Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jövő héten megyek először...

Jövő héten megyek először nőgyógyászhoz az SZTK-ba, amióta pozitív a tesztem. Szerintetek nem lesz kínos, hogy ő állapítja meg a terhességet, és nem nála fogok szülni?

Figyelt kérdés

Úgy számolom, jövő héten lehetek 5 hetes. Nem tudok, és nem is akarok tovább várni, mert addig félek még elhinni is.

Tegyük fel, hogy minden jól alakul, és pl. visszarendel jövő hétre. Nem ciki, hogy nem megyek vissza?


2010. jan. 15. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ciki,de miért ne mennél vissza?Az csak jó ha minnél többet lát.Vagy magán orvost keresel?Én pl az sztk-ba járok,most keresek orvost akinél szülni szeretnék,de ettől független ugyanúgy járok majd a körzetihez is.Főleg hogy a tanácsadást Ő csinálja.22 hetes kismami
2010. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem ciki,de ha nem akrsz elmenni menj magán dokihoz

én sztk-s rendelésre jártam és ezerzser voltam uh és minden vizsgálaton voltam,és volt olyan kismama több is aki csak párszor jutott el uhra pedig magán dokija volt és volt 16 pecsétem de az elején 2 hetente voltam a végén heti kétszer és minden renben volt

amikro szültem akkor volt egy kismama akinek a dokija ott se volt a szülésnél csak beköszönt hogy nagyon ügyes és jól csinálja stb... de a pénzt elfogadt és amikor töltöttük ki a papaírokat kiderülét neki nincs egy pecsétje se és amikor kérdezte a d dkoiját az úgy felháborodott, úgyhoyg ha az első időben vagy végig sztks rendelésre járzsa nem veszítesaz semmit csak spórolsz és a szülésznőt meg éérdemes fogadni

2010. jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát, én nem tudom hogy működnek ezek a dolgok, mert első babáról van szó.Semmi bajom a doki személyével, csak egyszerűen nem nála akarok szülni.Meg hát SZTK alapon is kb. ugyanannyit kérnek a szülésért, akkor miért ne menjek magán dokihoz? Valahogy mindig is úgy képzeltem ezt, hogy egy orvosom van, és ő csinál minden vizsgálatot.Csak még nem választottam
2010. jan. 15. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:
mi az h sztk alapon is ugyanannyit kérnek a szülésért????sztk alapon nem kérhetnek egy forintot sem a szülésért.ezt jól jegyezd meg.én is sztk alapon fogok szülni,tehát ügyeletesnél,pont azért mert nincs pénzem megfizetni egy fogadott dokit,mert azt a pénzt inkább a babámra költöm.
2010. jan. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt egy barátnőmtől tudom.Azt mondta neki az sztk- s orvos, hogy 80 ezret kér. És akkor a barátnőm fogadott egy magán dokit. Persze, lehet, hogy nem ez az általános, és csak egy kirívó eset volt. Minket sem vet fel a pénz, de azt sem akarom, hogy mivel nem fizettem ( ilyen világot élünk), úgy bánjanak velem mint egy lábtörlővel.Nem tudom, mit csináljak!
2010. jan. 15. 11:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A barátnőd nagyon félretájékoztathatott. Ez úgy van, hogy az SZTK-s rendelés, vizsgálat ingyenes!! Viszont, őt is felfogadhatod, ezért persze kérhet pénzt. Ha nem kéred fel, nincs semmi gond, nem fizetsz semmit. Akkor viszont plusz jól jársz, ha pont ő van ügyeletben, de ekkor sem kérhet pénzt, mert nem fogadtad fel. A magándoki viszont az összes vizsgálatért+szülésért is pénzt kér.

Tehát, az SZTK-s orvost is felkérheted a szülés levezetésére, ezért fizetsz!

Remélem érthetően írtam le. :)

AMúgy nem fognak veled rosszabbul bánni, én is ügyeletesnél szültem! Mindent megkaptunk, amit bárki más!

2010. jan. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, ha csak a szülésre fogadod fel a dokit akkor is fizetned kell, de ha magánorvoshoz akarsz járni terhesgondozásra akkor meg minden alakalommal 8-10e ft + a szülés. És a magándoki is rendel kórházban, sztk-ban, de fenntart egy fizetős magánrendelést is. Így számoljatok, sok lesz a vége!
2010. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első vagyok,újra.Igy is úgy is el kell menned az sztks orvoshoz.Szerintem felesleges az elején magán doki,csak a sok pénzt viszi el.A körzeti doki ugyan úgy ellát,engem az elején 2 hetente hivott vissza,minden alkalommal megnézte a babát uhn,és soha nem adtam neki egy fillért sem.Nekik ez a dolguk.Én is szeretnék egy orvosnál szülni,akiben megbizhatok,most keresem,illetve már tudom kit választok.Csak a szülésre kérem fel,illetve egyszer kétszer megvizsgál majd.De akkor sem 9 hónapon át tömöm pénzzel.És ugyanúgy fogok járni a körzetihez is.Szerintem bőven elég a 20.hét után magán orvost keresni,de ezt Neked kell eldönteni.A terhesgondozást viszont csak a körzeti doki csinálja és a védőnő,tehát oda mindenképp járnod kell.
2010. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Tényleg félre tájékoztatott a bnőd!

Én is sztk-s rendelésre járok, nem kell fizetnem semmit(uh, vérvétel, méhszájvizsgálat)! Mivel nem vet fel minket sem a pénz azt a havi 8-10 ezret amit magándokira költhetnék rátudom fordítani a baba cuccokra! És közben nagyjából ugyanannyi ellétásban részesülök, mint aki magánba jár, max nem UH-z annyit! Ha mindig ugyanahhoz a dokihoz mész a rendelésre akkor akár fel is kérheted a szülésre, megmondja, hogy mennyiért vállalja! Én biztos, hogy nem fogom felkérni, mert nem egy olyan pl-t hallottam, hgy vki felfogadott egy dokit, aztán az pont elment szabira, vagy épp másik szülésnél volt, ahol többet adtak neki!

Nem egy ismerősöm szült ügyeletesnél, és ugyanolyan ellátásban részesültek, ha gond volt egyből műtét, meg minden, és ha akartak még pénzt is adhattak az ügyeletes dokinak, csak mndjuk nem annyit mintha fogadott lett volna...

de ez mindenkinek a maga döntése!!!

2010. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!