Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azok a dohányos kismamák,...

Azok a dohányos kismamák, akik azt mondják, hogy csak napi 1-2 szál cigit szívnak, azok vajon igazat mondanak vagy csak szégyenlik, hogy egyáltalán cigiznek és inkább letagadják a mennyiséget?

Figyelt kérdés
személyes tapasztalat is érdekel,persze név nélkül!és kérném azokat a kismamákat,akik nem dohányoznak(én sem cigizek),hogy ne bántsák azt,aki hozzászól és cigizik!csak puszta kíváncsiság!
2012. jún. 26. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy hazudnak. Vagy hogy gondolod? Itt, az oldalon? Itt biztosan nem. Dokinak? Na, az már lehetséges!

De mindenki számoljon el a saját lelkiismeretével.

2012. jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
egyik ismerősöm elég erős dohányos. amióta ismerem két babája született (szerencsére mindkettő egészséges lett). az első alatt titokban cigizett, talán kevesebbet, mint amúgy, megis lepődtem, amikor kijött a kórházból a picivel és látom dohányzik, mivel előtte sosem láttam. a második terhessége alatt nyíltan szívta. a férje rokonai sokat piszkálták ezért, akkor bökte ki, hogy első alatt is csinálta, csak titokban. mondjuk én sem értek ezzel egyet (nem dohányzom, de ha cigiznék, akkor biztos letenném terhesen). szerintem van, aki meg bírja állni, de napi 1 szálat betartani biztos nagyon nehéz.
2012. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Bevallom én is cigiztem 1 hete sikerült letennem!Napi 4-5 szálat szívtam el!Mindig próbáltam letenni nem ment!Ahogy közeledik a nagy nap egyre jobban bánom!Remélem nem volt késő a letét!37 hetes mama
2012. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Én 5 hetes voltam,amikor közölték,hogy babás vagyok. Ezután még 3 hétig cigiztem,igaz jóval kevesebbet. Nekem szerencsém volt,mert aztan jött a hányingeres időszak és rá sem bírtam nézni a cigire.. Aztán történt egy halálozás a családomban és elszívtam egyet 16 hetesen,de olyan rosszul esett,hogy azóta se. Szerintem nincs okuk hazudni,hiszen minden névtelenül megy itt..
2012. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Én múltkor voltam barátnőmnél, és kérdeztem tőle, hogy " cigizel még? vagy le tudtad tenni?" erre mondta, hogy igen igen , most van a rosszullétes időszakba és nem tud rágyújtani, aztán utána én kimentem rágyújtani, és ő is kijött, elmesélte, hogy még mindig cigizik, igaz a leggyengébbet szívja, csak a vendégek előtt nem akarta bevallani. Pár hete együtt voltunk nyaralni, és még nálam is többet szívott... teljesen kiakadtam , hogy ennyire felelőtlen, de hát én mit mondhatok neki? Nincs jogom beleszólni. :(


21/l

2012. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Elsővel nem kívántam, nem cigiztem már onnantól, hogy kiderült, másodikkal képtelen voltam az ötödik hónapig letenni, akkor sikerült, és igen, hazudtam mindenkinek, azt mondtam egy-két szálat szívok pedig volt az hat-hét szál is.
2012. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mikor kiderult h terhes vagyok 6 hetesen, elhataroztam h leteszem,ami sikerult is 1 honapra...idokozben a parommal mindig veszekedtunk (mondjuk mindig van mire fogni...) es visszaszoktam... Titokban szivtam 15-20 hetes koromig..de mkinek hazudtam es aztmondtam nem szivom. Es igen, azert mert szegyeltem magam, hogy miert vagyok ien felelotlen, meg mert mki jott hogy buszkek ram amiert letettem. Ez megnagyobb buntudatot keltett... Igy a 20.heten vegleg eldobtam es nem is kell tobbet. Azota is banom, mert még cigiztem, amikor a babam eloszor megmozdult... Most 34 hetes vagyok. Buszke is vagyok kicsit, hogy mikor kiderult letettem, de utalom magam azert az 1 honapert...
2012. jún. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél rögtön leraktam a cigit, és nem dohányoztam egyáltalán. Nem is hiányzott, sőt, jó volt "tisztának" lenni, úgy gondoltam, soha többé nem szokom vissza. Nem így lett, újra dohányos lettem, sajnos olyannyira, hogy most, a második terhességem alatt dohányzom...és igen, hazudok is az adagot illetően. Napi 1-2 szálat mondok, miközben 5 tuti elmegy. Ja, és nem is mindenki tudja, pl anyósoméknak fogalmuk sincs róla.
2012. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
Nekem se tudja csak egy két ember,titokban szívom. Aki tudja az azt tudja ,hogy 3-4 szálat szívok el. A kiskönyvemben is benne van, doki ,védőnő is tudja.De van mikor többet szívok 7-9 szálat. Nem egyszer próbáltam letenni,de nem bírtam elviselni azt a feszültséget,idegességet amit fél nap után a hiánya okozott. Plusz én egész nap itthon vagyok új környezetben, egyedül és lefoglalni se tudom magam úgy hogy ne hiányozzon a cigi. Mindig elitéltem az ilyen anyukákat és most se támogatom. Szégyenlem és utálom ezért magam!!! Lelki is akarat gyenge voltam mindig ,sok mindent nem fejeztem be életem során és sok mindenen nem tudtam változtatni. Azt hittem most könnyű lesz letenni ,mert lesz kiért. Úgy látszik mégse : (( Segítség jól jönne, de kitől? milyen segítség? Esélytelen. 26 hkm
2012. jún. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
egyik barátnőm van így:mindenkinek azt mondja,hogy már nem cigizik vagy csak nagyon ritkán 1-2 szálat!csak nekem vallotta be,hogy 1-2 szálnál azért többet szív:napi 6-7 szálat is olykor!tudja,hogy nem helyes és fél is,de bízik benne,hogy legalább a terhessége feléig le tudja rakni...nem támogatom,de próbálok mellette állni,hogy ne azt érezze,hogy emiatt elfordulok tőle!
2012. jún. 26. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!