Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem, ma lett pozitív...

Terhes lettem, ma lett pozitív a tesztem. Alacsony rizikójú HPV-m van és a páromnak is, szedünk rá immunerősítő gyógyszert. Ugye nem lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
Ugye nem lesz semmilyen baja? A dokik nem mondták, hogy műteni kéne vagy, hogy vigyázzunk a teherbeeséssel.
2009. jún. 30. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem pár éve magas rizikójú HPV-m volt, amit akkor meg is kellett műteni. A műtét előtt mondta a dokim, hogy ha akkor kiderült volna, hogy terhes vagyok, még az sem jelentett volna semmilyen veszélyt a születendő babára.


Akkor megműtöttek, azóta minden rákszűrésen negatív lett és van egy 13 hónapos gyönyörű kislányom. :)


Boldog babavárást!

2009. jún. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A párod gyógyszerszedése 100%, hogy nem baj. :) Isoprinosint szedtek amúgy? Nekem is HPV-m van, terhesség alatt is volt. Egészséges babám született. De a gyógyszer tájékoztatóján nézd meg, hogy terhesen lehet-e szedni, mert ha nem, akkor inkább függeszd fel, amíg nem beszélsz orvossal. Annyi kockázatom volt, hogy mivel nekem szemölcseim voltak a hüvelybemenetnél, felmerült a császár lehetősége, mert a baba szülés közben fertőződhet és meg is vakulhat. Szerencsére semmi baj nem lett.


Boldog babavárást!

2009. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jaj de jóóó, nagyon megnyugtattatok!Párom szedi az isoprinosint, én csak E vitamin kapszulát, azt folytathatom?Nincsenek szemölcseink, se neki se nekem.

Jaj annyira boldog vagyok most!!!Köszönöm a megnyugtató válaszokat!

Boldog babázást nektek!

2009. jún. 30. 21:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van/volt (?) HPV-m, engem tavaly megműtöttek és jelenleg 26 hetes vagyok. Semmilyen probléma nincs, és a dokim is teljesen megnyugtatott, hogy nem is lesz emiatt. És most idén jó lett a szűrésem eredménye, aminek nagyon örülök! Az E-vitamint nyugodtan szedheted, nekem az elején plusszban kellett is.
2009. júl. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Mikor kiderült,hogy terhes vagyok,akkor csináltak rákszűrést és akkor derült ki,hogy HPV-m van.Nem kell gyógyszert szednem és azt mondta a doki is,hogy nem lesz belőle baja a babának.
2009. júl. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a választ!Jó, akkor szedem továbbra is az E vitamint. Az egyik problémám akkor megoldódott, a másik, hogy hogyan mondom el a páromnak és a családomnak a nagy hírt...még csak 21 vagyok és nem tervezett volt(bár én 7 éves korom óta erre vágyom)
2009. júl. 1. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!