Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? 3. Gyerek elvetetése.

Figyelt kérdés

Van 2 kisfiam.4 és 2 éves.4 hónapja szedek gyógyszert és még is terhes lettem megint.Kb 5-6 hetes lehet.Előszőr megakartuk tartani a babát de aztán annyi rossz dolog van amiért mégis elbizonytalanodtam.

1:lakáshitel

2:Februárba lenne a szakmunkásvizsgám és akkorra is lennék kiírva.

3:Nem szeretném hogy a másik 2 gyermekem hiányt szenvedjen vagy kevesebb figyelemben részesüljön a 3.baba miatt.

4:Kilátástalan a jövő itt magyarországon:(


Nagyon rossz érzés ez nekünk és teljesen kivagyok ez miatt,mi tévő legyek.3 gyermekes szülők válaszát is nagyon várom hogy ennyire más az életük 3 gyerekkel mint 2-vel.Tanácstalan vagyok:((((


2012. jún. 26. 16:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, hogy a gyógyszer nem ártott neki?

Amúgy ezt Nektek kell eldönteni, hogy bírjátok őket felnevelni!!

Nekem megszakadna a szívem hasonló esetben, és látom Te is nehezen veszed rá magad!!

Szerintem osszatok szorozzatok, hátha meg lehetne tartani a harmadikat is!! Biztosan nem véletlen, hogy ennyire jönni akar!!

Remélem még írnak neked itt okosakat, nekem még pocaklakó az első is.

Remélem sikerül jól dönteni majd!!

32hkm

2012. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Nem tudom én mennyire tudok Neked tanácsot adni,mert nem rendelkezem annyi tapasztalattal,mint Te. 21 éves vagyok,első babánkat várjuk a párommal. Eleinte nem akartuk,tabi mellett estem teherbe,de az idő miatt már nem lehetett elvetetni,párom el akart hagyni. Albérletben lakunk. Végül a párom mégis maradt,megszerettük a pici kislányt a pocimban,és én eleve el sem akartam vetetni,hiszen egy kis életről van szó,és lelkileg fel sem tudnám dolgozni. Persze itt mellettünk áll a család mindkét oldalról. Én úgy gondolom,ha a Párod száz százalékig melletted áll(remélem így van) és a család is(szintén remélem) akkor tartsátok meg. Az iskolában nincs lehetőség előrébb hozni a vizsgát? Lakáshitele sajnos manapság majdnem mindenkinek van,sok dolgot nem kéne venni a picinek,hiszen a két gyermeked után sok mindent megörökölne. Ilyen korban talán még ők is örülnének a kistesónak,nem? :) Szerintem a két gyermeked mellett nagyon megviselne lelkileg benneteket egy abortusz. Persze nem dönthetek melletted,és nagyon fontos,hogy a gyerekek és Ti se nélkülözzetek,de vannak sokkal rosszabb helyzetben lévők is,akik szeretetben nevelik a gyermekeiket. Tudom,milyen nehéz egy kis életről dönteni,de ha már így alakult akkor szerintem tartsátok meg! 26hkm

2012. jún. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ha már ennyi érvetek van ellene, akkor ne tartsátok meg.Mi másodikkal voltunk így,rengeteg érv ellene,úgy volt hogy nem tartjuk meg( bár én nem bírtam megtenni, és nem mentem el az abortuszra.Nem bántam meg, de elég nehéz.)3. gyereknél azért már másabb.Szerintem sajnos nem igaz az a mondás,hogy ahol elfér egy,ott elfér kettő is.Háromgyerekesek sem kapnak annyival több támogatást,ki tudja az állam mikor vonja meg azt is ami van. valljuk be azért harmadszor kihordani ugyanazt a ruhát, meg salátás ingyen tankönyvet nem szívesen adsz a gyerekednek.Lehet, hogy 5-10 év múlva sokkal jobban álltok majd, éstudtok nyugodtan babát vállalni.De ezt csak te tudod eldönteni,innen nagyon könnyű azt írni,hogy vetesd el.
2012. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

-Lakáshitelre ne fogd, mert a családi adókedvezménnyel egészen jól jártok a 3 gyerek után. Tudom ezt bármikor eltörölhetik egy tollvonással, de most van.

-Szakvizsga, biztosan meg lehetne oldani, max vizsgáról szülni mennél :) volt ilyen a családban, hogy vizsga közben folyt el a magzatvíz.

- ha 3 gyermeked van, étkezési támogatást kapnak automatikusan oviban-suliba, csak félárat fizetsz, ráadásul ingyen tankönyvet kapnak a suliban

-Kilátástalan jövő? hát ez van, ha teheted, menekülj... én nagyon rajta vagyok, hogy a gyerekeim minimum 2 nyelven perfekt beszéljenek hogy mehessenek innen... bármennyire is fájni fog...


