Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes kismama vagyok és...

29 hetes kismama vagyok és eléggé izgulós. A vérnyomásom szinten tartására keresnék olyan gyógyteát vagy hom. Gyógyszert ami iható vagy szedhető?

Figyelt kérdés
Ha a védőnő méri elsőre mindig magas(150/90) körüli. Itthon is mérem 120/80 körüli.
2009. jún. 30. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Erről inkább a nőgyógyászod,vagy gyógyszerészt kellene megkérdezni.

2009. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia, én is ilyen vagyok, 31 hetes.

Nekem is 160/80 nála, itthon meg jó.

Nekem elfogadja az itthonit, mert hát csak az a reális, nem az "izgulós"vérnyomás.

Rajtam volt 24 órás is, és kimutatta a fehérköpeny szindrómát, és azt mondták erre nem kell gyógyszer.

Nekem ez az egy keseríti meg a terhességemet, azért féltem a babám, de nem adnak rá gyógyszert, sőt azt mondták nem kell mindig méregetni sem.

Próbálkozz agykontrollal, én is azon vagyok, megpróbálom magammal megbeszélni hogy nem szabad ennyit izgulni, hát nem tudom sikerül e?

Magnéziumot szedsz?Az is javít állítólag valamit,bár én nem tapasztaltam, pedig 3*2 szedek.

Illeteve még iszok naponta citromfűteát.

Ha találsz esetleg valmit, megírnád?

Sok sikert.

31 hetes km.

2009. jún. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A második válaszolótól kérdezném, hogy a 24 órás vérnyomásmérésre benn kell maradni a kórházban? Magnerotot szedek napi 3x1-et én is. Nekem is egyébként itthon nem magas és a védőnőnél mindig eldöntöm, hogy nem izgulok, de eddig még nem jött össze!!!
2009. jún. 30. 11:33
 4/10 A kérdező kommentje:
A barátnőm egyébként a vége felé a fehér fagyöngy teát itta, hogy ne menjen fel. Utána olvastam a neten és ott meg az volt, hogy terhesség alatt nem ajánlott, úgyhogy nem tudom??? Én csak attól félek, hogy az utolsó időszakban meg a szüléskor az izgulástól mennyire megy majd fel és mi lesz! Te hogy vagy evvel?
2009. jún. 30. 11:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kell bentmaradni, sőt engem a védőnő küldött el a háziorvosomhoz, mivel ő egyben belgyógyász is, így hát elmentem hozzá megbeszélt időpontra, felrakták, persze 160 volt, annyira izgultam, mire hazaértem lement.

30 percenként mért, másnap délelőttig,este óránként.

Másnap visszamentem, itthon már levettem alig vártam hogy megszabaduljak tőle.

Kiértékelték, és 115/70 átlag jött ki, nem is volt olyan magas csak a dokinál.

Nem tudom hogy ha nem a háziorvos csinálta volna akkor hogy működik, kérdezz rá szerintem.

Védőnő, doki, mit mondanak, neked sem írnak gyógyszert?

Nekem mostanában már itthon is volt magasabb, de nem állandóan, erre sem mondtak semmit.

2009. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A védőnőhöz magammal szoktam vinni a saját mérőm, abban 14 mérést vissza lehet nézi, ugyhogy elhiszi. A nődokimnak meg írnom kell egy füzetbe és mindig nézi. Azt mondta, ha többször 135/85 fölé megy akkor szóljak. Nekem sem adott más gyógyszert.
2009. jún. 30. 11:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem 140/90 et mondtak, ha affölé megy, akkor majd írnak rá gyógyszert.De nekem már elegem van ebből a mérickéből, már alig várom hogy ne kelljen, tényleg más panaszom nincs, olyan jól érezném magam amúgy.

A baba jól legyen, az a lényeg.

De nálam ez csak a 16. héttől van, előtte 130 fölött nem mért a védőnő sem, egyszer megijesztett a belgyógyász az ekg-én hogy 135 öt mért, és hogy az magas, nézegessem sűrűbben, akkor vettem mérőt otthonra.És utána már annyira beparáztam hogy magas lesz, hogy már azért magas.

Próbálom megbeszélni magammal hogy minden ok, nem tudom sikerül e, remélem.

Mindig figyelem magam, nem e dagadok, vagy súlyom nem e nő, mérem magam minden reggel, nehogy toxémia legyen.

Eddig még minden ok, egyedül a fehérjét nem tudom nézni, azt a védőnő szokta.De már gondoltam arra is hogy veszek olyan tesztcsíkot a patikából, de már azért az túlzás.Lazítani kellene, az a lényeg.

Remélem neked is rendeződik!!!

2009. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg mindig alacsony, amit a védőnő mér. 105/60, 110/70 a max. A háziorvos is alacsonyakat mér. Itthon meg mindig jó, 120/80.
2009. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

na ugyan ebbe a cipobe jarok en is:( itthon teljesen jokat merek a dokinal meg egybol ilyen 145 meg ilyenek:S

ez sajnos nekunk kell legyozni hogy a dokinal se nagyon menjen fel bar konnyu mondani... en is attol felek a szulesnel ne menjen fel...

2009. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azért az megnyugtat egy kicsit, hogy nem csak én vagyok ilyen parázós! Minden jót minden kismamának!!!
2009. jún. 30. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!