Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves anyukák! Van pár...

Kedves anyukák! Van pár kérdésem, valaki segitene?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, 24 éves vagyok és az elsö babánkat várjuk a párommal,de mostanában pánik van rajtam, ugy gondolom nem tudok semmit... Félek a szüléstöl is nagyon. 1.kérdésem: ha mondjuk 20 percesek a fájásaim,akkor kb mikor érik el az 5 perceseket? 2.ha nem mozgok tul sokat, tényleg nagyon fog fájni a szülés? 3. Ha megszületett a baba és sok a tejem,amit ugye lefejek,akkor utâna a babucival majd azt etessem meg cumisüvegböl,vagy a cicimböl szopizik?ha igen,mi lesz a tejjel? 4. Még mindig nem tudom hogy a korházbol ha kihozom,tényleg elég-e a pelus,body és nadrág nelkül a polya? 5.éjszaka elfolyhat a magzatvíz,amikor alszom,vagy ez inkább csak akkor ha tevékenykedek vmit? 6.ha elfolyt a magzatvizem és a párom dolgozik,kb mennyi idöt várhatok h hazaérjen értem?
2012. jún. 13. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:

1. nem lehet tudni, van akinek egyből jönnek az 5 percesek, de azért ne aggódj, nem fog csak úgy kipottyanni a baba :)

2. én nem hallottam ilyen összefüggésről

3. az az ideális, ha mindig mellből szpozizik. ha annyira szerencsés vagy, hogy még több is a tejed a kelleténél, akkor azt érdemes lefagyasztani későbbre, pl. főzelékbe

4. ezt a kérdésed sajnos nem tudom értelmezni

5.legtöbbször inkább ha tevékenykedsz, e ez jelentheti azt is, hogy éjszaka az egyik oldaladról a másikra fordulsz.

6. ha elfolyt a víz, ajánlatos minél előbb bemenni, bár kórháza válogatja, hogy mi az álláspont ezzel kapcsolatban

2012. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1: nekem 20 percesekkel indult éjjel 3kor,délben már 10 percesek voltak,de ez változó

2: én mozogtam mégis 36órát vajúdtam,sajna ez sem garancia de a terhességed jobban viseled ettől

3: ha sok a tejed és fejsz,és lefagyasztod azt adhatod később pótlásnak,vagy amikor hozzátáplálsz és betszed ételekbe. ha nagyon sok,el is adhatod olyannak akinek nincs,ezt védőnőnél tudod majd intézni

4: ruhákból én már eleve 62-es eket vettem,de nem sokat.body és rugi kell sok,legyen kissapkája is. meleg cucc-pl lábzsák,hálózsák 1-2,de védőnő biztosan ad majd listát,kérj tőle azon minden rajta van

5: a víz bármikor elfolyhat de azt érezni fogod nyugi.

6: ha netalántán elfolyik,ne várj senkire,hívj mentőt,mert akkor minél hamarabb kórházba kell érni ez nagyon fontos!!!


ui: a szülés nagyon fáj,de ne parázz,inkább készülj rá lelkiekben :)

2012. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. egyénenként változó

2. ez nem természetszerű, mondhatnám, inkább népi babona

3. a tejet tedd el fagyasztóba amit lefejsz, tejgyűjtő edénybe, vagy zacskóba, mindkettőt lehet erre a célra külön kapni. Ha szopizik szépen, felesleges bezavarni a cumival, de a hűtőbe jó ha van eltéve, mert ha el kell menned otthonról, vagy beteg leszel, lesz mihez nyúlni. Ha nem akar szopizni, de tejed van, adhatod cumiból is.

4. a ruha az időjárástól függ, inkább több variációt készíts össze, mert lehet 15 fok is, akkor kevés, de lehet 35 is, akkor elég.

5. igen, elfolyhat

6. minél hamarabb, ilyenkor nem szabad várni

Remélem segítettem!

2012. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A 4.kérdést ugy akartam kérdezni,hogy ha kihozom a babát,akkor ott a korházban elég ráadnom egy rugit,pelust és ugy a polyaba belerakva elég? Nem kell ráadni kisnadrágot?
2012. jún. 13. 16:33
 5/9 anonim ***** válasza:

A legfontosabb a magzatvíz kérdés. Ha elfolyik, azonnal menni kell, ha más nincs mentővel, vagy taxival.

A többi nem olyan sürgető kérdés, minden kialakul majd, természetes, hogy félsz, de meglátod, minden menni fog.

A tejet inkább a ciciből igya a baba, fejni nem muszáj, majd beáll a mennyiség, amire szüksége van. Ha valami miatt mégis szükség van erre, akkor legvégső esetben a tej fürdéshez is jó, de ez még nagyon távoli dolog még.

