Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, egész...

6 hetes terhes vagyok, egész héten émelygek és hányok is napszaktól függetlenül. A nőgyógyásznál annyit mondtak, hogy ez ezzel jár. A vitaminoktól jobban lennék?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy a B6 vitamin jó émelygésre. Folsavat recept nélkül is kapok a gyógyszertárban? Milyen vitaminokat szedhetek ilyenkor?
2008. ápr. 25. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igyál Normaflor-t,vagy szedjél Motiliumot!
2008. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy a vitamin segítene,igyál DM-es gyomorteát vagy aloe vera gélt.Rennie-t is rághatsz,hogy megnyugodjon a gyomrod.Vegyél be Hova nyugtató,mert az megnyugtatja az egész szervezetet így kevésbé fogsz hányni.Vény nélkül kapható és terhesen is szedhető!
2008. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!Folsavat is es magzatvedo vitaminokat Gravida,Elevit,Materna stb.is kapsz recept nelkul a gyogyszertarban.Nem akarlak elkeseriteni,de En hiaba szedtem barmit a 16.-ik hetig vegig ilyen rosszul voltam.Amikor megmozdult a baba,egyik naprol a masikra megszunt a rosszullet es azota elvezem a kismamasag minden pillanatat.Kitartas es boldog babavarast!

Udv.egy 25 hetes kismami

2008. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A Motilium nekem is segített,mert lefelé tolja az ételt a belekbe,így már nem hánytam!
2008. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. :)
2008. ápr. 25. 10:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért a nőgyógyászod nem túl kedves.Egy-két jó tanácsot,tippet vagy bármit azért adhatott volna.Ez a dolga!
2008. ápr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem B6 vitamint ajánlott az orvos a hányingerre, ezt is kapsz recept nélkül a gyógyszertárban, de őszintén szólva nekem se sokat segített. Azért kipróbálhatod, hátha neked beválik, én 3*1-et szedtem belőle.

Mindig legyen nálad valami rágcsálnivaló (keksz, ropi, stb) és innivaló, néha ezek is segítenek a rosszullétekkor.

28 hetes kismami

2008. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is most vagyok a 6. hétben és én is émelygek egész nap, éjszaka is, reggelente pedig elkezdtem hányni. Vettem Magne B6-ot, majd meglátom használ-e. Egyébként örülj neki, hogy rosszul vagy, mert azoknál a kismamáknál, akik émelyegnek, hánynak, rosszul vannak sokkal jobban megtapad a magzat és sokkal kisebb lesz az esélye egy vetélésnek. Szóval babóca annyira maradni akar, hogy mindent megtesz, hogy ne legyen baja. :) Ezt a néhány hetet meg csak kibírjuk valahogy, legalább nem hízunk el, mert én például bármilyen kaja gondolatától is rosszul vagyok. Ha már eszem, akkor jó, de addig eljutni...


Valamilyen terhes vitamint szedj, én Elevitet vettem. Én is szedtem eddig külön Folsavat, de a védőnő is, meg a doki is azt monda, hogy az Elevitben van elég mindenből. C-vitamint ne szedj külön, meg A-vitamint sem. Sok zöldség, gyümölcs és nem lesz semmi gond. A cukrot és a sok szénhidrátot kerüld.


Jó babavárást és kellemes hányingeres heteket kívánok! :D

2008. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Állítólag a gyömbér a leghatásosabb. Az "Állítólag" című műsorban teszteltek hányingerre minden elérhető gyógyszert és kütyüt, egyedül a gyömbér volt igazán hatásos. Asszem lehet kapni a gyógyszertárban vmi gyömbértablettát. Én nem szedtem, mert nem volt olyan durva, és megnyugtatott, merthogy tényleg a jó hormonszintet jelzi, így kisebb a vetélési kockázat.

2008. ápr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen átérzem a helyzeted, mert én is most kezdek (talán) kilábalni ebből az émelygéses napokból. Most kezd egy kicsit az étvágyam is visszajönni, mert eddig nem sokat ettem, sőt... eddig csak fogytam! Én kb. a 9. héten vettem magne B6-ot és lehet, hogy pszihésen, de úgy érzem némileg jobb a közérzetem. Persze azért így is többször elő-elő jön a hányinger, de talán nem egész nap. Próbáld ki te is, ha még nem találtál vmi mást! Egyébként most 14 hetes vagyok!
2008. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!