddig hagyni fajulni a fájdalmat.
2008. ápr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedtem az eleján algopyrint is, és nem lett semmi bajunk... Persze nem levélszámra kell kapkodni, csak ha nagyon muszáj-márpesdig ez előfordul. Nem ártasz többet vele, mintha kimégy egy forgalmas útra, és sétálsz ott...
2008. ápr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
45%

Ne bíztass hülyeségre másokat!!!!

Azért,mert te bevetted az algopirynt,még nem kellene másnak is.Lehet,hogy ő pont érzékenyebb rá,és elvetél.A barátnőm egyértelműen attól vetélt el 7 hetesen,mert fogfájásra kapkodta be.Többet biztos nem teszi.

Te meg örülj,hogy semmi bajotok,és ha nem értesz hozzá akkor inkább ne írj semmit!!!!!

2008. ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszi a sok tanácsot, de én kikérem majd a dokim véleményét, ha megyek hozzá.
2008. ápr. 24. 18:57
 19/21 anonim ***** válasza:

Annyira tévhit ez a gyógyszerektől való félelem.A tájékoztatón csak azért van rajta,hogy ne szedjük,mert jogilag védik magukat a gyógyszergyártó cégek.Nehogy valaki be tudja őket perelni!

Magyarországon minden gyógyszer be van vizsgálva és csak 8 db. nem szedhető terhesen,ezek szteroidok és epilepszia ellenes szerek!

Aki kételkedik az járjon utána!Én megtettem és genetikussal is beszéltem.Neki is ez volt a véleménye!

2008. ápr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia előző válaszoló!


Hát én utánajártam,főleg mivel egészségügyben dolgoztam.

Aki epilepsiás nem hagyhatja el a gyógyszerét terhesen sem,kénytelen szedni.De írnak kismamáknak görcsoldásra,nyugtatóként is epileptikumot.

És van pár tabi ami fejlődési rendellenességet okozhat,vagy vetélést.Mint pl:az algopiryn és családja,ami gátolja egyfajta zsírsav termelődését,ami szükséges a megtapadáshoz.Sokan talán nem is tudják,hogy neki köszönhetik a babájuk elvesztését.

A tájékoztatókat pedig tényleg nem érdemes olvasgatni,mert a gyártók magukat védik vele.Sokféle gyógyszer van,amit orvos ír fel,és annak is rajt a tájékoztatóján,hogy ellenjavallt terhességben.

Legjobb mindenről az orvost kérdezni.

2008. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!