Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen életkörülmények közé...

Milyen életkörülmények közé várjátok a babát?

Figyelt kérdés

Most nem az érdekel, hogy mennyi pénzből meg hány szobás lakásba, hiszen ilyen kérdés már nagyon sok volt. Hanem konkrétan mitek van otthon?


Nálunk nem lesz gond, hogy megvegyük, amire a babának szüksége lesz (kiságy, babaruha stb). Nekem nem ezzel van bajom, és most munka közben rágódom rajta, és muszáj kiírjam magamból!!! Van egy házunk, meg egy jó állapotban lévő autónk. A kocsit decemberben vettük azért, mert a páromnak saját vállalkozása van, és presztizskérdés volt, hogy a kliensekhez cégvezetőként ne egy Daewoo Matizzal, hanem egy Golffal járjon. Nem is ez a baj. Az a bajom, hogy rengeteg mindent kellene a házban rendbe tenni, hogy elfogadható legyen az idénre: három szobából egy lakható csak, a másik kettőben a lomjaink vannak összedobozolva (ez a kisebbik baj), és apósom hülye, semmire sem használt, de kidobni nem szabad cuccai (ez a nagyobb baj: régi szekrény, ócska padlószőnyeg feltekerve stb). Az udvar fele fel van ásva (mint egy cigánytelepen: kidobandó cuccok szerteszét, amit egyedül nem tudok elpakolni: gumik, homok, felvágandó fa), a szobában, melyben lakunk, nincs parkett, csak linoleum, és a konyhának is csak a fele van lepadlócsempézve. Ezeket be lehetne fejezni, de elég bonyolult (ahhoz, hogy padlócsempézzünk, és parkettázzunk, előbb a szoba és konyha közti ajtót kell arébb falazni, ahhoz pedig a mellette lévő villanyórát kellene kivinni az udvarra, ami elég sokba kerül most nekünk), a kályhát újra kell rakni, mert régi, a szobabútort és az ágyat ki kell cserélni. Folyton fáradt vagyok, még erőm sincs, hogy egyedül is valamit csináljak, párom pedig reggeltől estig dolgozik. Úgy érzem magam, mint valami putriban. Ja, és fürdőszobánk sincs még felépítve, és a garázs tele van apósom, párom és az unokatestvére lomjaival. Hogy lehet ilyen körülmények között élni? Teljesen el vagyok keseredve. A baba csak fél év múlva jön, de fél év semmire sem elég, és a pénz, amire számítunk, csak jövő tavasszal kezd bejönni. Utálom az egész helyzetet.


2009. júl. 7. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell mindent megcsinálni egyszerre. A használt bútorok pl. még maradhatnak egy darabig. Ami kidobandó, azokat szép lassan elkezdhetitek egy kupacba gyűjteni, hogy ne mindenhol foglalja a helyet. A elején még nem kell, hogy mind a 3 szoba lakható legyen. De üljetek le, és irjatok egy listát, fontossági sorrendben, tervezzétek meg! Minden nap egy kicsi és menni fog.
2009. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

szia!


Már bocsi, hogy így hívlak, de kicsicsillag , ha ennyi minden hátra van még, akkor a párodnak/férjednek tessék egy kis csapatot szerveznie (család, ismik, haverok) és nekiállni.(csak van szabinapja) Min. az a szoba legyen kész, ahol a baba illetve Ti lesztek; de a külső részek is nagyon fontosak. Kell babasarok majd, szekrény , ezekre is gondolj. Neked most nem az a feladatod, hogy talicskát tolj , meg parkettát súrolj; csak az apróságok!

Mi is szülés előtt 1 hónappal festettünk; az én feladatom az apróságok, ruhák válogatása, elrakása volt; de abszolút családi csapatmunkában ment! Kérjetek segítséget , ilyenkor nem ciki , sőőőt!!!!:)

2009. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ksözi a bíztatárt, de a segítségkéréssel egy nagy bajom van: segítséget csak apóstól lehet kérni, aki meg tudja ugyan csinálni, de részeges és csak akkor, ha kedve van. Ha nem őt kérjük meg, akkor örök harag lesz belőle. Mintha meg lenne kötve a kezem.
2009. júl. 7. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Szép lassan meg lehet mindent csinálni.

Első terhességemnél, ami 10 éve volt részleges csináltunk lakásfelújítás (falazás is), később amikor fiam másfél éves volt folyattuk a felújítást (ablakcsere, ajtó áthelyezés, konyhafelújítás).

4 hós alányom, amikor vele terhes voltam ,csináltuk az ő szobáját( festés,tapétázás, parkettcsiszolás)

Nemrég kifestettük a fürdőt, konyhát, mert már ideje volt.

Nemsokára a fiam elmegy a nagyszüleivel nyaralni és nekiállunk az ő szobáját felújítani, pedig itt van a pici is.

De valahogy megcsináljuk.

Aztán összel neki kellene állni a nappalinak.

2009. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nem irigyellek, az biztos. Szerencsére nálunk rendben van minden, mi csak egy újból kifestettünk mindenhol, mondjuk még a hálónk és a babaszoba hátra van. Nekem elég lesz ezt is elviselnem, hogy egyik szobából kipakolni, aztán napokig kerülgetni mindent, nem tudom hogyan tudnám elviselni a te helyzeted. Az udvaron nálunk is még hátravan a kerítés felhúzása meg ilyesmi, de mondjuk lomok nincsenek.

Párod esetleg nem tudná befolyásolni apósod, hogy segítsen és főleg iparkodjon egy kicsit? 6 hónap már nem olyan sok... hamar itt lesz, meglátod. Te szüleid nem tudnak segíteni?

Mindenesetre kitartást neked!

2009. júl. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!