Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utólsó hétben hogy vágjátok...

Utólsó hétben hogy vágjátok le a körmeiteket a lábatokon? és szülés előtt illik lent borotválkozni?

Figyelt kérdés
teljesen lekell borotválni szülésre?ha nem akkor ott borotváéják le? és hogyan takaritotok?
2009. júl. 3. 15:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Eszméletlenül szuszogva vágtam, ue. cipőkötés, zoknihúzás :D

A borotválással meg sem próbálkoztam, ott pikkpakk megcsinálják, ráadásul nem is teljesen borotváltak, elöl megmaradt. Takarítás szintén nagy szuszogások közepette, háromszor annyi idő alatt, mint normál esetben, ablakpucolás kizárva.

2009. júl. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

A kezemen sehogy nem vágtam le, mert műkörmöm volt/van.

A szőrt meg szülés előtti napon (indították) leszedtem otthon borotvával csupszra , az első szülésemnél a kórházban csak nekiestek egy borotvával és annyira gáz volt, ahogy leszedték.

Meg amúgy is mindig leszedtem/leszedem az egész szőrt.

2009. júl. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A tesom pedikuroshoz jart.
2009. júl. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
en meg csak felidoben, de mar eppen ezeken gondolkoztam, hogy mar most alig megy a borotvalkozas es akarhanyszor elore hajolok, alig kapok levegot, mi lesz meg akkor - olvasva igy titeket...nekem nincs segitsegem, nincs parom aki megborotvalna, azert egy baratnot erre nem kernek meg...nehez dio...
2009. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg elértem, én is borotváltam, aztán, mikor már ismét hajolni tudtam, utána is, de az utolsó hónapban egyszerűen nem ment és nem is érdekelt. Főleg, hogy erről beszéltek a szülésfelkészítőn is, hogy ne problémázzunk ilyesmin, ott csak egy perc az egész a nővérkének.
2009. júl. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem egész terhességem alatt a párom borotvált meg 2x, de nem nagyon ért hozzá a drága meg ügyetlen is, nagyon cikizett:D Most már megint nagy a dzsungel oda lent, de már nem próbálkozom vele magamnak, mert a cipőmet is alig tudom felvenni. Szülés előtt úgyis megcsinálják a szülésznők. A körmömet nagyon nehezen tudtam levágni, pedig egy gyakorlott pedikűrösnek illene ápolt lábakon járni, de hát ez van... A takarítás nálam minden napos, mert kutyáink vannak (igaz nem a házban, külön szobájuk van a melléképületben) de azért ott is van mit takarítani. Naponta 2x felmosok, kisöprök náluk, az udvart is rendbe teszem. Ablakot idén már 4x mostam, mindig össze verte az eső. A legjobb a mosogatás, olyankor nem kell hajolgatnom. Ahhoz képest, hogy ma is milyen fájásaim vannak elég jól el takarítok itthon magamban. :)

38+1 hetes kismama

2009. júl. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Lábkörmöt vágni már nagyon nehéz ilyenkor, esetleg tesó, pedikűrös segíthet.

Borotválni pedig úgy tudsz magadnak esetleg, hogy ágyon félig-meddig ülve terpeszben nagyon óvatosan, kis tükörrel, amit kitámasztasz. Igazából a gátrészt kell borotválni, ahol a gátmetszés lesz, és a tetejénél (a has alján), ha császármetszésre kerülne sor.

2009. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

15:26

én lábaitotkon kérdeztem nem a kezeteken.

2009. júl. 3. 16:02
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig a férjem vágta a lábkörmömet, ha már nem bírtam odáig lehajolni. Cipőben bebújós cipőket vettem, amit hosszú cipőkanállal nem volt nehéz felvenni.

A borotválkozással én is gondban voltam, mivel a férjem is sima pengés borotvát használ az arcszőrzetére és állandóan megvágja magát, így nem mertem rábízni magam. :)

Ameddig tudtam csináltam, aztán hagytam. A szülésznő óvatosan, jól megborotvált alul a gátnál szülés előtt.

Félidős vagyok, de már akkor lihegek, ha felmegyek az emeletre. Nehezen megy a takarítás, egyre hosszabb ideig tart. :(

2009. júl. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
...és a takarítás már tényleg nehezen megy. Erről eszembe jutott, egyik kismama könyvemben azt olvastam tanácsként, hogy mossuk fel naponta a konyhát négykézlábon :o) - persze a négykézláb mászást máshol is olvastam, hgoy jó rá, hogy beforduljon a baba a helyes irányba.
2009. júl. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!