Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges az, ha csak néhány...

Lehetséges az, ha csak néhány alkalommal megyek el magánúton a nőgyógyászhoz, de legtöbbször SZTK-s rendelésre megyek?

Figyelt kérdés

Teljesen meg vagyok elégedve a kecskeméti sztk-s rendeléssel. Annyi a problémám vele, hogy nincs uh.

Lehetséges, hogy ha néha elmennék uh-ra az egyik nőgyógyászhoz, akit majd később fel is kérnék a szülés levezetésére? Nem fog az orvos emiatt neheztelni rám?

Őszintén megmondom, nincs annyi pénzem, hogy magánorvoshoz járjak.


Köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 20. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A kötelező uh-okat sztk-s rendelésen is megcsinálják, ha esetleg még ezen kívül is kíváncsi vagy a picire, akkor menj el 4d-s uh-ra, nem kerül többe, mintha csak az uh miatt magánrendelésre mész. De ha szeretnél dokit fogadni a szülésre, az szerintem nem fog úgy menni, hogy közben nem hozzá jársz a gondozásra.

Ha nincs pénzed magándokira, és az sztk-s rendeléssel meg vagy elégedve, akkor szerintem járj oda, a babád ügyeletes orvosnál is meg fog születni. :) Én különben sem vagyok fogadott orvos párti. Ügyeletesnél született meg a kisfiam, tökéletesen elégedett voltam, jobban, mint 2 munkatársam a fogadott dokijukkal. Akkor már inkább szülésznőt jobban megéri fogadni, mert ő van ott veled végig a vajúdási időszakban.

2012. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Igen, csak az ultrahang miatt mennék el dokihoz.

4d-s ultrahangra fiatal terhességnél is elmehetek? pl. 8 hetesen?

Bocsánat a hülye kérdésért, de ez az első terhességem, még szűz vagyok ezekben a dolgokban. :)

Én sem vagyok fogadott orvos párti, csak az unokatestvérem mondta, hogy legalább a szülésre kérjek fel orvost, s ez bizonytalanított el.

2012. jún. 20. 13:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Elmenni elmehetsz, de szerintem nem igazán érdemes. Sokmindent nem tudnak akkor még nézni, csak hogy növekszik-e korának megfelelően, szívpulzálás rendben van-e. A kötelező uh-ok: 12 hetes, 18-20 hetes, 28-30 hetes, meg a végén 36 hét körül. Szóval én úgy mentem 4d-re, hogy a köztes időkben kb. félúton, tehát 16 hét és 25 hetesen, így olyan kiegyenlített volt. :) Alkalmanként 10ezer volt a 4d-s uh, de legalább sokáig lehetett kukkolni a babát, és igazából ha magánrendelésen néznek uh-on, az is kb. ennyibe kerül.
2012. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!:)
2012. jún. 20. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!