Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csináltassak Down kór tesztet?...

Csináltassak Down kór tesztet? Érdemes?

Figyelt kérdés
Ma voltam 12 hetes genetikain,a tarkóredő jó lett(0,66mm )az orrcsontja látható.Ti csináltatok jó uh eredmény ellenére is?
2012. jún. 9. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen tesztre gondolsz? Mert a 12 hetes UH-on vizsgálják ezeket. A nyaki redő 3 mm felett rossz. És az orrcsont hiánya a betegség.
2012. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mindenképp érdemes, jó eredmény esetén is.
2012. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Így nem! Ahogy írja az első is 3mm től lehet gond , és az orrcsont hiánya is gyanús jel lehet.

Így h a tarkóredő is jó meg az orrcsont is látszik, ÉN nem csináltatnék...

Esetleg a doki mondott vmit, h baj lehet, vagy mi?

2012. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem csináltattam meg a vérvételt, mert a 12 hetes UH jó lett és amúgy se indokolja a korom se (22 vagyok). Teljesen feleslegesnek tartottunk és a védőnőm ill. az anyósom, aki egészségügyes is azt mondta, hogy felesleges. Nem tudják 100 %-ra mondani csak magzatvízvételből.
2012. jún. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha jó az ultrahang eredmény, akkor felesleges, én sem csináltattam.
2012. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy 1 alatt van a tarkóredő, az nem baj? Nem mondtak rá semmit? Csak kérdezem, valahol olvastam, hogy a túl alacsony sem jó.
2012. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én csináltattam, integrált tesztet.
2012. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem mondtak semmit,hogy csináltassak vagy ne,csak úgy kérdeztem.Korom nem indokolja egyáltalán,született már egy gyerekem,nem lett Down,nem csináltattam nála se külön vérvizsgálatot.
2012. jún. 9. 22:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Amint megcsinálják a 16. hetes afp vérvizsgálatot és készen lesznek az eredmények megmondják Down-kór gyanús vagy-e vagy sem. Mivel jók a 12. heti uh értékeid ne csináltass. Legyél nyugodt a terhességed minden percében amiben a dokik is megengedik. Hidd el tudom mit beszélek... már 3. hete aggódom szét az agyam down-kóros-e a picim és holnap kell mennem amniocentézisre. Mondom nyugi amíg lehet! Idegeskedhetsz még eleget ha nem olyan eredményeket mutat az integrált teszt.

Boldog babavárást! :)

18 hkm

2012. jún. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jó eredmény esetén nem kell, de ha csináltatsz az sem 100%-os lesz. Sajna. 3-féle Down van,és úgy emlékszem csak 2-t mutat ki a teszt.Gyógypedagógus,25hkm
2012. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!