Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák/anyukák, akiknek a...

Kismamák/anyukák, akiknek a párjuknak már van egy másik nőtől gyereke. Hogyan éreztek?

Figyelt kérdés
Mikor kiderült, hogy ti is babásak vagytok, ugyanugy tudtatok "viselkedni" a másik gyerekkel? Nálunk van már egy 6 évese a páromnak. Megszerettem a gyereket már az elején, ő is engem, annak ellenére hogy nagyon hasonlit az anyjára, és mikor itt van mindig eszembe jut az ő "egykori boldogságuk". Egy ideje tudjuk már, hogy én is babás vagyok, és ugyanugy szeretem, törödök a másik gyerekkel amikor nálunk van, de valahogy "fura " érzések is kavarognak bennem. Nem is tudom leirni.. Mintha már féltékeny lennék, mikor a nagyszülők babusgatják, okos unokám-szép unokám stb, vajon az enyémmel is ennyit fognak törödni majd meg hasonló dolgok.A párom minden nap hangoztatja,hogy örül a babánknak, szóval ezzel nincs gond. Remélem értitek mit szerettem volna leirni. Ezek normális érzések, vagy velem van a baj?
2012. máj. 29. 08:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy tudom, hogy a párom megint fiút szeretne, bár azt mondja bárhogyan lesz is szeretni fogja. De mesélték a rokonok,hogy mennyire örült, mikor kiderült az előző gyereknél hogy fia lesz, és arra is gondolok, hogyha most lány, akkor megint "alulmaradok" az elsővel szemben. Én viszont kislányt szeretnék a szivem mélyén, valahogy régi vágyam, egy szép nevetős aranyos kislány, de ha fiú lesz, az is nagyszerű lesz,imádni fogom, tényleg az a fő hogy teljesen egészséges legyen!
2012. máj. 29. 08:23
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Normális, de ne félj ilyenektől. Eszedbe jutna ez, ha pl: a tesódnak lenne gyereke, aztán neked, hogy a szüleid vajon a tiédet is úgy szeretik-e, mint az övét? Minden gyerek más és más, de mindet ugyanúgy szeretni lehet. Másik gyereknél sokszor az a problémája az "új" anyukáknak, hogy a férjüknek már van mástól és akkor most vajon ezt is szeretni fogja-e. Ez is csak egy olyan félelem ami fel sem merülne, ha ugyanez az anyuka szülné esetleg a 3. gyereket a férfinek, hogy vajon szeretni fogja-e, hiszen már van neki 2. :) Arra gondolj, hogy az valamiért nem működött, de a most van és a mostban te vagy, és boldogok vagytok, aminek a koronája a pici.
2012. máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia. :D

Páromnak van már egy 3 éves kislánya. Sokat van nálunk,nagyon szeretem és ő is engem. Teljesen normális,hogy van egy ilyen fura érzésed,mert nekem is van. Nem is tudom,hogy mi erre a jó szó,de én félek,hogy,ha megszületik az én kislányom,akkor a páromét nem fogom már úgy szeretni. Én mondjuk a nagyszülöktől nem félek,mert állandón a hasamat simogatják meg beszélnek a babához és már msot szeretik annyira,mint a másikat. Apuka titkos vágya nálunk is egy kisfiú volt,de azt mondta,hogy végülis mind1. Hát kislány lesz,de már most ő is apuci szeme fénye. Szerintem felesleges izgulnod. Nagyszülők is ugyan annyira fogják szeretni,mint a másikat és apucija is.

Barbi :)

2012. máj. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Az eszetekbe sem jut, hogy mire a ti (leendő) gyereketek annyi idős lesz, mint a "régi" addigra a párotoknak új kapcsolata lesz, ahol esetleg éppen babát várnak? Komolyan.
2012. máj. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Persze,ez is előfordulhat,de nem izgulok,mert én 20 éves vagyok,párom 23 szóval még akkor se lenne baj,bár ez az opció nem túl valószínű.

2012. máj. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen normális érzések. Anya leszel, és az ösztöneid azt súgják, hogy a te gyereked az első és mindenben az ő érdekeit nézed. Ezzel senkinek nem lehet problémája addig amíg nem jut el egy beteges szintre (de nálad erről nincs is szó). Szeretni kell a másik gyereket is de nem lehet (és nem is kell)ugyanúgy mint a sajátodat...hiszen nem ugyanolyan gyereked(vajon ő ugyanúgy szeret téged mint az anyukáját?!). Tisztelem azokat akik azt tudják "mondani", hogy "úgy szeretem mint a sajátomat" (és nem is igazán hiszem el, mivel szerintem csak arról van szó, hogy nagyon jó emberek akik intelligensen tudják kezelni az ilyen szituációkat). Nálunk a párom első gyereke már kamasz (fiatalkori kapcsolatból, elég érdekes édesanyával, aki nem kicsit nevelte a férjem ellen...), sajnos nem igazán érdekli mi van velünk, hiába keressük, neki minden fontosabb mint az, hogy elfogadja a meghívásunkat...A mi gyerekünk velünk él, ő neveli, ő fürdeti, az anyukáját(engem) imád stb...egyértelmű, hogy hozzá közelebb áll (nem mondhatom, hogy jobban szereti, mert ez így nem lenne igaz). Én mindig normális voltam vele amikor találkoztunk, nincs bennem rossz érzés hiszen tudtam, hogy ő van, ismerek minden részletet a férjem múltjából, így mentem hozzá, vállalva ezzel minden esetleges "kellemetlenséget". Soha nem bántom (akármilyen gonoszan viselkedik a férjemmel akinek ezzel fájdalmat okoz) még szavakkal sem minősítem a viselkedését. Azt, hogy mennyire szeretem...mint a szomszéd kisfiút...

