Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg új "protokoll", hogy...

Tényleg új "protokoll", hogy 3x is van terheléses vércukor-vizsgálat a terhesség alatt, vagy ez csak az én orvosom nünüje?

Figyelt kérdés
28 hetes terhes vagyok, és legnagyobb megdöbbenésemre a tegnapi találkozásunkkor azt mondta a dokim, hogy a következő nagy vérvételnél újra lesz vércukor-vizsgálat és majd még a 36. héten is! Visszakérdeztem, hogy akkor is, ha az eredményem teljesen jó lett a 24. héten (alig érte el az alsó határt), az előző terhességemnél sem volt gond, és a családomban sincs cukros..? Azt mondta igen, ez új szabály.. Nos én ebben nem vagyok olyan biztos, sok velem hasonló korú kismamának is csak 1x nézték. Meg lehet ezt valahogy úszni??
2012. júl. 3. 11:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az ötleteket is! Mindenképp beszélek erről újra a dokimmal.
2012. júl. 3. 12:59
 12/17 anonim ***** válasza:

"újra lesz vércukor-vizsgálat"


Ezt én úgy értelmezem, hogy nézik az éhgyomri cukrot is és kész, semmi terhelés.

Terheléses nálam is csak 1x volt mindkettővel, elég is volt. Viszont az éhgyomri cukrot minden egyes vérvételnél nézték.

2012. júl. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Csak annyit tennék hozzá, hogy az a "lórúgásnyi" cukor, amiről beszélsz 75g cukor,ami egyenértékű 3 dl kólával. Ennyire azért nem kell túldramatizálni egy cukorterhelést, főleg ha egészségesen reagál a szervezeted rá.
2012. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: azért várandósan nem 3 dl kólával kezdem a reggelt és 2 órán keresztül nem eszek iszok semmit 40 fokban....

40+3 hetes kismama

2012. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem is jó lett az első, mégis a 32. hetes vérvételnél megint kértek cukorterhelést! :( Nem tudom minek csesztetnek, ráadásul nekem az első zsömlés-tejes volt, most meg a cukros löket. Tuti ki fogom hányni, utálom az édeset!
2012. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Azért a 3 dl kóla ízélménye és a 75 g glükóz között is van egy cseppnyi különbség.:)

Ja, és akkor állítólag még majd a 36. héten is újra, ugyanúgy.... brrr! Majd megírom, hogy mire sikerült jutnom a dokimmal.

2012. júl. 3. 21:48
 17/17 baboca85 válasza:
szia pedig tényleg 3szor kell menni cukorterhelésre :( sajnos!
2012. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!