Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? 3. Gyerek elvetetése.

Figyelt kérdés

Van 2 kisfiam.4 és 2 éves.4 hónapja szedek gyógyszert és még is terhes lettem megint.Kb 5-6 hetes lehet.Előszőr megakartuk tartani a babát de aztán annyi rossz dolog van amiért mégis elbizonytalanodtam.

1:lakáshitel

2:Februárba lenne a szakmunkásvizsgám és akkorra is lennék kiírva.

3:Nem szeretném hogy a másik 2 gyermekem hiányt szenvedjen vagy kevesebb figyelemben részesüljön a 3.baba miatt.

4:Kilátástalan a jövő itt magyarországon:(


Nagyon rossz érzés ez nekünk és teljesen kivagyok ez miatt,mi tévő legyek.3 gyermekes szülők válaszát is nagyon várom hogy ennyire más az életük 3 gyerekkel mint 2-vel.Tanácstalan vagyok:((((


2012. jún. 26. 16:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban hagy egészsítsem ki az egyik hozzászólót, hogy a családi adókedvezményt NEM MINDENKI tudja igénybe venni. Aki minimálon van, vagy netán más ellátáson, de a fizuja olyan kevés, hogy ne lehessen róla egy forint kedvezményt sem igénbe venni. Lásd élő példa saját magam. Két éve nincs adókedvezményünk, még akkor sem volt mikor GYED-en voltam, most a GYES alatt meg végképp..... mivel a párom keresete sem elég...

Másik: az ingyen kaja, ingyen tankönyv. A gyermeknevelési támogatáshoz különféle kritériumnak kell megfelelni, pl 37ezer forint/fő alatt. Száz forinttal is több az egy főre jutó, nem igényelhetitek már. Vizsgálják a vagyoni helyzeteteket is.

A másik dolog, hogy nem mindenkinek van olyan hipi-szupi munkahelye hogy pihenőkártyával tudjon nyaralni menni....


Hitel: önkormányazt---- adósságkezelés

Iskola: simán!! pár hetes volt a fiam amikor záróvizsgáztam


Nektek kell dönteni, nem mondhatom azt hogy jajj feltétlen tartsd meg, mert nem én fogom eltartani. Azt sem mondhatom hogy vetesd el, hiszen egy élet, a ti életetek egy része.

Én hétszer voltam terhes, és egy szem fiam van. Ha nekem kellene dönteni én kockáztatnék, de minden élet más és más!


Kívánok neked kitartást, sokat, és hogy valóban helyes dötnést hozzatok!!

2012. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszokat.Átérzem a fáradságodat,én 2-vel is így vagyok.i is abban bíztunk titokban hogy mi van ha kislány de amilyen mázlim van kisfiú lenne.Én mondjuk azt vallom hogy mindeggy csak egészség legyen.Kezdem átlátni a dolgot de félek hogy rossz döntést hozok,viszont nem szeretnék az egész családnak még roszabb életet.Azért + 1 emberről gondoskodni nem kis felelősség:(
2012. jún. 26. 17:19
 13/17 anonim ***** válasza:
57%
Én már írtam, de még mindíg azt mondom,lehet később is babátok még.Ha már most fáradt vagy, mi lenne, ha egy pólyás is ott lenne még mellettük?Gondolj bele, mennek majd iskolába, tankönyvek, osztálypénzek, farsangok, ilyen ruha-olyan cipő.Ha most két fiad van, és lesz egy lányod,akkor még nehezebb lesz, mert őt nem járathatod majd a nagyok ruháiba.Nem azt mondom, millióan vannak, akik tökéletes nők,anyák,házvezetőnők három gyerek mellett, nekem nem menne.És a lakáshitelt is örülj,hogy fizetni tudod,inkább az legyen biztos,mert ha 3, szülsz, és valami miatt nem tudod majd fizetni,mehettek anyaotthonba.Én teljesen abortuszellenes voltam, míg nem lettek gyerekeim.Inkább most a meglévő két picinek adnék,amíg picik, meg azon lennék,hogy helyrehozzam magam egy kicsit a két gyesből.
2012. jún. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak:Teljes mértékben egyetértek.Azt sajnálom hogy ezt át kell élnem úgy hogy gyógyszert szedek:(Nem értem hogy lehetséges ez és az bosszant hogy ez miatt kell ezt átélnem.
2012. jún. 26. 17:39
 15/17 anonim ***** válasza:
46%

3 gyerekkel már egész jó pénzt adnak. Sokkal jobbak a lehetőségek, mint kettővel. Úgyhogy ha a pénzzel indoklod a döntésedet, akkor azzal felesleges, mert több segítséget igényelhettek, többet kaptok 3 gyerek után.

Lakáshitel meg eddig is volt, nem?

Nem értem, miért kell mindig a pénzzel takarózni.

A szíved mit mond?

2012. jún. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
A szivem azt hogy tartsuk meg a pénztárcám tiltakozik rendesen.Nem azért szeretném megszülni hogy nélkülözzön egész életében.Lehet én gondolkozok rosszúl de nagyon fontos a pénz,sajnos.E nélkül nehéz főzni,ruhát venni nekik,pelenka,doki,szülés stb,stb,ez mind pénz!
2012. jún. 26. 19:35
 17/17 anonim válasza:
Megtartottad?
dec. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!