Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az utóbbi napokban elég...

Az utóbbi napokban elég alacsony a vérnyomásom, ez lehet baj a kicsinek is?

Figyelt kérdés

Okoz-e problémát a babánál, és vajon miért van, ha eddig normális volt? Lehet a nagy meleg az oka?

Ja és a 100 feletti pulzus? Bár az korábban is ilyen magas volt.. Nem árt a babának ugye?

22hkm



2012. júl. 3. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit ertessz eleg alacsony alatt?

Egyebkent, ha alacsony az nem art, a magas art.

A melegtol kitagulnak az erek, igy a vernek nagyobb terfogatot kell kitolteniuk, ez okoz vernyomasleesest.

Pl. egy meleg furdotol, napozastol, nagy melegtol siman lejjebb megy a vernyomasertek.

A pulzus meg altalaban feljebb, mert a szivnek tobb munkaval kell a ver aramlasi sebesseget fenntartani.

Terhesen a 120-as pulzust is normalisnak mondjak az orvosok. Szoval ne aggodj a babad miatt.

Ha nagyon zavar, vagy megis aggodsz, akkor kerdezz vedonot vagy dokit. Sokszor segit, szakember nyugtat meg. :-)

Boldog babavarast!

2012. júl. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát a nagyon alacsony vérnyomást ilyen 95/50 körül értem és 110-115 szokott lenni a pulzusszámom. Remélem nem olyan nagy baj... Szoktam érezni annyit mikor kikelek az ágyból hogy annyira szédülök hogy majd vissza esek... szerintem ez is amiatt lehet.

Köszönöm a válaszodat!

2012. júl. 4. 11:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem mindig 90/60 és a pulzus pedig 100 vagy picit felette. Normális a terhesség során a magasabb pulzus.

Lehet a nagy meleg az oka az alacsonyabb vérnyomásnak.

Inkább legyen ilyen, mint magas! ;)

2012. júl. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!