Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van fogadott orvosom, de...

Van fogadott orvosom, de tudom, hogy a körzeti orvost is meg kell látogatni a kiskönyv miatt most, vagyok 5 hetes, kérdésem hogy mikor kell elmenni a körzeti nőgyógyászhoz, hogy a védőnő megcsinálja a kiskönyvet?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Akár most.De mindenféleképpen a 12.hét előtt,akkor kezdődnek a vizsgálatok,UH,nyaki redőt nézik,16.héten vérvétel stb.ÉS ezeket már jegyzik.
2009. júl. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem is értelek. A körzeti nőgyógyászhoz nem kell elmenned. A védőnőhöz elmész és a fogadott dokid papírja alapján megcsinálja a kiskönyvet. Ennyi.

A körzeti orvoshoz (nem nőgyógyász, hanem sima) is elmehetsz, de szerintem az nem kötelező, ezt nem tudom fixre. De nem árt, ha ő is tud arról, hogy terhes vagy, én mentem hozzá és kérte, hogy havonta őt is ejtsem útba, szeretné tudni, hogy minden rendben van-e. Mégiscsak elvileg ő ismeri a legjobban a szervezetedet, mint orvos. Vele megbeszélheted majd a nem nőgyógyászati, de a terhességgel összefüggő panaszokat (hátfájás, lábdagadás, satöbbi, ha lesz).

2009. júl. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.Először is gratulálok a babádhoz:-))Én először 6 hetesen voltam nőgyógyásznál,akkor állapította meg,hogy terhes vagyok,visszahívott 3 hét múlva,vagyis 9 hetesen,akkor már volt szívhangja,visszarendelt 12 hetesen is,és akkor adott egy papirt,hogy élő magzat stb és elküldött a körzeti védőnőhöz.Szerintem elöbb tényleg nem érdemes.a 12 hetet általába megszokták várni ezzel.A körzeti orvost nem kell látogatnod a pecsétek miatt,ő nem fog adni,csak a védőnő és a nőgyógyász.A védőnő tuti,a nőgyógyászok ezt elszokták felejteni,de a védőnői pecsét is megfelelő.nekem legalábbis nem nézték hogy kitől van,csak a pecséteket számolták meg.Sok sikert a tehességhez.

6 hós anyuka

2009. júl. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 5 hetesen voltam először, aztán 7 hetesen volt szívhang. Kaptam papírt, hogy élő embrió, ezzel el akartam menni a védőnőhöz, de ahol kértem időpontot azt mondta, hogy előbb a körzeti nőgyogyihoz menjek. Odamnetem hát (mellesleg a hátam borsódzik tőle), ő adott beutalókat és megadta a védőnő számát, de azt mondta hogy majd csak a 12ik héten hívjam fel. Így addig nincs könyv, nincs vizsgálat. Majd akkor kell mennem vér/vizelet vizsgálatra is.
2009. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!