Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy tervezi a baba szobajat?

Ki hogy tervezi a baba szobajat?

Figyelt kérdés
Nekunk harom szobank van.Egyikbe apukam lakik(anyum sajnos meghalt:((),a masik a nagyfiam szobaja,aki10 eves mult,a harmadikban mi alszunk.Ugy terveztuk hogy en cserelek a fiammal,o fog az apjaval aludni es az o szobaja lesz egyenlore a baba-mama szoba,mivel a mi szobankban nem igazan ferne el a kisagy es a tobbi kellek.Helyes ez igy?Vagy minden aron helyet kene szoritsak nalunk?
2009. júl. 4. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát...én szorítottam,most helyet kellett cserélnünk az ágyban,mert nem férünk el a kiságytól,és másképp nem tudok kimászni az ágyból.Nagyon szűkös a hely,de mi stúdiólakásban lakunk,(nappali,konyha előszoba egyben,külön egy kis háló).Nem tudom hogy fogom megoldani.Irigyellek,hogy van egy plusz szobátok.
2009. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az nem lenne megoldás hogy a nagyfiaddal cseréltek szobát? akkor a pároddal együtt maradhatnátok ha ott lesz a baba.

Én mindenképpen a férjemmel szeretnék egy szobában lenni, sztem nem egészséges külön szobában aludni.

2009. júl. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha a nagyfiadnak már külön szobája van, akkor azt semmiképp sem szabad tőle "elvenni", nehogy hátrányát érezze, hogy kistestvére születik. Gondolom a saját szobával már kialakította a saját kis atmoszféráját. Én mindenképp szorítanék helyet a mi szobánkban, és nálunk így is lesz. 2 szobánk van, egyikbe anyum lakik, a másikban mi, úgyhogy a pici mindenképp velünk lesz, mégha a ruhásszekrényünket át is kell pakolni a másik szobába, vagy az előtérbe.
2009. júl. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

1 lehetőség: válasszátok ki a legnagyobb szobát, és apucival 3-asban költözzetek oda

2 lehetőség: nagy fiad költözzön apukáddal össze, ha elférnek együtt (bár ennek hátránya az előző válaszolóval egyetérve, hogy kevesebbnek érzi majd magát a kistesóval szemben)

3 lehetőség ami írtál is, hogy apuci és fia egy szobában lesznek amig nagyon kicsi a baba, és nem aludhat együtt a két tesvér egy szobában

Jó rendezkedést

6 hetes km.

2009. júl. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem a 8 éves lányommal lesznek 1 szobába,de csak úgy férnek el ha galéria ágyat rakunk be,1,5 panelba lakunk,így jó lesz,remélem nem fogja zavarni majd a pici a lányomat,bár én is ezen aggódom,de amennyire várja,és rajong már most a pocakomért,nem hiszem hogy ebből problémánk lenne.
2009. júl. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó válaszoló! Nem biztos, hogy a 8 éves lányod fog rajongani az éjszakánként felsíró kicsiért...

Előtted szóló voltam.

2009. júl. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb, ha apával egy szobában maradtok. Valahogy talán érdemes lenne beszorítani a szobába a kis bébi holmijait is.

Épp most voltam szülésfelkészítőn: a szülésznő mellékesen azt is elmondta nekünk, hogy ne felejtkezzünk meg a párunkról sem. És arról sem, hogy nem a baba köré születik meg a család, hanem mi már ott vagyunk, és elsősorban neki kell majd alkalmazkodnia hozzánk. Persze olyan értelemben, hogy ne alakítsuk át az életünket "csak" azért, mert megérkezik a kis bébi. Mert a gyerekeink egyszer kirepülnek a családi fészekből, de a társunkra akkor is - és persze most is - szükségünk lesz. És ha ezt nem vesszük figyelembe, akkor talán észre sem vesszük majd, hogy nem jó irányba haladunk.


Ne haragudj, hogy ezt így írtam le, Nem kioktató szeretnék lenni. De szerintem tényleg érdemes odafigyelnünk még az ilyen részletekre is.


Esetleg a kiságyat hozzátok be a ti ágyatok mellé.

A pelenkázót meg a többit próbáljátok meg elhelyezni a nagyfiad szobájába.

2009. júl. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A nagyfiam szobajaban egyszemelyes agy van,nekem se tetszik ez a terv,a gyerek nagyon orul hogy ok ketten ferfiak majd egyutt lesznek estenkent,teveznek stb.En nem szeretnem ezt a megoldast mert a ferjemet nagyon szeretem es nem akarom hogy rosszul erezze magat.Tulajdonkeppen a mi agyunkkal van gond,nem fer el csak abban a sarokban ahol most van es ezert nem lehet atrendezni a szobat.Arra meg most nincs penz hogy eladjuk es mast vegyunk,mert erre is gondoltam.Mindennesetre koszi a sok hasznos valaszt!!!!
2009. júl. 5. 09:52
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom a nagypapa milyen kapcsolatban van az unokával ,de szerintem ők lehetnének egy szobában és akkor ti maradnátok a férjeddel együtt a hálóban és a picike pedig mehetne a 10 éves tesó szobájába,vagy ha ez sem jön össze akkor úgy próbáljátok megoldani ,hogy azért a férjeddel együtt aludjatok,nehogy elhidegüljetek egymástól,vagy esetleg nem tudtok majd egymás nélkül aludni!

Nekünk szerencsére van + egy szoba ,de majd csak akkor lesz a fiamé,ha már nagyobb lesz addig mellettünk fog aludni pont egy kiságynyi hely van még a szobában!!!

Minden jót szia!

2009. júl. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
Nekünk a 3. baba jön,és csak 2 szobánk van.A 8 éves külön alszik, de a kisebb 2 éves,és velünk alszik egy ágyban.A pici babát már nem tudom csak bölcsőbe betenni a szobánkba,az ágyunk mellé.A ruhácskái a gyerekszobába kerültek,a pelenkázó meg a fürdőbe került a mosógép tetejére.Máshogy nem tudtam megoldani,hogy ha éjszaka cserélünk pelust,senkit ne költsünk föl.Fél éves koráig gondolom jó lesz neki a bölcső,addigra átszoktatom a középsőt a nagy testvérhez,és a kicsi jön mellém az ágyba.Nem a legjobb megoldás,de másra nincs lehetőség.
2009. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!