Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes vagyok. TSH szintem...

22 hetes vagyok. TSH szintem 3.2 lett, annyit mondtak csak jodid 100-at szedjek. Normális ez a szint?

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
elég magaska
2009. jún. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én 25.hetes vagyok. Engem is elküldtek TSH-ra,mert a dokim úgy látta,h. duzzadt a pajzsmirigyem. A TSH-val a pajzsmirigy túl-,vagy alulműködését tudják kimutatni. A normál érték a leleteim szerint 0,4-4,0 mlU/L között van. Szóval a tied ezen belül van, de a felső határ közelében. Gondolom ezért javasolták,h. szedj egy kis jódot. Nekem 2,28 volt amúgy. Teljesen jó.
2009. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint még 4-ig mehet.Köszi a válaszokat
2009. jún. 30. 14:24
 4/12 anonim ***** válasza:

nekem 3,1 lett a tsh! 4-ig jó!Akkor most hogy is van?

Pedig a normál érték között van.Ezt én sem értem.

2009. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0,4 és 4,0 között jó! Tehát a 3,1 is. Orvos(és vizsgálat) függő,h. ki mennyire veszi szigorúan a határértékeket. Van aki nem foglalkozik vele, ha a normálértékek közé esik, de vannak akik már akkor is foglalkoznak vele, ha határérték közeli az eredmény, mint a kérdezőnél is...Ezért javasolták neki a jodidot.
2009. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vetélést okozhat, ha nincs babával 1-2 között a TSH. Sajnos én így jártam 10 hetesen. Ez még jó érték, a vélemény ráadásul nagyon megoszlik. Nekem 4,5 volt, és elvetéltem... Kezelni kell, komolyan kell venni! Namost! NAGYON FONTOS!! Mindenképp kérj olyan vizsgálatot, hogy anti-TPO! Mert abból és csak abból derül ki, hogy az immunrendszered okozza-e az alulműködést vagy a jódhiány!!! Mert neked jódhiányra tippelt a doki, de ha máégis az immunrendszer, és csak most vették észre, mint nekem is a vetélés előtt picivel..., akkor SZIGORÚAN TILOS JÓDOT SZEDNI, mert begyulladhat a pajzsmirigy, amire egyébként is hajlamos a pajzsmirigy terhesség alatt, illetve szülés után!!

Nem megriasztani akarlak, de nézess anti-TPO-t!

2009. jún. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bizony bizony. A TSH 4-ig jó, de csak annak aki nem akar babát. Babókához 2alá minimum mennie kell.

Nálam a pm gond három vetélés után derült ki, pedig a TSHm a "normál" alatt volt 3,9, mégis baj lett belőle.

Három hónap után, euthirox szedése mellett babás lettem. Neked nem kell szedni ????????

Most 23 hetes vagyok.

A jódról a 12-ik hétig le voltam tiltva, most viszont szedni kell. Nem azéert mert neked jó lesz, hanem a bébinek. :) Engem is felhomályosított az endokrinológusom, hogy kicsit leront most az állapotomon a jód, de a babának nagy-nagy szüksége van rá!

Annyit a jóddal kapcsolatban, hogy szakaszosan kezd el szedni, szoktasd hozzá magad, mert én rögtön bevettem, és egy napig feküdtem, olyan volt mint akit fejbe vágtak, vagy pedig egész éjszaka dorbézolt. :) :)

2009. jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szia

nekem pajzsmirigy alulmüködésem van és gyógyszert szedek rá évek óta meg terhesen is. az érték amit irtál nem veszélyes de oda kell rá figyelni a jód nagyon fontos.

Nekem hálaistenek végig 1 alatt maradta a szint de neked se kell túl aggódni magad gondolom nézztek ft4 és ft3 értéket is állitólag ahogy a dokim nekem magyrázta ezek az érékek előre 2-3 hónappal jelzik ha nagy gond lenne.azért is kell majd legközelebb is nézetned mert a baba is elkezdi termelni a saját hormonját és akkor a tiedet ha kell állítják hozzá. De szerintem ha egyébként nem volt soha ilyen gondod akkor lesz a jód rá.

39 hetes km

2009. jún. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14:34-es vagyok.Nekem is vetélés lett belőle,pedig határérték alatt van!Azt mondták teljesen normális az eredmény!Akkor már végképp nem tudom,hogy mit tegyek a 3.1-emmel?!
2009. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17,39-es! Feltétlen keress fel egy ENDOKRINOLÓGUST!!!! Ne nőgyógyászt, hanem kizárólag endokrinológust. Nekem a nőgyogyim is és a házidokim is félrebeszélt, és azt mondta jók az eredményeim, az endokrinológustól rögtön gyógyszert kaptam...!!!!!!!!
2009. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!