Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a menete annak, hogy...

Mi a menete annak, hogy táppénzre menjek?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász dokim kiadja a papírt-9-es kóddal-azzal elmegyek a körzetihez(gondolom én).Aztán?Ki fizeti nekem a táppénzt?Úgy tudom 2 hétig a munkáltató,aztán a TB.Vagy nem így van?A melóhelyem NEM kifizetőhely.
2012. jún. 2. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15 napig betegszabadság utánna táppénz, mindekttőt a TB fogja fizetni, ha a munkahelyed nem kifizetőhely.
2012. jún. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ.Ami még mindig nem világos,hogy nekem kell bevinni a TB-hez a papírt?Vagy a körzeti továbbítja,én meg "várok" a pénzre?
2012. jún. 2. 09:37
 3/13 anonim ***** válasza:

Sok félét olvastam, nálunk így van:

- nőgyógyász szakvélemény alapján: pl veszélyeztetettség a háziorvosom 9-es kóddal táppénzre vesz, az első alkalommal 1 hétre van kiállítva minden ezt követő 2 hétre utólag

-veszélyeztetett terhességnél nincs 15 nap betegszabi, egyből táppénz van

-a munkahelyemre kell eljuttatni a táppénzes papírokat

Ha a munkahelyed nem kifizetőhely, akkor az OEP-et kérdezd meg, mi a teendő, ők biztos választ tudnak adni.

36 hetes kismama

2012. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
KÖSZI!Akkor igaz az,hogy veszélyeztetett terhességnél nincs a 15 nap.Ezt én is hallottam,de a cég könyvelője nem volt biztos benne.Akkor felhívom az OEP-et.
2012. jún. 2. 10:00
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom -az én esetemben így volt- hogy nem vagyok jogosult veszélyeztetett terhesként a betegszabadságra (ami 70 %), csak a 60 %-os táppénzre (körzetim ezt mondta).

De az alábbi oep honlapján található cikk szerint ez nem így van:

[link]

Én a fizetési jegyzékemből - amit a munkahelyem készít - próbáltam rájönni dolgokra, nem sok sikerrel.

Talán az oep honlapja segíthet.

2012. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát igen,a táppénz kevesebb,mint a betegszabadság.Nekem egy OEP-es ismerős mondta,hogy egyből táppénz.A 60% a nettó bérből értendő,ugye?Bocsi,hogy ilyen hüle vagyok,3. gyerkőc,de az első kettőnél nem volt ilyen,ráadásul betegállományba se voltam vagy 10 éve...
2012. jún. 2. 10:11
 7/13 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak.De így van,most olvastam el,figyi:bekezdését, mely szerint a munkavállalót a betegsége miatti keresőképtelenség idejére — IDE NEM ÉRTVE a társadalombiztosítási szabályok szerinti üzemi baleset és foglalkozási betegség miatti keresőképtelenséget, valamint a veszélyeztetett terhesként történő gondozásba vételt követő, terhesség miatti keresőképtelenséget — naptári évenként 15 munkanap betegszabadság illeti meg.

Tehát:akiket felsorol-amiben a veszélyeztetett terhesek is benne vannak-NEM illeti meg a 15 nap betegszabadság,hanem csak a táppénz.KÖSZI a linket,egészen megvilágosodtam.Még annyit,hogy akkor nekem kell a munkáltatómnak/könyvelőnknek szólni,hogy melyik naptól vagyok táppénzen(meg gondolom a papírt is vinnem kell neki)?

2012. jún. 2. 10:17
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha egyből 9-es kóddal ír ki, akkor nincs betegszabadság! Nekem a nőgyógyász a leletemre ráírta a panaszaimat és a háziorvos így tarthat táppénzen. Én magam viszem be a táppénzes papírokat minden hó végén a munkahelyre és ők továbbítják (nem kifizetőhely).
2012. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
KÖSZI,sokat segítettél(és persze az előző válaszolók is)!Akkor én is így fogok tenni!
2012. jún. 2. 14:33
 10/13 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék,hogy a szülés előtt 28 nappal igényelhetem a TGYÁST.Maradjak inkább táppénzen a szülésig?Ha nem,akkor el kell mennem a körzetihez,hogy már nem "kérem" a táppénzt,és attól a naptól,hogy kiír megyek TGYÁS-ra?
2012. jún. 2. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!