Ha "csak" ennyi a baj, vállald, imádni fogod. Nem olyan sokkal több teher a hármaska, pedig nem élünk olyan jól...

Ja és idén sok év után nyaralni megyünk :) Erzsébet-program nagycsaládos nyaraltatásán kaptunk egy kis hozzájárulást :)

2012. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
nekem anyám régebben szült már három gyereket. most vagyunk 18,16 és 14 évesek. van hitelük nem is kevés és kilátástalan a helyzet, de bevállalták a 4. gyereket is...
2012. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Hát pont ezért nehéz nekem a döntés.Párom metartaná de ez ey élet nem olyan dolog amit visszadobok ha már nem bírom.Most jól mevagyunk de eyáltalán nem élünk nagy lábon és nem szeretném azt hogy bárkinek is rossz legyen.Én nagyon szeretném de félek a jövőtől.
2012. jún. 26. 16:52
 7/17 anonim ***** válasza:
64%

MI ennél sokkal nagyobb carban vagyunk!!!! (had ne meséljek!-nem akarok lepontokat,olyan nehezen tornáztam fel magam a 75-ig!)


Üdv: 3 lányos,7+6h.km!

2012. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát hmm. Ugyanebben a cipőben jártam. Megtartottuk mondván a szívünk nem engedi stb.

Iszonyú fáradt kimerült és türelmetlen vagyok lehet később máshogy lesz most 9 hónapos a legkisebb 5 éves a legnagyobb.

Szerintem a kedvezmények se annyik hogy emiatt érje meg megtartani vagyis a családi pótlék egyel több, a családi adókedvezmény a mi esetünkben annyival nem több hogy olyan borzasztóan jobban álljunk tőle és annyival drágul is az élet. Igaz hogy az oviban feleáron van az ételük (hangsúlyozom, feleáron mert én mindig azt kapom mindenhol hogy 3 gyerekre ingyen van a kaja...) persze mikor 2 hetente betegek a közösségben akkor nyilván itthon vannak és itthon fogyasztanak nem kevés ételt. És még milyen kicsik, de akkor is megdobja a költségeket hogy 3 gyerek van, nem 2 és később egyre nagyobbak lesznek ráadásul két fiam van bele se gondolok mikor majd egyszerre kamaszodnak mennyit fognak enni...

Kicsi a korkülönbség egy idő után méretben össze is fognak nőni, 3 gyereknek évszakonként minimum 2 pár cipő...iskolába majd cuccok, ne adj isten különóra sport korrepetálás etc.

Nagyon sajnállak mert nem könnyű döntés főleg akkor érzi az ember tök igazságtalannak ha mindent megtett és mégis baba lett.

Én úgy érzem a 2 nagyobb se nagy még nekik is járna a babusgatás a sok sok közeli kapcsolat így pedig értelemszerűen nem jut annyi rájuk. Én nem szeretem ezt hogy majd a nagyobbak felnevelik a kicsit...nem nekik szültem.

Persze ez nálunk azért is van így mert nincs segítségünk semmi így kimerült és fáradt vagyok és amikor kicsit kettesben lehetnék valamelyikkel külön sajnos inkább a házimunkával próbálom utolérni magam vagy főzni, vagy lefekszek 20 percre.

Sok mindentől is függ amúgy mert nekem a 2-es és 3aska nem jó alvó 2éves koráig ébredt a középső éjjel minimum 2 szer. Most a kicsi ugyanezt csinálja. Eleinte hasfájós volt, most a foga jön és szepar.szorong ezerrel szóval letenni alig bírom. Közben a nagyobbak dacolnak, a középsőm testvérféltékeny ezerrel..

na nem egyszerű.

Persze mikor vannak szép és csendes pillanatok azt nem adnám semmiért de ez a ritka.

2012. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8 as vagyok mondjuk azt nézem hogy 2 kisfiad van szóval lehet ha elveteted mindig arra gondolnál hogy lehet kislány lett volna:) Számomra mondjuk ez is nagyon fontos tényező volt hogy fiú és lány is legyen de mi ezt már 2ből összehoztuk, tehát a harmadik vállalásában ez a NEMEK iránti igény se volt benne de ismerek olyan családot ahol egyértelműen ez volt a döntő dolog.
2012. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

Nekem két testvérem van. Sokszor éreztem, hogy anyuéknak nincs rám idejük, hogy a kicsiket jobban szeretik, hogy miattuk nincs "menő" ruhám amim miatt csúfoltak is az iskolában sajnos.


Én nem vállalnék 3 gyereket.

2012. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!