A nagyszülőkkel meg nem tudsz mit csinálni. Vannak olyanok akiknek minden unoka egyforma(vagy ők is csak mondják és úgy tesznek?), és vannak akik különbséget tesznek ilyen vagy olyan okok miatt, és ez sem jelenti feltétlenül azt, hogy jobban szereti egyiket vagy másikat. De szerintem ez is csak akkor fáj, ha a te gyereked a második. Végülis ez is érthető, hiszen neked is "egyforma" volt minden nagyszülő? Van akihez közelebb álunk és van akivel felszínesebb a kapcsolatunk. Teljesen normálisak az érzéseid, és biztos sok ilyen lesz még,mert neked ő lesz a leg-leg-leg...:))) Boldog babavárást!

2012. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én páromnak is van egy 8 éves lánya. A kilánnyal nagyon jól kijöttem az elejétől fogva, 3 éves volt mikor megismertem. Nagyon jó barátnők lettünk. Ő az első unoka anyósoméknak, és őt imádják, kényeztetik a legjobban. Nem voltam rá féltékeny, amíg meg nem született a fiam. Mikor megszültem, a párom elhalmozta nagylányát mindenféle játékkal, meg mindennel amit kitalált a kiscsaj. És olyankor bizony éreztem, hogy féltékeny vagyok, hogy ő sokkal több mindent megkap mint pl. a fiam. De ezek az érzések már elmúltak, minden olyan mint régen volt. A nagy imádja az öcsikéjét, és ez nekem mindennél fontosabb.
2012. máj. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az én páromnak van egy hat éves fia.Nekem eleinte nagyon nehéz volt/ amikor még nem tudtam hogy lehet-e gyerekem/ hogy egy idegen gyerek fekszik az ágyunkban és mondja a páromnak hogy apa szeretlek,majd megszakadt a szívem hogy lehet hogy nekem soha nem fogja mondani a sajátom.De én sajnos nem tudtam vagy nem akartam megszeretni és mi ezt meg is beszéltük itthon hogy valamiért nem megy.A párom ezt megértette és azóta nem téma.Játszok vele meg elvagyunk ha itt van de ennyi.Nyolc éve szeretnék gyereket.Egy vetélés után összejött megint most 34-hetesek vagyunk.Apa nagyon vigyáz ránk és már alig várja a pici lányát hogy itthon legyen.Nem tudom hogy fog alakulni de nem fogom hagyni hogy a kisfia érezze amik bennem vannak.Nem tehet róla de azt hiszem én sem.
2012. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat.

Persze, nem úgy szeretem mintha a sajátom lenne, abban én sem hiszek. Viszont soha nem hallottam sem a gyerektől, sem a páromtól, sem a nagyszülőktől azt,hogy azt mondta volna nekik a gyerek, hogy érzi vagy látja rajtam, hogy nem szeretem annyira. Sőt. Mikor megkérdezték, hogy szeret e engem, azt mondta igen, ezt mondja mai napig is. Szoval nem érzi, hogy én miképpen érzek most, de nem is szabad.

Azt tudom hogyha megszületik az enyém, akkor biztos nagyon morcos lesz, féltékeny, mert az anyukájának már van mástól is gyereke, és vele is ilyen.

A lényeg, hogy igen, nekem a sajátom az első már most, és mindig is az lesz, de ez igy van rendjén.

És nyilván az én szüleimnél is a mienk lesz az első minden tekintetben.

2012. máj. 29. 14:11
 10/11 anonim ***** válasza:
El sem tudom képzelni milyen lehet :-S Nálunk a párom családjában első unoka lesz, az én apumnak már van 2 fiú unokája a féltestvérem révén, de mégis fiú unokát akart. Eddig kislánynak mutatta magát most meg fiúnak szóval már semmiben nem vagyok biztos :-D Párom is fiú párti volt. Én úgy érzem nem tudnám más gyerekét nevelni akár teljesen akár csak hetente pár napig :-( Ezért is félek kicsit mi lesz ha szétmegyünk és a férfiak is így állnak majd az én gyerekemhez :-S
2012. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!