Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Algoflex forte szedése mennyir...

Algoflex forte szedése mennyire veszélyes a terhesség nagyon korai szakaszában (3. -4. hét)?

Figyelt kérdés
A terhesség nem biztos, de nem is kizárt!!
2012. júl. 4. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem fortét, de Algoflexet szedtem mindkét fiammal, ha már nagyon-nagyon elviselhetetlen volt a fejfájásom. Kb. havi 1-2 szemet vettem be. Sajnos más fájdalomcsillapító nem használt semmit. Mindkettő gyerek egészséges, eleven kisfickó!


A 3. héten még a beágyazódás sem fejeződött be, úgyhogy még nem ártasz vele szerintem a babádnak. A 4. hét végére meg már egyértelmű lesz hogy babát vársz vagy sem, úgyhogy max. mást szedsz fájdalomcsillapításra onnantól. Egyébként nem hiszem hogy 1-2 szemmel okoznál bármi bajt.

2012. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem veszélyes. 6 hétig nyugodtan, utána kisebb mennyiségben, de lehet szedni.
2012. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugtattatok!! Tehát akkor a 6. hétig, vagy amíg nem tudom biztosra, hogy terhes vagyok nem ártok a gyógyszerekkel? Egyébként nem szívesen szedem (mint ahogy gondolom a legtöbben így vagyunk ezzel), csak ha nagyon muszáj és most az!
2012. júl. 4. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Az Algoflex fortet nem szabad szedni terhesség alatt, főleg az első és utolsó harmadban. Olvass utána!

Én migrénes vagyok, Panadolt vettem helyette, de sajnos fele annyira sem jó, mint a Forte :(

2012. júl. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Algoflextől engem is óva intett a doki, pedig nekem is csak az használt. Nem szabad terhesség alatt és a szoptatás első 3 hónapjában sem.

Helyette lehet Algopyrint vagy panalgorint, de azt is csak csínján. Panadollal is óvatosan, elvileg azt sem lehet nagyon, sőt szoptatás alatt sem az elején. Nekem ezeket gyerekorvos és nőgyógyász mondta már a második babánál.

2012. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!