A fájások akár 10 órán keresztül is tarthatnak, ne félj tőle, nekem anno a mensigörcs erősebb volt.

Mozogni jó, de nem olyan sokat, hogy fájjon, hallgass a tested jelzéseire.

A ruhát, pelenkát bármikor lehet pótolni, ha kevés, túl sok nem kell, hamar kinövi, de látod majd, idejekorán.

Minden jót, a következő babánál rutinosabb leszel.

Ja, és élvezz ki minden percet, olyan hamar elmúlik minden!

2012. jún. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,sokat segitettetek.
2012. jún. 13. 16:35
 7/9 anonim ***** válasza:
én 8 percesekkel mentem a kórházba, 23 és fél órát vajúdtam, annak ellenére, hogy végig sokat mozogtam, még aznap is kb 2-3 km-ert bicikliztem. A tejcsit, ha tudsz fejni, fagyaszd le, jó lesz később. Szerintem nadrágot vigyél be, maximum, ha nagyon meleg lesz nem adják rá. Ha éjszaka elfolyik a víz fel fogsz rá kelni, nyugi! Én nem féltem a szüléstől, úgy voltam vele, hogy mennyi nő kibírta, akár többször is. Tudtam, hogy fájni fog nagyon. De be kell, hogy valljam akkora fájdalomra nem tudsz felkészülni, amit érezni fogsz. De ne pánikolj! Hallgass a szülésznőre és minden rendben lesz. Aztán pedig a kezedben tarthatod a kis csodádat, és rájössz hogy érdemes volt szenvedni! Kitartást, könnyű szülést!
2012. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Az változó, hogy mennyi idő alatt lesznek 5-8 percesek, ezekkel kell kórházba menni, ha rendszereződnek, ezért, ha elkezdődik érdemes írni, őket, hány percenként és mennyi ideig tartottak.

2. ez attól függ, kímélned kell-e magad valamilyen probléma miatt (nekem ez volt, már megszülethet, úgyhogy minden ok), a kismama jógát ilyenkor is lehet, kismama tornát normál esetben igen, vagy az orvossal beszéld meg, biztosan pozitív hatással van a szülésre a mozgás

3.ami feleslegesen termelődik tej célszerű lefagyasztani, így ha elintézni valód van, cumisüvegből tudja etetni, aki a babával van, ha elkezded a hozzátáplálást, akkor az első kajákat tudod azzal sűríteni

4. Ez időjárás függő, azt mondják, hogy újszülött babára mindig egy réteggel többet kell adni, mint amit te felvennél, szerintem nem pólyába kellene elhozni, hanem hordozóba, az biztonságosabb, akkor viszont a minimum egy rugdalózó

5. a magzatvíz bármikor elfolyhat, de nem biztos, hogy ez otthon történik

6. ha elfolyt a magzatvíz, és egyedül vagy, azonnal mentő és kórház


Nekem nagyon bevált a kórház által tartott szülésfelkészítő, de járok védőnő által tartott ingyenesre is, nagyon jól felkészítenek az alapokra, nem leszel ennyire bizonytalan és tök jó, hogy más kismamákkal is meg tudod beszélni a problémákat, mindenkinek van.


37 hetes kismama

2012. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. nem tudhatod nekem az első fájástól az 5 percesig fél nap telt el, a barátnőmnek 2 óra.

2. ez sem evidens. az első babómmal szinte egész nap mozogtam 19 óra vajúdás a másodikkal szinte semmit 3 óra a vajúdás,

3. Amíg a baba hajlandó szopizni addig szopizzon. Ha sok a tejed, akkor fagyazd le. Lehet kapni bababoltokban, patikákban erre kifejlesztett zacskó. Ha már vegyes étkezésű lesz, akkor ezzel tudod a főzeléket higítani.

4. Nem elég. A pocidba is 37 fok van, a korházban nagyon meleg van, ha jöttök haza addj rá badyt és rugit is. Ha melege van, akkor izzadni fog, ebben az esetben fokozatosan vegyél le róla ruhát.

5. elfolyhat éjszaka, de akkor azt észre fogod venni, mert lesznek hozzá fájások is.

6. sokat. az első baba megszületése általában 10 óra. a második esetében ez lerövidül. ha a fájások 10 percesek ráértek akkor elindulni ha kb 30 percen belül a kórházba tudtok lenni, ha ez több időt vesz igénybe, akkor előbb kell indulni.

+7 Ne aggódj, tudom ezt nehéz megfogadni. Ha figyelsz a doki és a szülésznő utasítására és legfőképp az ösztöneidre nem lesz semmi baj. szorítok neked és gratulálok is. :)

Én azon aggódtam, hogy meg tudom-e fogni úgy, hogy ne legyen baja. És igen ösztönösen tudtam, hogy kell.

2012. jún. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!