Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhes vagyok....

12 hetes terhes vagyok. Nagyon nehéz döntés volt, de sajnos nem tudjuk vállani a babát.17 éves vagyok és mindketten tanulunk még.12. hét után pontosan hogyan zajlik az abortusz?

Figyelt kérdés
2012. jún. 22. 18:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
30%
Ugy tudom a 12. hét után nem lehet elvetetni.
2012. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
23%
12. hét után már csak a baba vagy a mama súlyos betegsége miatt lehet abortuszt kérni.
2012. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
64%

Magyarországon a terhesség a 12. hetéig szakítható meg, ha

1. azt az állapotos nő egészségét súlyosan veszélyeztető ok indokolja (amit szakmai szempontból illetékes két szakorvos egybehangzó véleménnyel állapíthat meg);


2. a magzat orvosilag valószínűsíthetően súlyos fogyatékosságban vagy egyéb károsodásban szenved (amit a genetikai tanácsadó, a prenatális diagnosztikai központ, illetve a szakmailag illetékes országos intézet által kijelölt kórház szülészeti-nőgyógyászati osztályai közül bármelyik kettőnek egy-egy szakorvosa egybehangzó véleménnyel állapít meg);


3. a terhesség bűncselekmény következménye (a bűncselekmény elkövetését, illetőleg annak alapos gyanúját a büntetőügyben eljáró szerv által kiadott igazolás igazolja), valamint


4. az állapotos nő súlyos válsághelyzete (aminek fennállását az állapotos nő, illetve - cselekvőképtelensége esetén - törvényes képviselője a kérelem aláírásával igazolja) esetén.

2012. jún. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 anonim ***** válasza:
92%

A terhesség a fenti esetekben a 18. hetéig szakítható meg, ha az állapotos nő


korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen;

terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a terhessége a 12 hetet.

A terhesség a 20. hetéig (a diagnosztikus eljárás elhúzódása esetén 24. hetéig) szakítható meg, ha a magzat genetikai, teratológiai ártalmának valószínűsége az 50 százalékot eléri.


A terhesség az időtartamától függetlenül megszakítható a terhesség akkor, ha az állapotos nő életét veszélyeztető egészségi állapot teszi ezt indokolttá, illetve a magzatnál a szülés utáni élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség áll fenn.

2012. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a 18. hétig lehet elvetetni, mert nem vagyok nagykorú. Engem maga a műtét menete érdekelne.
2012. jún. 22. 18:27
 6/105 anonim ***** válasza:
28%

nem most, de láttam már 12 hetesnél idősebb terhesség megszakítást. Elindították a szülést. Pontosan úgy kellett megszülnie a magzatot, mintha időre jött volna.

Ha már így esett, miért nem hordod ki azt a babát? Annyi pár vár örökbe fogadható csecsemőre. Te lemondasz róla, ők meg egy életre áldani fognak, hogy lehet nekik is gyermekük.

2012. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 A kérdező kommentje:
Ha megszülném nem tudnék lemondani róla. Én szeretném a babát de nem vagyunk olyan helyzetben hogy fel tudjuk nevelni. Neki lesz így jobb és tudom előbb kellett volna eldöntenem, de nagyon nehéz döntés volt. Én azt olvastam hogy a 15. hét után indítják csak be a szülést.
2012. jún. 22. 18:34
 8/105 anonim ***** válasza:
79%

Először is sajnállak de egy gyerek nagy felelősség /nekem 2van/. 17 évesen az egész életem romba dőlt volna ha az akkori barátomtól terhes maradok. Most van egy szerető férjem és 2 egészséges gyerekem akikkel nap mint nap küzdök mert vannak kisebb nagyobb gondok, ezt minden anya tudja hogy nehéz. Lehet téged bántani de már ez így van sajnos és ha így döntöttél akkor ennyi.

A következő fog történni: Fel fognak helyezni egy zselés anyagot ami megöli a magzatot és fogsz kapni oxitocin infúziót amitől majd kitágulsz és megszülöd a magzatot. Olyan lesz mint egy rendes szülés. Nagyon rossz élmény lesz erre készülj fel.

2012. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
35%

Bocsi de nem tudok elmenni a kérdésed mellett, és nem is erre fogok válaszolni. Nem tudtátok volna hamarabb eldönteni, hogy nem kell a pici?? Bár mindegy is, mert a lényegen nem változtat. Szörnyen elítélem a tetteteket, mert szörnyűség amire készültök. A youtube-on a minap láttam egy videot, aminek a címe a néma sikoly, ha gondolod nézd meg. Amióta láttam, szavakat sem találok azokra az emberekre, akik ilyet követnek el. Szépen szólva is gyilkosság. Nem akarok vagdalkozni, mert nem áll módomban, de nagyon felelőtlenek voltatok, ha hagytátok ezt megtörténni. Miért olyan igazságtalan a világ, hogy aki évekig küzd érte, és mindent megtesz azért,hogy babája legyen annak nem lehet, vagy nem jön össze, a felelőtlen tinik meg dobálóznak egy élettel.

Sajnállak titeket a helyzetetek miatt, kár, hogy nem tudjátok megtartani...

2012. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
21%
Ja és az orvosoktól és szülésznőktől semmi jóra ne számíts mert alázni fognak. /nem rosszindulat hanem sajnos tapasztalat/. Mikor a szülőszobán voltam órákig visszatartáson egy 15 hetes magzatot vettek el egy lánytól. Mint a kutyával úgy bántak vele.
2012. jún. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!