Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menni fog úgy a szoptatás, ha...

Menni fog úgy a szoptatás, ha szülés után egyből elkezdek fogyókúrázni? A tök vékony meg éhező nők is tudnak szoptatni, akkor nem gáz, nem?

Figyelt kérdés
2012. júl. 4. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
de annyiban gáz, hogy a baba nem fog olyan nagy tápértékű tejet kapni, mint kellene, és lehet, nagyon gyakran fog szopni emiatt. A testednek egy év kell a teljes visszaalakuláshoz. inkább tornásszál hat hét után, de nem éhezzél, egyél sokszor keveset.
2012. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
A kevés bevitt tápanyag bizonyítottan nincs jó hatással a tejtermelésre, a tej minőségéről meg ne is beszéljünk! Miért fontosabb a segged/hasad mérete, mint a babád vitamin és tápanyag ellátottsága? Magyarázd el, mert nem értem!
2012. júl. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én biztos nem kezdenék.Elapadhat a tej,ráadásul szerintem nem kap meg a baba minden tápanyagot amire szüksége lehet.

És ha most arra gondolsz,hogy a médiába szereplő tök vékony és éhező nők...hát tuti nem mondanak igazat,szerintem mindegyik gyermeke tápszeres.

Ha tudsz szoptatni,szoptass,legalább az elején,hogy az immunanyagokat megkapja a baba.Más nő bármit megtenne ezért...

Egyébként szoptatás alatt szerintem amúgy is fogy az ember még akkor is ha rendesen táplálkozik...

Nem hiszem,hogy nem ér rá a fogyókúra pár hónapot a gyereked egészségéért.

30hkm

2012. júl. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fogyókúrázásnak nem a szülés után jön el egybôl az ideje.

Ne Te legyél már fontosabb, hogy a tested szuper formában legyen, mint a babád, hogy megkapjon minden fontos tápanyagot.... ne légy önzô ://


Járj ki vele sokat sétálni a parkba, fogyókúrázz a szoptatás után....ráadásul hány olyan kismamát hallani, aki szülés után ledobta a többletsúly nagyját, szoptatás alatt még karcsúbb lett, mint az elején volt. Nekem is sok ismerôsömmel így történt.


Ha nem lennél ilyen szerencsés, 6 hét után elkezdhetsz mozogni, 6 hónap után, ha már hozzátáplálod a kicsit, fogyózni.

2012. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
elmeselem nalam hogy volt. a terhessegem soran 23! kg-t szedtem fel. a vegen mar a vedonom is mondta, hogy sok lesz ez igy, de sose eroltette a dietat, amugy is magas vagyok, es eleve 72 kilorol indultam. szules utan mikor hazajottem 8 kg-val mutatott kevesebbet a merleg mint amivel szulni mentem, majd a szoptatas elso 2-3 honapjaban meg 5-6 kg-t fogytam, ugyan valamiert sosem voltam ehes, de ettem mert kellett a tej miatt. eszem agaban nem volt fogyozni szoptatas alatt, igy nem is tettem. sikerult visszamennem 79 kg-ra, ugy hogy semmit nem tettem erte, ami nagyon jo is lett volna, ha tudtam volna tartani. sajnos a babam 4 honapos koratol elkezdett kevesebb lenni a tejem, de igy is volt meg boven, csak tobbszor kert enni, en meg elkezdtem vadul zabalni, hogy minel tovabb kihuzzam a szoptatast. vegulis sikerult, 11 honapos koraig tudtam szoptatni, persze kozben ment a hozzatapi is, de sajnos a kilok visszakusztak ram, mert azt vettem eszre, minel tobb szenhidratdus kajat eszek, annal tobb a tejem, szoval ettem, ettem. na ezt kellett volna normalisan vegiggondolni. szerintem nalad se lesz gond, ha szopatsz, es kozben normalisan etkezel. a szenhidrat mindenkeppen kell, de mertekkel. ha anno ezt en is esszel csinaltam volna, akkor nem is kellett volna a dietara gondolni. most hogy a gyerekem mar masfel eves mult, kezdtem neki a fogyokuranak, igaz egyeb okokbol, de szerintem maris lement vagy 4-5 kg egy honap alatt. szoval szerintem.te is raersz ezzel, a babad legyen az elso. esetleg konzultalj majd egy dietetikussal, hogy mi lenne az idealis, hogy te se hizz meg, de a baba is megkapja azt amit kell. allitsatok ossze egyutt egy etrendet, amit tudsz tartani, es nem rossz senkinek sem.
2012. júl. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Most ne sértődj meg....de számomra érthetetlen,hogy még meg sem született,de már nem az a fontos mi van vele,hanem,hogy mi van veled!Ha már ezezn agyalsz,hogy Te hogy kell kinézzél,akkor az sztem elég nagy önzés.Lehet várhattál volna még a babával...


Egyébként meg adj neki tápszert,és azt csinálhatsz,oda mehetsz ahova akarsz....mert ráadásul akkor bárki is meg tudja majd etetni...

Az anyaság milliónyi lemondással jár,és rengeteg változással....

2012. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A fogyókúa alatt nem azt értettem hogy nem eszem semmit, hanem keveset, vitaminban gazdag dolgokat, de fölöslees szénhidrátot nem. Minidg is így táplálkoztam. Nem híztam terhesség alatt, nem ez aggaszt, hanem hogy elé e annyi amennyit előtte ettem (ami nem túl sok) vagy nem. Van már egy fiam, külföldön vagyunk vele, 1 éves és ez az 1 év alatt végig csak én voltam vele, tudom mi az a lemondás de nagyon élveztem minden percét ne izgulj. Csak őt nem tudtam szoptatni mert miután megszületett 2 hétig az intenzíven volt, fejtem de bent cumival etették, mire hazajött már csak cumi ment, még 1 hónapig szenvedtünk aztán tápszeres lett és most szeretnék szoptatni. Ezért kérdezem.
2012. júl. 4. 19:57
 8/10 A kérdező kommentje:
AMúgy a tápszer egyetlen előnye tényleg az h bárki me tudja etetni :P. Jó volt mikor egyszer kétszer apuci kelt nem én :). de azt csak csöndben halkan..
2012. júl. 4. 19:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor visszaszívom!!!!!!!Csak a kérdésből konkrétan nem ez jött le :( Még egyszer bocsi!!!!!!!!
2012. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
SZóval többet kell enni mint amennyit előtte ettem?
2012. júl. 5. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!