Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség korai szakaszában a...

Terhesség korai szakaszában a hányinger, hányás jó jel? Fejlődő terhességre utal, vagy ettől még lehet gond a babával? Kb.6 hetes terhes vagyok, de orvoshoz még nem tudtam elmenni.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Igen nagyon jó jel! Ez azt jelenti hogy erős a placenta és védi a babát! Egy felmérés szerint akik az első trimeszterben hánynak kevesebb az elvetélés.
2012. ápr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem jelent semmit. Nekem pl. egyáltalán nem volt hányingerem. (ikreim vannak)
2012. ápr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Igen, tudományosan bizonyított tény, hogy a hányinger és hányás azért alakul ki, mert a szervezet (méh) jól működik, és kilöki azokat a dolgokat ami nem jó a babának. Tehát, ott benned, valaki eszeveszetten végzi a feladatát, hogy a babádnak kényelmes otthona legyen. Persze ettől még lehet baj, amint tudsz, irány az orvos!
2012. ápr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok, nem vagyok valami szaktudományos, nézzél utána a Czeizel-nél, hogy a placenta hogyan végzi a feladatát, és ezért hogyan leszel rosszul, csak én nem vok orvos, nem tom jól elmondani.
2012. ápr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

És mi van azokkal, akik egyáltalán nincsenek rosszul? Hm?

Attól, hogy valakinek hányingere van, még nem 100%, hogy minden rendben van.

Persze legyen úgy!

2012. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
A megemelkedett hormonszint miatt van hányingered. És igen, minél inkább van hányingered, annál biztosabb, hogy rendben van a hormonműkodésed. Ha nem lenne hányingered, az esetleg(!) utalhat alacsony hormonszintre, ami gondot is okozhat. Akiknek pl. eleve magasabbak bizonyos hormonoknak a szintje, annál elképzelhető, hogy kevésbé jelentkezik a hányás, émelygés.
2012. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Igen, általában azt mondják, hogy a hányinger az jó jel. Azonban sajnos ez sem jelenti minden esetben azt, hogy nem lehet baj.

Van aki hányingerrel küzd és mindenféle tünete van, mégis baj történik, van akinek semmilyen tünete nincs és minden rendben van. Erre nem lehet alapozni.

2012. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

A hányinger alapvetően a sejtek hormonokra való érzékenységéből és a progeszteron-relaxin hormonok simaizmokra, nyelőcsövet záró izomra gyakorolt hatásán múlik. Az említett kutatások mindössze annyit bizonyítottak, hogy azon túl, amit eddig is tudtunk (hogy 10 koraterhességből 2 végződik sajnos vetéléssel), az egészségesen fejlődő terhességek TÖBBSÉGÉBEN (nem mindben, azaz nem törvényszerű, mint ahogy a fiziológiában semmi nem az) volt hányingere, és jellegzetes terhességi tünete a kismamának. Tehát mondjuk ha számszerűsíteni akarnám, ez azt jelenti, hogy azon 8 terhességben, amely a 10-ből egészségesen fejlődött mondjuk 5-ben jelentkezett hányinger.

Valamilyen szintű összefüggés tehát látszik, ami minden bizonnyal abból fakad, hogy ha egészségesen fejlődik a terhesség, akkor az ugrásszerű hormonváltozásra ritkán nem reagálnak a sejtek.

Fontos viszont, hogy sem a tünetek megléte, sem azok hiánya semmilyen diagnosztikus értékkel nem bír.


DE! :) Az alapvető gondolatod az legyen, hogy miért ne fejlődne rendesen?! :) Nincs okod mást hinni! :)

2012. ápr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

Üzenem a fentebb válaszolóknak, hogy 6 hetesen a placenta még ki sem alakult, nemhogy hormont termeljen! Ilyenkor még a petefészek termeli a HCG-t.

A kérdezőnek: teljesen jó jel. Nekem nem volt semmi hányingerem, sem rosszullétem egyik terhességemnél sem, az első sajnos vetéléssel is végződött.

2012. ápr. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
Két olyan nőt is ismerek, akik hánytak rosszul voltak mégis sajnos elvetéltek..persze én is azt olvastam hogy a rosszullét az jó jel, szóval ne gondolj semmi rosszra.csak pozitívan.:)
2012. ápr. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!