Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi okozza a "mindjárt megjön"...

Mi okozza a "mindjárt megjön" érzést terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Valamilyen izomcsoport okozza,vagy mi a pontos magyarázat rá?

Azt tudom,h még emlékszik a szervezet a mesi idejére,nekem ez pont most lenne. 26hkm



2012. jún. 7. 12:27
 1/4 bettineni ***** válasza:

Lehet, hogy azert, mert a petefeszek terhesseg alatt progeszteront termel, mint a menstruacio elötti idöszakban.

Furcsa alhasi fájdalmak, enyhe mensesre emlékeztető görcsök mindhárom harmadban előfordulhatnak, nem kell foglalkozni velük.

2012. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26 hetesen már nem arról van szó, hogy emlékszik a szervezeted, ha állandó görcsölgetést tapasztalsz, ami magnézium hatására sem szűnik, jobb megnézetni magad.
2012. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy kisterhességben a méh hirtelen növekedése, a méhszalagok nyúlása, a petefészkek, és a különböző szervek nyomódása okozza ezt a "mindjárt megjön érzést".

Középidőben a magzat már nagyobb, jobban ingerli a méh falát, enyhe méhösszehúzódások is létrejöhetnek, amely szintén mensis-mindjárt megjön érzést okozhat.

Nagyterhességben pedig már ez az érzés átfordulhat jóslófájásba, amikor már nem csak megjön-érzésed van, hanem inkább görcsszerű-fájdalom.


A magnézium tényleg segít, de a megjön-érzés és a mensi-szerű görcsök legtöbb esetben teljesen normális reakciói a terhes szervezetnek.

2012. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem mindig fáj a hasam kicsit, mikor meg kellene jönnie ráadásul ugyanúgy kiragyásodom előtte egy héttel mint mindig mielőtt megjött. Okos ez az emberi szervezet! :) 18hkm
2012. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!