Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tüdőszűrő terhesség alatt?

Tüdőszűrő terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Diák vagyok, 5.hetemet taposom, még nagyon az elején járok, és most jutott eszembe, hogy agusztus elején lejár az eü. kiskönyvem, és anélkül nem dolgozhatok.. Ugye nagyon nem jó ötlet tüdőszűrőzni? :S
2012. jún. 18. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
terhesen nem
2012. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem...nem jó ötlet a sugárzás árthat a a babónak...
2012. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én könyvem is pont akkor járt le amikor terhes lettem. Ilyenkor ez kivételes eset és nem kötelező a tüdőszűrő. Nekem helyette széklatmintát kellett beküldeni, mert egy pizzériában dolgoztam. De ha nem járatos ilyen dolgokban az orvos tud felvilágosítást kérni az ÁNTSZ-nél. Mindenképp mond meg, hogy babát vársz és ezért nem mész tüdőszűrőre. Ellenőrzések alkalmával sem köthetnek bele!
2012. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ki is van írva,hogy terhességet előre jelezze mert ebben az esetben a szűrést nem végzik el!

Tehát semmiképp ne menj! Blicceld el valahogy... :)

2012. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Téves hiedelem, hogy a röntgensugárzás, legalábbis diagnosztikus dózisban, fejlődési rendellenességet okoz. Az a minimális sugármennyiség ugyanis, mely a kritikus periódusban (sugárzás esetén a terhesség 12-18. hete) adva megduplázza (2-ről 4 százalékra emeli) az értelmi fogyatékosság gyakoriságát, 10 Rad. Egy Rad megfelel 1 db. 1:1 arányú, magzatra célzott röntgenfelvételnek. 20 Rad az a minimális dózis, mely megduplázza a kisfejűség (mikrokefália) kockázatát. Tüdőszűrés alkalmával 0, 1-0, 2 Rad éri a szervezetet, a magzatot pedig gyakorlatilag semmi. A fogászati röntgen során elszenvedett terhelés ennél is lényegesen kisebb. Ennek ellenére még ma is elkeserítően sokan választják a terhesség-megszakítást jelentéktelen sugárterhelés miatt, "mert nem tudták, hogy terhes". Mint említettük, az ionizáló sugárzás csak a terhesség 12-18. hete között teratogén.

A szoláriumtól sokan azért félnek, mert "az is sugárzás". Kétségtelen, hogy növeli is a bőrrák kockázatát. A magzatra azonban ártalmatlan, mert a bőr elszíni rétegeiben elnyelődik.


Ha mégis úgy gondolod, akkor keress fel egy genetikai szakrendelést.

2012. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem voltam még tüdőszűrőn idén, és ezért tettem fel a kérdést. :) Közben írták már, hogy az ajtóra is ki van írva hogy terhesség alatt nem végzik a vizsgálatot, úgyhogy ezzel el is dőlt. DE! Nagyon hasznos volt a válaszod, nagyon szépen köszi!! :)
2012. jún. 25. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:
de láttam, hogy neked augusztus lenne, pont akkor lennél a kritikus hetekben
2012. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!