Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék? Most tudtam meg...

Mit tehetnék? Most tudtam meg hogy terhes vagyok

Figyelt kérdés
pár jó szót vagy bíztatást vagy aki esetleg járt már hasonló cipőben szívesen vennék.Mint külső véleményekre is kíváncsi vagyok. Most leszek 21 éves a barátommal 3 éve jöttünk össze de az utóbbi hónapokban se veled se nélküled kapcsolatot folytatunk mert még se bírtunk huzamosabb ideig külön lenni. Egy alkalommal történt egy kis baleset de másnap azonnal bevettem az eseményutáni tablettát de azt követően mégis volt egy olyan érzésem hogy valami nem stimmel. Vettünk egy tesztet ami pozitív eredményt mutatott amit később az orvos is megerősített. Körülbelül a harmadik negyedik héten lehetek. A gondom annyi hogy körülöttem mindenki abortuszhoz ragaszkodik a barátom vagy inkább volt barátom ( aki mellesleg fiatalabb nálam tudom rá nem számíthatnék szinte gyerek még) anyukám teljesen kiborult mikor mondtam nyílván elgondolkoztam rajta de az észérvek ellenére se tudom utálni ezt a picit és szinte most kötődöm hozzá. Világéletemben abortusz ellenes voltam de se munkám még csak jövőre diplomáznék konkrétan semmim sincs de félek ettől a lelki megpróbáltatástól és pár szóban eztaz érzést nem lehet persze megírni csak jó lenne ha valaki kiállna ebben mellettem körülöttem és ne úgy fognák fel mint valami katasztrófát. Imádom a gyerekeket nem tudom hogy leszek erre képes de úgyérzem nincs más választásom nem akarok csalódást okozni senkinek hiszen anyukám egész életében értem kűzdött de csak arra a csöppségre tudok gondolni hogy nem ezt érdemli. Nagyon szomorú vagyok és kétségbeesett képtelen lennék ezt megtenni miért nem értik meg ezt a körülöttem lévők és ne ugy fogják fel mintha egy tárgy lenne bennem. Mit tehetnék? nekem lelkileg ez nem ilyen egyszerű oké elrohanunk abortuszra és minden oké lesz . egy élet fejlődik bennem és az orvos is megmondta kevés volt az esély a teherbeesésre de mégis. valahol egy csodának érzem. ha valaki mellém állna megtartanám de most nagyon egyedül vagyok senki nem akar róla beszélni csak menjünk abortuszra és kész. felfoghatatlan. köszönöm a válaszokat

2012. jún. 20. 19:28
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos dönteni nem tudunk helyetted! Ha van aki melletted álljon, és segítsen az elején, ha megtudod neki adni, amire szüksége van, és megfelelő körülményeket tudsz neki biztosítani, hacsak segítséggel is, tartsd meg! Ha ezek mind hiányoznak, akkor vagy elveteted, vagy majd örökbe adod a szülést követően!

Azt tudom mondani, hogy én most vagyok szülés előtt (38. hét), de én a hónapok után nem tudnék róla lemondani! Bennem növekszik, cseperedik, ragaszkodom hozzá! Ha van aki képes, a 9 hónap után lemondani a gyermekéről tegye, de nekem nem menne, lehet neked sem! Mérlegelj, de ne sokáig, hisz ha nem tartod meg, sok dolgot el kell még intézni! Majd írj, hogy döntöttél

2012. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
56%

Nagyobb lelki teher lenne Neked egy abortusz,mint ha egyedül-de később találhatsz egy társat- felnevelnéd...

Nagyon nehéz helyzetben vagy,ez tény,hülyeség is leírnom,de én ilyen idióta vagyok,amit gondolok,azt írom.

Ha Anyukád lenne olyan "jó" (nem tudom dolgozik e,vagy otthon van,vagy egyéb más rokonod) és segítene annyit,akkor a baba mellett is le tudnál diplomázni! Bár a gyes + családi kevés,de talán diploma után bölcsibe vinnéd a kicsit,és 4-6 órában tudnál dolgozni... Soha nem tudhatod,mit hoz a holnap,a végén még nagyon szép életed is lehet,a kicsid mellett is megtalálhatod azt,akivel egy életen át szeretitek egymást,és a kicsid is szeretni tudja majd!

Biztos vagyok abba,ha nem lesz abortusz,akkor a környezeted végül el fogja fogadni,ha más nem akkor,amikor már köztetek lesz a babád :-)

Persze fordítva is elsülhet,de én a pozitív gondolkodás híve vagyok!


Minden jót kívánok Neked!!!


Üdv: 3 lányos,7hetes kismama

2012. jún. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz egy kívűlállónak ebben tanácsot adnia.


Sajnálom,hogy ilyen nehéz helyzetben vagy ,ami biztos,hogy van még időd dönteni és átgondolni ,hogy hogyan folytatódna az életed a kicsivel ,vagy pedig nélküle,gondolom az a lehetőség szóba sem jöhet,hogy örökbeadd,ha már megszülöd .


Érzel elég erőt magadban arra,hogy ha nagyon nehéz is lesz ,de egyedül végigcsináld a terhességet,majd akárhogy is,de biztosítsd a megélhetéseteket?

A nagyszülők általában amint megláttják a kicsit azonnal megenyhülnek,majd szégyenlik,hogy azt javasolták,hogy vetesse el az anyuka.


Ha másképp nem tudsz dönteni ,akkor én szakember segítségét venném igénybe,aki nem mondja meg,hogy mit tegyél,csak segít saját döntésedben megerősödnöd,úgy ,hogy nem irányít egyik irányba sem.

Ez egy válsághelyzet akárhogy is döntessz.

