Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ajánlott a calcium szedése?

Ajánlott a calcium szedése?

Figyelt kérdés
Gondoltam a fogaim miatt nem árt, és a baba csontozata is erősödhet tőle.
2009. júl. 3. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Pont ezt kérdeztem ma a dokimtól, azt a választ kaptam, hogy ha nem vagyok vegetáriánus, eszek sajtot, joghurtot, iszok tejet, akkor nem szükséges, csak ha begörcsölne valamim. Calcium pezsitabit szoktam néha üdítő helyett meginni, de nem minden nap.

18 hkm.

2009. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is a 18. hétben vagyok. Húst csak hetente max 1x eszek, pont ezért gondoltam rá. Jó, hogy írtál!
2009. júl. 3. 23:00
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Nekem abszolút ajánlották, hogy nagyon fontos abébi vázszerkezetéhez, meg hogy megmaradjanak a fogaim és ne onnan szívja el. Pezsgőtabletta helyett viszont a Béresnek a kálciumát érdemesebb szedni.
2009. júl. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia.Én is a 18.héttől szedek Béres kalciumot 500mg-os.Nekem is az orvos javasolta mint az előttem szólónak.Ez valóban így van,ha esetleg kevés lenne a kalcium a szervezetedben akkor a baba viszont azt elrabolja tőled:),így a fogaid mennek tönkre.Nekem napi egyet ajánlott a doki úgy,hogy iszok tejet,eszek mindenféle tejterméket.Ha nem is napi egyet,de heti 2-3 alkalommal érdemes bevenni.Főleg az utolsó trimeszterben és szoptatásnál ajánlják a legjobban.35hetes km.Boldog babavárást.
2009. júl. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!