Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idegeskedéstől mi baja lehet...

Idegeskedéstől mi baja lehet a babának a terhesség elején?

Figyelt kérdés

2012. jún. 2. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én sokat idegeskedtem terhességem elején. 10 hetes terhes voltam, amikor megszűnt az állásom, nagyon sokat stresszeltem emiatt. Aztán kiderült, hogy terhességi epepangásom van (nagyon magas májenzim értékekkel), a dokoik se tudták, hogy mi legyen... Aztán 40+2 hétre megszületett a gyönyörű, egészséges kislányom:)
2012. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmi.
2012. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmi. Én is idegeskedtem elég sokat. Írt a bank, hogy 1,5mft-ot fizessünk be 7 nap múlva... 20 hetesen annyira felmérgeltek, hogy 2 napig remegtem az idegtől, a hasam olyan volt mint a beton... (Családi balhé volt, majdnem egy évig nem beszéltünk velük...)
2012. jún. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a stressz nem a testi, hanem a lelki fejlődésére hat a babának!!

Nem véletlen, hogy az egyik ismerősöm 1 éves kisfia babatornán nem mászik át olyan alagút szerű játékon, aminek nem látja a végét(ezt a babatornát felügyelő emberke is mondta neki)!

Az ismerősöm picije elakadt a szülőcsatornában vajúdás közben és császárral jött a világra!

Ettől még egészséges baba és nagyon okos!!!

De a pici agyuk már ilyenkor tudomást szerez a külvilágról, a te érzéseiden(hormon változásaidon) keresztül!!

Nem véletlen mondják, hogy hallgasson a kismama zenét, meg beszéljen a babájához még a pocakban! :)

28hkm

2012. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz, én is idegeskedtem esetleges kirúgás miatt, mert épp leépítések voltak és még nem szóltam bent a 12. hétig, majd két hirtelen haláleset a baráti körben nagyon megrázó temetéssel, később apósom rákos lett...és semmi nem látszik a kislányomon, tök kiegyensúlyozott
2012. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5 hetes vagyok a héten munka ezerrel, éjszakákon át, határidő jún. 1 volt. szülinapok lányom és én, közben konferenciát szerveztem 31.-én, 60-70 főre főzés... aznap este eltűnt egy családtag, reggelre kiderült holtan esett őssze az utcán, tegnap temetés intézése... csoda, hogyha nagyon féltem a babát? és volt 2 vetélésem az elmúlt 2 évben...
2012. jún. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem se lehet semmi baja. A munkahelyemen kb 70-90 kg-os fagyasztott cuccokat kellett húznom, tolnom, vagy éppen megemelni hogy egy peremen át tudjam húzni, sokszor azt hittem hogy na most elvetélek. 14 hetes voltam amikor apukám meghalt, a 7. héttől rengeteget hánytam, nagyon rosszul voltam, se enni, se inni nem tudtam, a fejem is folyamatosan fájt. Közben ki is rúgtak, feljelentettem a céget mert tudták hogy terhes vagyok, mégis kirúgtak, na aztán 1 hónapra rá csak visszavett a munkáltatóm, csak én meg szépen táppénzre mentem, ekkor voltam kb 18 hetes terhes. A 22. hétre megszűnt minden bajom, és élvezhettem a terhesség jobbik oldalát :) 39+3 hetes voltam amikor a makk egészséges gyönyörű kislányunkat megszültem :)
2012. jún. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat idegeskedtem, de én szinte végig.

Eddig nem tűnik úgy, hogy kihatott volna a lelki fejlődésére bár még csak 1,5 éves szóval nem tudom. A játszóházakban bemászik alagutakba, de mindegyiknek látni a végét szóval nem tudom.

Én viszont nem bírok bemenni ilyenekbe. Egyszer belekeveredtem gyerekkoromban egy ilyen megdonálcos alagútba és ordítva ütöttem, hogy ki akarok menni. Nem tervezett baba voltam ahogy a fiam is.

2012. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az idegeskedés azért nem jó, mert megemelkedik a vérnyomásod, és az neked se jó ám. Másrészről, ha nagyon gyúr az ideg, akkor képes vagy elfelejteni inni, enni, ami szintén nem jó. Nem beszélve arról, hogy valószínűleg kiabálsz is valakivel, és a hangos szót, meg a hirtelen mozdulatokat nehezen viseli a pocaklakó. Ezen kívül tényleg semmi. :)
2012. jún. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én 4 hónapos terhes voltam, mikor a gyerek apja meghalt egy balesetben. nem voltam beszámítható állapotban konkrétan, mégis a gyerekem egészséges, okos és vidám.
2012. jún. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!