Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti futás? Van...

Terhesség alatti futás? Van aki fut? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
szeretek futni, persze csak amennyi jól esik , inkább kocogás. most babát tervezünk és nem tudom mi lesz ha terhes leszek...
2012. máj. 27. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem teljesitményre megy, meg nem érzed megeröltetönek, akkor semmi kifogás nem lehet ellene. Amikor már nagy lesz a hasad, akkor úgyis lesz egy pont, amikortól nem esik jól, mert túlságosan nehéz lesz a hasad.

De amig enm érzed megeröltetönek, meg olesik, addig fuss nyugodtan.

Azok (nem extrém) sportok, amiket terhesség elött is végzett valaki, nem jelentenek a terhesség alatt sem túl nagy megterhelést. Ha odafigyelsz magadra, akkor nem lesz belöle baj.

Sok sikert!

2012. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha jól tudom, olyan mozgásokat nem ajánlatos végezni (főleg a terhesség első heteiben az esetleges vetélés miatt), ami rázkódással jár: lovaglás, futás, szökdelés, stb.
2012. máj. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen! A futas nem ajanlott! Nekem a dokim kulon felhivta ra a figyelmem,hogy ne fussak,ne lovagoljak az elso trimeszterben,mert amig nem agyazodott be megfeleloen,nagyon konnyen elmegy a baba a razkodastol. Utana meg mar a pocak miatt nem ajanlott. Inkabb valassz nyugisabb sportot!
2012. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát én sokat futottam előtte, a terhesség alatt az orvosom és a férjem (ő is orvos) is eltiltott a futástól.
2012. máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Félve, de bevallom, hogy én 3 hónapos terhes voltam, amikor abbahagytam a lovaglást, azt is azért, mert a család tagjaim nagyon nyúztak már miatta. (Kétszer le is esetem a paciról. Hideg tél volt és megcsúszott a paci.)

A dokim tudott róla. Nem javasolta. Mindig mondta, hpgy saját felelősségemre csinálom.

A terhesség során az ég világon semmi baj nem volt.

(Előtte kb 2 évvel volt egy vetélésem.)

2012. máj. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Én nem vagyok ellene a testmozgásnak, félre ne értsetek! csak pár évvel ezelőtt olvastam egy történetet a neten. Egy nő írt arról, h nagyon szeretett sportolni, futni stb. ...és amikor terhes lett, ugyanúgy csinálta ezeket, mondván, semmi gond nem lehet belőle. Hát lett. 5 hónaposan elvetélt :S

Azután a 2. terhességénél már jobban vigyázott, rájött h ez nem igazán a "pörgés" időszaka. Tornázni lehet persze, sőt kell is, de a kocogást, lovaglást, biciklizést....azt most tessék félretennie gy kicsit. A baba egészsége az első.

2012. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
A futást egyértelműen ellenzik terhesség alatt. Válassz valamit, amit biztonsággal (nyugodt lelkiismerettel) tudsz csinálni, és hajrá!!! Én az első három hónapban olyan cefetül voltam, hogy abbahagytam a sportot. Ha így alakul, akkor se legyen bűntudatod, ha nem megy, nem megy. Ha meg birod, akkor szerencsés csajszi vagy! :)
2012. máj. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kicsit OFF: képzeljétek most hallottam, hogy utolsó hetes kismamák terápiás céllal mennek lovagolni Amerikában vagy hol. Kis lovakon, nagyon lassan, kantárszáron körbe-körbe, megfelelő felügyelet mellett, mert iszonyat jót tesz szülés előtt az "odalenti" izmoknak. Könnyebb, gyorsabb a szülés, az izmok gyorsan regenerálódnak. Csak mondom, hogy hallottam, nem foglalok állást, még nem is ültem lovon sosem.
2012. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én előtte futottam, terhesség felismerésétől csak gyors gyalogoltam, amíg jól esett aztán egyszer csak elkezdtem keményedni tőle és onnantól maradt a torna
2012. máj. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is futottam a terhesség előtt és az orvosom azt mondta, hagyjam abba, mert nem jó a babának. Korai időszakban akár vetélés is lehet belőle, később meg kinyílhat a méhszáj. Persze nyilván nagyon kis %-ban fordul(hat) elő, de jobb a biztonság.
2012. máj. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!