Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül Budapesten egy...

Mennyibe kerül Budapesten egy terhesgondozás magánrendelésen? Nem tudom eldönteni, hogy lehúz engem az orvos pénzzel, vagy tényleg ennyibe kerülnek a vizsgálatok?

Figyelt kérdés

Nekem meg szokta nézni a méhszájat, megméri az aszisztens a vérnyomásomat, és megnézi a fehérjét a vizeletben. Ez kerül 15.000Ft-ba. A múltkor csinált még egy rákszűrést is, így fizettem 20.000Ft-ot. A babát uh-val csak azért nézhettem meg 20 másodpercre, mert kifejezetten kértem (morgott is érte)

Ha bármilyen komolyabb vizsgálat kell, akkor pedig nem a kórházba utal be (ahol dolgozik) hanem valami neves klinikára.

Mi erről a véleményetek, törődjek bele, vagy keressek másik dokit?



2012. máj. 8. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Hát nézd, nem Pesten ugyan, de nekem nincs fogadott orvosom, de ettől alaposabban vizsgáltak TB finanszírozott rendelésen ingyen. És mindig néztünk ultrahangot is, akkor is, ha csak én szerettem volna.


39 hkm

2012. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
uh nélkül szerintem sok a 15.000ft.Barátnőm 8.000ft-ot fizetett alkalmanként,és mindig volt uh.(szintén Budapest)Bár biztos lesznek eltérő vélemények.
2012. máj. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha problémád van az árral (nekem lenne) meg a doki hozzáállásával (nekem azzal is lenne) akkor minél előbb keresnék másikat mert nem mind1,hogy a terhesség melyik szakaszába esek be egy másik dokihoz mert minél korábban annál jobban tud majd minden infót és jobban is összeszokunk pláne ha szüléshez is fel akarom fogadni.
2012. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, szerintem ez nagyon sok. Én mondjuk nem magánrendelésre jártam, de ezeket ingyen elvégezték az sztk-s rendelésen is. Annyi különbséggel, hogy a vérnyomásmérés és a vizeletvizsgálat a védőnői rendelés keretében történt. Igaz nem uh-ozott minden alkalommal mikor ott voltam, de mindig rendesen megvizsgált, ha furcsállta a hüvelyváladékom, kenetet vett és leküldte laborba, olyan kütyüvel (nem jut eszembe a neve) mindig megnézte a szívhangot, ha nem uh-ozott.

A barátnőm magándokihoz járt, és pesten, nem tudom pontosan mennyi volt a tarifa, de tuti, hogy nem ilyen sok, és mindig készséges volt velük, minden alkalommal megnézte a babát uh-on, nem kellett kérni, és a legkevésbé sem morgott érte. A végén, mikor már ctg-re kellett járniuk, akkor pedig a körházba hívta őket, ahol dolgozik, és azokért a látogatásokért már nem is kért pénzt.

Szóval én sokallom, és ez a hozzáállás sem tetszik. Mi az hogy morog? Ott hagysz neki 15 rugót minimális vizsgálatért és még morog is mellé?

Nem tudom hány hetes vagy, de szerintem ha még teheted nem árt ha körbenézel, hátha találsz lelkiismeretesebb és kevésbé pénzéhes dokit.

2012. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A Telkiben kerul ennyiben a terhesgondozas alkalmankent, es ott szamlat is kapsz. Nagyon valtozoak az arak, de altalaban sima maganrendelesen inkabb 10 ezret szoktak kerni, ha zsebbe megy. Persze, elkepzelheto a 15 is, sok, de lehetseges. A rakszuresert pluszban kell fizetni altalaban. Bar, van, ahol beletartozik a terhesgpndozas araba, de ez ritkabb.
2012. máj. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én az ingyen tb-s vizsgálatoknál is többet kapok ennél. :( Morgás nélkül...
2012. máj. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 6000 Ft-ért járok terhesgondozásra egy nagyon lelkiismeretes orvoshoz. Eddig legalább negyed óráig nézhettem a babát mindenféle kérés nélkül. Szerintem keress másik dokit, mert ha már a rendelésért ennyit kér, akkor a szülésre nem is merek gondolni... Vagy attól ilyen sok, hogy ebben már a szülés ára is benne van?
2012. máj. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 8-ért járok egy nagyon felkapott főorvoshoz Pesten, amikor rákszűrést is csinált, akkor fizettem 12-t az elején. Szerintem nagyon sok amennyit fizetsz, és nagyon úgy tűnik, hogy nem is vagy megelégedve a dokiddal - szerintem mihamarabb válts másikra.
2012. máj. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagy lehúzás, ráadásul úgy, hogy még morog is a doki, meg nem is olyan alapos. 15 ezer a terhesgondozásért szerintem vicc, akkor számolj úgy, hogy a szülésért ennek a 10 szeresét fogja kérni! Sztk-ban ingyen van, nincs morgás, elmondanak mindent, az uh is min.10 perc! Én otthagynám!
2012. máj. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 10000-ért járok Pesten, mindig ennyibe kerül bármit csinál, UH is van minden alkalommal. Ha komolyabb vizsgálatok kellenek akkor abba a kórházba kell mennem, ahol dolgozik és ilyenkor egyáltalán nem kell fizetnem semmiért. Szerintem nagyon gáz a dokid. Ha még időben vagy, szerintem válts.
2012. máj. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!