2012. jún. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
80%
mi melletted állunk :) merre laksz?még baba rucit is tudok adni neked ingyen :P
2012. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim válasza:
46%
Szerintem nem kellene elvetetni :'DD megfogalmazom hogy mért :) engem is el akartak vetetni régen anyukámék és megmondták hogy nagyon megbánták volna és örülnek hogy nem sikerült őt rábeszélni ugyan ebben a helyzetben volt.. szóval mégis egy életről van szó ... szerintem nem kellene elvetetned mert csak megbánnád a családod megbocsájt ha megtartod de ha elvetetnéd te magadnak nem tudnád soha megbocsájtani
2012. jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat:) az orvostól kaptam családsegítői számot de igazából akkor tört el bennem minden mikor megláttam a monitoron. 10 évet öregedtem fejben. sajnos perpillanat ez a legrosszabb hogy mindenki ellen ki kéne állnom és anyukám a mindenem nagyon csalódna bennem hogy a mindig jó tanuló lányával ez lett. de én mégse tudom katasztrófaként felfogni. még annyi probléma adódott hogy az orvos azt mondta lehet károsítja a magzatot az eseményutáni tabletta valamint oltást is kaptam a terhesség alatt és párszor alkoholt is ittam. félek ha mondjuk beteg lenne ettől a gyerek végképp mit csinálnék..
2012. jún. 20. 19:45
 7/43 anonim ***** válasza:
46%

"Jövőre diplomáznék."=1 félévet még simán lehúzhatsz az egyetemen/főiskolán a terhességed alatt.Utána még lenne egy féléved,szakdolgozat stb. és kezedben tarthatod a diplomád.Beszélj a dékánrektorral,vagy valaki fontos személlyel az iskoládban,biztosan segítenek,kitalálnak valami okosat.Úgy tudom,igazán toleránsak.Aztán,ha megszületett,folytathatod,közben csinálhatsz valami otthoni munkát,akár alkalomszerűen is,főleg,ha már megvan a diplomád.Ez is egy kis juttatás.Ha egyedül neveled a gyereket,akkor az államtól kaphatsz juttatásokat is,plusz a családi pótlék.Nem mondom,hogy ez sok,de 20-30 ezer bejön belőle.Egyébként az anyagi helyzetedről nem sokat írtál.El tudnád látni a babádat?Anyukád tudna segíteni?


Szerintem ne vetesd el-persze anyagiaktól is meg sok egyébtől függ-mert ha te nem akarod,akkor azt később nagyon megbánhatod.És a lelkiismeret furdalás az nagyon sokáig el fog kísérni.Állj ki magadért-tudom,nem egyszerű-magyarázd el otthon,hogy ő már a tiéd,a családotokhoz tartozik,ő nem egy dobálható tárgy.Mutass videókat,az abortuszról.Nagyon szomorúak.Ha megvan a megfelelő anyagi keret,én megtartanám.Én harmadik gyerekemmel voltam 8 hetes,amikor magamra maradtam.Nem vetettem el.És nem bántam meg!6 hónapos gyönyörű kishercegnő.Van egy barátnőm,akinek volt abortusza,már 33 éves,két gyerekes anyuka,de azt mondja,még most is nagyon sokat gondol,arra a picikére,és bizony van,hogy esténként sír.Hidd el,érdemes megtartani!

2012. jún. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom és az anyagi helyzetünk úgymond átlagos semmiben sem szenvedünk hiányt. csak hát nem tudom ti mit éreznétek hogy a volt barátom rögötn rávágta a nemet őt kitagadnák otthonról az biztos el se mondja. anyukám pedig sírógörcsöt kapott sose láttam ilyennek még nagyon megijesztett. egyik pillanatban azt gondolom az a helyes amit anyukámék mondtak és túl kell esnem rajta meg szinte sírógörcsöt kapok hogy nem tudnám megtenni. alapból nem érzem magamat erős embernek akkor ezt hogy élném túl tudom örökre sebet okozna de így meg a körülöttem levőket bántom meg. sehogy se jó
2012. jún. 20. 19:50
 9/43 anonim ***** válasza:
71%
Mérlegelned kell. Lehet az anyukád reakciója az első reakció. Ülj le vele beszélgetni TE mit akarsz ugy ugazán a lelkedben!
2012. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
72%
36 éves vagyok. A lányom most 14. Ugyanígy kezdődött nálam is minden, ahogy nálad. Kétségbe voltam esve, és el voltam keseredve, hogy miért velem történt mindez. Nehé volt állást és párt találnom, de minden megpróbáltatást megért a gyerekem. Nagyon erős a kötődés köztünk. Én a gyerek 3 éves korában mondtam azt, hogy most már tényleg hagyjon minket békén (tőlem kért pénzt...). Legalább ezt betartotta. És elmondani nem tudom milyen jót tett velünk, hogy nyugodtan élhetjük az életünket. A gyerektartásra sem tartottam igényt. A szülészeten mondta nekem az egyik ápoló, hogy egy gyereket mindenkinek fél lábon fel kell tudnia nevelni. Nyilván nem arra gondolt, hogy könnyű lesz. És valóban nem így volt. A kétségbeesést felváltotta a biztos felelősség érzet, és hogy a gyerekem nélkül nem is volt teljes az életem, csak amíg az ember nem tudja, hogy a gyerek az életének az értelme, nem ismeri meg az érzést. Addig csak téblábol a nagyvilágban. Az egot felváltja, a felelősség érzése és a kötelesség tudaté. (Sajnos a férfiak egy része ezt, ha gyereke születik akkor sem igazán éli meg, csak felületesen). Szóval a döntés a kezedben van. A gyerek vállalás nem lesz könnyű feladat, de rengeteg örömet és hitet ad, hogy miért is érdemes élni.
2012. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!