Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég nagy a baj. Most akkor...

Elég nagy a baj. Most akkor nem kapok kórházi ellátást? És Anyasági támogatást sem?

Figyelt kérdés

A cég ahol dolgoztam csődeljárást folytat, és nem fizeti a tp-em rá eső 1/3-át. Sem a tb-met. Ezt most tudtam meg...A cég nem tud mit csinálni.

Most akkor nem kapok kórházi ellátást? És anyasági támogatást sem?


2009. jún. 30. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
De mielőtt csődeljárásra került volna a sor,táppénzen voltál?Mert úgy tudom hiába csődöl a cég,attól még van megoldás,nem eshetsz ki a támogatások alól.
2009. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

jANUÁR ÓTA TÁPPÉNZEN VAGYOK. A csődeljárás nem tudom mikor indult. De nem akkor.

Én nem is a támogatásoktól félek, hanem amiatt, h mi lesz velünk? El sem látnak majd minket? MIt tegyek? Hová forduljak???

2009. jún. 30. 11:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Muszáj ellátni. A területileg illetékes kórházba menj be. Nekem is volt egy rövid időszak, 2 hónap, nem volt munkahelyem, kirúgtak, utána papíron felvettek máshová, addig mindig kaptam egy számlát, h ennyibe került a vizsgálat. Fizetnem nem kellett, csak aláiratták velem, h tudomásul veszem, h nincs aki fizesse utánam a számlát.

A kicsit peidig alanyi jogon kell ellátniuk.

Nézz utána, h akkor most a táppénzzel hogy lett.

2009. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mikor én szültem nekem sem volt tb-m,és nem volt baj!kaptam anyaságit ugyanugy,elláttak csak a papirt irtam alá,hogy tudom hogy nincs tb-m és ennyi!
2009. jún. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor ellátnak így is? Mert 30hetesen már nem nagyon tudok utánajárni a dolgoknak, ráadásul van egy kislányom még aki itthon van velem. Tp-t kapok az oep-től, de akkor ez nem is járna.

Lehet h jobb lenne erre a 2 hónapra elmenni munkanélkülire...nem?

2009. jún. 30. 13:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Menj be az OEPhez érdeklődni, vagy hívd fel őket.

Ők tutira tudnak neked felvilágosítást adni!

2009. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha kapsz táppénzt az OEP-től, akkor nincs semmi gond, hiszen abból is le tudják vonják a tb-t. De tényleg jobb, ha telefonon utána érdeklődsz, hogy ilyenkor mi a teendő.
2009. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi lányok...utánajárok.
2009. jún. 30. 13:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy te is fizetheted magad helyett, ha nincs munkahelyed és senki nem fizeti utánad: havi kb. 4.500 ft-ba kerül. Vagy a TB-nél vagy az Apehnál kell intézni.Ezzel jogosult leszel orvosi ellátásra.
2009. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!