Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyenek a szülés előtti...

Milyenek a szülés előtti fájások? Első baba és nem tudom mit is kéne érezni?

Figyelt kérdés
39+3 napos vagyok,éjszaka elkezdett görcsölni a hasam meg fájni a hátam,de nem volt vészes. Alul viszont olyan mintha izomlázam lenne és feszül,szúr nagyon. Most viszont már nem görcsölök,fájni fáj a pocakom meg alul is,de nem görcsösen. Viszont ami eddig nem volt hogy felül is fáj a hasam, szurkál.
2012. máj. 29. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:

jósló fájások, és valószínű nagyon próbál mocorogni a baba.

Hát, lehet hogy már nem sok van hátra:))

Székelési inger, erős görcsök, hasfájás, hányinger-hányás általában ezek a szülés jelei.

2012. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem hasfájás hanem hát és derékfájás
2012. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mara Acoma ***** válasza:
Nyugodj meg, 100% hogy meg fogod érezni, nem hasonlít másra. :)
2012. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

A jósló fájások ilyenkor,már elég erősek tudnak lenni.A szülés beindulásának vannak egyértelmű jelei is.Tehát mikor indulj a kórházba?!

Ha elfolyt a magzatvíz:Olyan,mint amikor pisilsz,csak ezt nem lehet szabályozni,sem visszatartani.Ebben az esetben érdemes mihamarabb kórházba menni,hogy elkerüld a fertőzés veszélyt,akkor is,ha nincsenek összehúzódásaid.A magzatvíz,majden átlátszó,enyhén opálos színű,édes szagú,és picike darabkákat lehet látni benne,ez a levállt magzatmáz.

A nyákdugó kilökődése:A szülést megelőző napokban is lehet észlelni,zselés anyagú enyhén véres,szép magyar szavakkal élve olyan,mint a (véres takony),ezzel nem kell kórházba menni,csupán azt jelzi,hogy elkezdődött a vajúdás első szinte fájdalommentes szakasza.

Méhösszehúzódás:Menstruáció szerű görcsök,először enyhék és nem tart tovább néhány másodpercnél,nem szabályos időközönként jönnek,20-15 percenként aztán vissza 30 percre.Jelzi,hogy közeleg az idő,de még nem kell menni.

Ha már 10 perces fájásokat mérsz,amik kb.:1 percig is eltartanak és igen erőteljesek,szó szerint összehúz a görcs meg kell állni pihegni,na az jelenti azt,hogy eljött az idő.Először szülő kismamák,ilyenkor szépen lassan komótosan,kényelmesen nem kell sietni,el lehet indulni a kórházba.

Átlagban 1 óra egy ujjnyi tágulást jelent 10 ujjnyira kell kitágulni,ahhoz,hogy elkezdődhessen a szülés.

A legfontosabb nem szabad pánikba esni.!A másik gondolatod az legyen,bármennyire is fájjon a kisbabád,majd meggyógyít:)

Szép és nagyon könnyű szülést kívánok neked,és jó egészséget nektek:)

2012. máj. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
előző, köszi a választ, ebből én is okultam :)
2012. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit:)
2012. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hát most nyugi van úgyhogy ebből még mindig nem lesz baba.. :S :)
2012. máj. 29. 11:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem rövidek voltak a fájásaim volt is belőle gondom rendesen. Itthon megrepedt felül a burok folyt kis magzatvíz bementem a korházba jóslókkal. hajnal kettőkor kidobtak a szülőszobáról leálltak a fájások a baba feje elzárta az utat nem tudott több víz elfolyni volt még egy hét így nem inditották be a szülést. Egy hétig minden délután és este görcsöltem és folyamatosan napról napra tágultam. Hasonló mint a jósló fájás, fájt a derekam, a hasam kő kemény volt. Aznap mikor beindult már egész nap rossz volt a hangulatom felpüffedt az arcom, nem volt étvágyam csak estére egy tábla rizses csoki csúszott le. Hajnal 1kor pisilni kellett ugyanúgy mint itthon felkeltem beleszúrt a hasamba és folyt a víz de sokkal több mint itthon. Aztán ctg és szülőszoba. Közben fájt az egész derekam és az egész pocakom. Sztem ez még csak jósló az is változhat nekem sem mindig egyformán fájt.
2012. máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!