Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár hetes veszélyeztetett...

Pár hetes veszélyeztetett terhesen ti bevállalnátok egy hét tengerparti nyaralást?

Figyelt kérdés
Lehet egyáltalán sós vízben fürdeni,napozni?
2012. jún. 10. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem vállalnám be. Nem a fürdéssel, a sós vízzel vagy a nappal van probléma, hanem hogy tenger nincs Magyarországon. Vagyis külföldre kell utazni és veszélyeztetettként sem a hosszú utat nem vállalnám be, sem azt, hogy baj esetén azt se tudom, hol és ki fog ellátni.
2012. jún. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én sem vállalnám be, pont amiatt, amit az előttem hozzászóló írt. Mondjuk lényeges, hogy mi a veszélyeztetettség oka, és a terhességi idő is!
2012. jún. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A sós vízzel, meg a mértékletes napozással tényleg nem lenne gond, sőt a külfölddel sem, ha nem lennél veszélyeztetett. De én így tuti nem mennék.
2012. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2 korábbi vetélés miatt. Amúgy akkor 10hetes lennék.
2012. jún. 10. 17:48
 5/12 anonim ***** válasza:

Én sem vállalnám be! Már csak az utazás miatt sem!

Én 28 hetes terhes voltam 2 éve, mikor bevállaltam egy horvátországi utat méhszájra lógó lepénnyel, ami elvileg bármikor bevérezhetett volna. Indulás előtt voltam dokinál, azt mondta, mehetek, fürödhetek...de ha vérzek, irány a kórház. Nem lett semmi gond, DE! odafelé 12 órát, visszafelé 17 órát utaztunk (dugóba kerültünk, nem láthattuk előre). Még egyszer nem vállalnám be, az biztos, nagyon megviselt a hosszú út, pedig gyakran megálltunk. Utána 2 hétig még rettenetesen görcsölt a pocim, csak feküdni bírtam és marékszámra szedtem a magnéziumot.

Idén is babát várok, messzire nem vagyok hajlandó menni a fenti tapasztalatok miatt, pedig most a méhlepényem is rendben van!

2012. jún. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha veszélyeztetettként TÁPPÉNZEN vagy, akkor szerintem nem is mehetnél igazság szerint nyaralni.... Elég egy jóakaró, aki felhívja a hivatal figyelmét :(

A táppénz folyósításának vannak feltételei...

37 hetes kismama

2012. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmiképpen.
2012. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem vállalnám el. Nekem is volt két vetélésem és vigyáztam magamra, mikor újra babás lettem. Szerintem ne kockáztasd!
2012. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úrsiten dehogyis!

Napozni tilos terhesen!egyrészt mert felmelegszik a magzatvíz másrészt meg olyan leszel mint gy panda!(foltos)

ha tényleg veszélyeztetett vagy pihenj sokat,az eleje a legrizikósabb.

36 hetes km

2012. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Neked kell mérlegelned, biztosan jó lenne egy ilyen utazás, de ha már régóta vártok a babára meg kell fontolni, melyik éri meg jobban. Sokan éveket várnak, mire nagynehezen összejön. Sajnos, ez az időszak lemondásokkal jár. (Pl.:sex-hüvelyen keresztül, stb.)De gondolom a párod is megérti majd. Mi is hasonló lehetőság előtt álltunk, de úgy döntöttünk majd, ha féléves lesz a baba, akkor megyünk és akkor már repülővel. Nem került többe, mert pl.: a babának nem kell fizetni jegyet.

Pihenj és próbáld először az első 12 hetet túlélni.25hkm

2012. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!