Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baba = egészséges baba?

Nagy baba = egészséges baba?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 15:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2012. máj. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nyilván nem, sőt, bizonyos súly után majdnem biztos, hogy nagy baba = intrauterin anyagcsere zavar.
2012. máj. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A baba egészsége nem csak a súlytól függ.


Amúgy mire gondolsz, mit hallottál-olvastál, ami miatt kérdezed?

2012. máj. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Most nézték a babámat és kb 4220 gramm, lassan születünk. Szeretném azt hinni, hogy ez azt is jelenti, hogy erős, egészséges.
2012. máj. 29. 15:41
 5/18 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz,viszont kis baba sem feltétlen beteg...Amikor szültem a kisfiam nagynak számított,3700gramm volt,egy másik kisfiú 4kg,viszont 2 kislány is született akkor ők épphogy nem kerültek koraszülött osztályra kb.2,5 kilósan pedig időre születtek egészségesen.
2012. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És egyébkéntt ha már itt tartunk, egy ilyen súlyú babának elméletileg kb hány centinek kellene lennie? lehet, hogy "át kellene értékelnem" a meglévő bababruhákat...
2012. máj. 29. 15:43
 7/18 anonim ***** válasza:
Ez először is csak becslés, lehet, hogy nem lesz ekkora. Másodszor meg nem kell sehány centinek lennie, alkati kérdés. :) A mellettem lévő ágyon fekvő anyukának 4500 grammos, 50 centis babája volt, a szomszéd szobában lévőnek 3200 grammos 57 centis... Szóval kiderül, ha megszületik. :)
2012. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Egyrészt a becslés csak becslés, nekem 4 kilós babát jósoltak szülés előtti napon, másnap 3330 grammal született. :)

A centi meg tök változó, ahogy írta már valaki is. Lányom 54 centis volt, unokahúgom meg majdnem ekkora baba volt súlyra, de ő 49 centis lett.


Egészséges lesz, miért ne lenne az? Erre gondolj!

2012. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Persze, erős egészséges, ne is gondolj másra! De nem azért, mert ilyen nagy a becsült súlya. Ez csupán alkati kérdés. Az én kisfiam 2360 g-mal született, és időre (39 hét), vizsgálták össze-vissza, hogy mégis miért lett ilyen pici, de nem találtak semmi problémát. Azóta már 2 éves, és nagyon stramm kiskölyök, beteg is alig volt. Annak idején az apja ugyanilyen súllyal született, és én sem sokkal többel, úgyhogy nem is számítottunk nagy babára. Mégis egészségesek vagyunk. Persze a túl alacsony súly sokszor jelent problémát, de most az, hogy 3,5 kg, vagy 4, az teljesen mindegy, nem lesz egészségesebb attól.
2012. máj. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

értem én, hogy becslés, de az ultrahangon hülledezett mindenki, hogy mekkora baba. Csak van viszonyítási alapuk, ha nem is éppen centire grammra pontosan. A dokim is sóhajtozott a közelgő feladat láttán, meg az ultrahangos doki is csak pislogott. Mindketten bent voltak, plusz az aszisztens. Aztán csak veregették a vállamat, hogy "ne izguljak, ki fog az jönni rendesen". Addig nem izgultam..... :-S. Szóval ezért gondolom, hogy a becslésnek van valamennyi alapja.

De hogy egy 4500 grammos baba hogy lehet 50 centi... Hát el nem tudom képzelni... Nem volt nagyon ...tömzsi?

2012. máj. 29. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!