Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik, ha a vércukor...

Mi történik, ha a vércukor vizsgálat magasabb eredménye ellenére nem tartom szigorúan a diétát?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom nem fogott diétára, bár az eredményem kicsit magas lett: 7mmol/l (2 órás eredmény). Ha nem tartom a diétát, azzal árthatok a babának? Ha igen, konkrétan milyen szövődményei/következményei lehetnek?
2009. júl. 6. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nagy lesz, és esetleg neki is lesznek cukor gondjai. nem kell mindenről lemondani, de édesség finomított cukor helyett próbálj gyümölcsözni, és teljes kiőrlésű kekszet enni, nekem jó a cukrom, csak nagyon hízok, ezért én magam diétázom, az előzővel is 30 kgt híztam, amit nagyon hamar leadtam, de még most vagyok a felénél és megint 10 van rajtam, sajnos, hiába próbálok figyelni. :-(
2009. júl. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondták, ha nem tartom a diétát, akkor a baba születésekor nagy lesz a vércukorszint különbség és ha megszületik, akkor be is kómázhat, mert nekem még mindig magas lesz a vércukrom a babának meg alacsony, mivel kikerül belőlem és már nem kell annyi inzulint termelnie a kis szervezetének. nem tudom érthetőbben leírni, de én csak annyit jegyeztem meg ebből, hogy bekómázhat, és tartottam is a diétát. a 38. héten szültem 3500 grammal a kisfiunkat.
2009. júl. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy csak 7,8 fölött kell diétázni. És ha az orvosod sem mondta, akkor biztos nincs is baj.
2009. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem múlt héten nézték. Nekem is 7mmol/liter volt 2 órával a cukorszirup után. Úgy tudom én is, hogy 7,8-ig (vagy 7,5-ig) normális.


Én most is jégkrémet eszem...

36 hetes

2009. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A második válaszolónak igaza van teljes mértékben. Ha nem figyelsz oda a diétára és továbbra is magas a cukrod, akkor az a cukormennyiség a lepénybe is átjut és a baba hasnyálmirigye kezdi el termelni a többlet inzulint, hogy lépést tartson a megemelkedett cukorral. Károsodik a lepény, mert az inzulin hiány hatására sejtjei károsodnak, un. lepényelégtelenség lép fel, romlik a magzat oxygén és tápanyag ellátása. A legsúlyosabb esetben oxygénhiány lép fel és a magzat méhen belül elhalhat. A cukor (energia) túlkínálat következtében a magzat „hízik”, létre jön a cukorbetegek „nagy magzata” jellegzetes képe. A szülés után a magzatot a vércukor szint gyors csökkenése veszélyezteti: a cukortúlkínálat megszűnése miatt a magzati inzulin túltermelés eltünteti a vérből a cukrot, súlyos agyi károsodás jöhet létre. Azt hiszem ezek épp elég jó indokok, hogy miért tartsuk be a diétát.
2009. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Hát, egy kicsit most összezavarodtam, nem értem, hogy ha ilyen komoly következményei lehetnek a magasabb vércukor szintnek, akkor az orvosom miért nem fogott diétára?

Ha esetleg tudtok ajánlani olyan oldalt, ahonnan letölthetek diétát, azt megköszönném!

Remélem még nem lesz késő elkezdenem!

2009. júl. 7. 07:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért nem fogott az orvos diétára, mert a cukrod a határérték alatt van. Ha 7,8 lett volna, akkor kéne diétáznod. Evés után mindenkinek megnő a cukorszintje, tehát a te eredményed nem rossz. De kérdezd meg a dokidat.
2009. júl. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!