Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 5 hetesen dagad az egyik...

Ha 5 hetesen dagad az egyik lábam, normális? Jelezzem majd az orvosnak?

Figyelt kérdés

Elég sokat eszek, hízok is, a súlygyarapodás miatt lehet vagy vízvisszatartás...?

Vérnyomásom 120 körül.

Toxémia a későbbi időben fordul elő?

Mi okozhatja még a macska ürüléken kívül?


2009. jún. 30. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom mitől lehet de mindenképpen szólj az orvosnak mert ennyire az elején tuti hogy nem normális a jelenség főleg hogy csak az egyik dagad.minél előbb beszélj az orvosoddal.
2009. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most nagyon elkenődtem...
2009. jún. 30. 22:02
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nem akartalak elkeseriteni,csak nekem pl 16 hetesen elkezdett vizesedni a lábam és a védőnőm már arra is azt mondta hogy nagyon korai,sószegény diétára fogtak,aztán jött a "cukorbaj"...szóval jobb mielőbb utánna járnia a dokinak hogy mitől lehet.
2009. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez nem természetes ennyi idős terhesen, szólj a dokinak.

Mitől van súlygarapodásod ennyi idős terhesen? Ennyivel többet eszel? Nem lesz ez így jó...

2009. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Közel 190 cm vagyok és bizony elég vékonyka voltam, a terhesség nagyon meghozta az étvágyam!

A dagadás nem vészes, estére "fárad" el a lábam, behajlításnál érzem, hogy pufibb, egyébként semmi más nincs. A vizeletem több hajnalra, de az orvos kifejezetten kérdezte a minap, hogy jellemző e...

Egyelőre a terhesség diagnózisát állította fel. A láb puffadás nem minden napos, időnkénti és még nem mondtam, mert nem számottevő.

2009. jún. 30. 22:11
 6/13 anonim ***** válasza:

A toxémia, és a toxoplazma a nem egy.Bocs nem kioktatni akarlak.A toxémia az magas vérnyomással, fehérjevizeléssel, hirtelen súlygyarapodással jár.

A toxoplazma az pedig egy parazita, ami ha bekerül a szerveztedbe akkor a babánál okozhat bajt, de ha már átestél rajta akkor nem vészes, ezt egy vérvétellel lehet ellenőrizni.De nem csak a macskaürülék okozza, hanem nyers hús, nem jól hőkezelt hús, mosatlan gyümölcs.

Szólj azért a dagadásról, nem árt.

2009. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem veszem kioktatásnak. Mindig tanulunk... (egymástól) Minél jobban figyelek magamra, annál több bajom lesz.
2009. jún. 30. 22:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha vékony vagy, akkor nagyobb az esélyed a terhességi diabetesre sajnos :(


Mindenképp szólj az orvosnak a lábdagadástól.

Egyél sok almát és petrezselymet, igyál elég vizet, így kevésbé fog dagadni a lábad, polcold fel, ne lőgasd. Egyél minél kevesebb cukrot, mert az nagyon fogja vissza a vizet.

2009. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A sok víz fogyasztása nem lehet pont probléma?

Holnaptól odafigyelek!

2009. jún. 30. 22:26
 10/13 A kérdező kommentje:

A magasságomhoz képest voltam vékony.

Egyébként valahol olvastam, hogy a gesztagén tartja vissza a vizet a szervezetben a terhesség első idejében, a tünetek közé is ezért sorolható a gyakori pisilés, nagyobb vizelet mennyiség.

2009. jún. 30. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!