Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom mit tegye, terhes...

Nem tudom mit tegye, terhes vagyok de sok az olyan tényező ami miatt nem akarom megtartani?!

Figyelt kérdés
Gyógyszert szedek, nem emlékszem rá de talán kimaradt egy-két szem. Ráadásul dohányoztam is, amint megtudtam abbahagytam. Szívem szerint megtartanám, de a párom nem akarja. Már van két 4éves gyermekünk. Velük is nagyon nehéz és nagyon nem állunk jól anyagilag. Nincsenek rokonok akik segíthetnének. Ha reálisan gondolkodom akkor tudom hogy jobb ha nem szülöm meg, de nem élném túl az abortuszt.
2012. júl. 4. 15:01
1 2
 1/16 anonim válasza:
Akkor tartsd meg, beszéld meg a pároddal. De ha tudtad hogy szóba sem jöhet egy baba akkor miért nem védekeztetek? Ne haragudj ez nem az én dolgom és ítélkezni sem szeretnék. Csak túl sok már az olyan terhes nő .. talán a gumi.. talán egy két szem gyógyszer ... Én is szedtem gyógyszert, volt hogy 3 szem is kimaradt aki régóta szedi annak egy két szem még talán nem okozhat problémát. De ha magadba nézel úgy is tudod te hogy lettél terhes. Egyébként nem hiszem hogy amiket leírtál ártottak volna a babának, ha már aba hagytad. A legfontosabb hogy mindketten akarjátok. És hogy anyagilag megtudtok-e adni mindent a picinek. Sajnos sokat nem segíthetünk. De kívánom, hogy rendeződjön az életed jó irányba.
2012. júl. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy felelőtlen voltam/voltunk. Az anyagi része engem annyira nem is zavar, mert valahogy majdcsak megleszünk. Igazából csak a párom miatt nem tudom. Ő teljesen elzárkózik előle. Azt mondta nem kell gyerek. Nem tudom meggyőzni. De úgy hogyan vállaljam ha ő nem akarja?
2012. júl. 4. 15:19
 3/16 anonim válasza:
Sehogy sem tudnád meggyőzni? Nem ismerem a párod így nem tudok tanácsot hogy hogy puhítsd meg. De ha az anyagiak még megoldhatók, akkor biztosan kész tények elé állítanám hogy már pedig én akarom ezt a babát és megtartom. Nem ez első baba és nem is egy két hetes kapcsolat hogy így hárítsa. De sajnos ha minden kötél szakad... sajnos rá erőltetni sem lehet... :( Próbáld meg.. hogy te szeretnéd, hogy nézzen rá a másik két gyermeketekre , stb érted ?! Szurkolok neked! És írj majd! Első
2012. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értem és köszi! Az a baj, hogy a lányaink elég elevenek. Tegnap is rosszalkodtak és megkérdezte tőlem, hogy azért kell nekem még egy gyerek hogy ilyen rossz legyen? Egyébként imádja őket, csak néha tényleg nagyon rosszak tudnak lenni.

Rákényszeríteni nem akarom, mert az nem volna fer. Most ott tartunk hogy egymást próbáljuk meggyőzni, hogy miért.

2012. júl. 4. 15:31
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahol elfér 2 gyermek, ott a 3.-nak is van hely. Ha az anyagiak is döntő szempontot játszanak, és a párod sem szeretné, akkor a döntést neked kell meghozni, hogy milyen feltételek mellett vállalod a babát.....


Arra nem gondoltál, hogy megszülöd s örökbe adod? Rengetegen várnak, vágynak kisbabára.


Nem szeretnék okoskodni, ítélkezni, de azért elmenni abortuszra, és kioltani egy életet, mert saját magatokat sodortátok ilyen helyzetbe.... hát ......


Azért mert a 2 gyermek nem viselkedik jól, nem hiszem, hogy ok lenne a 3. babáról lemondani.

2012. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet azzal,hogy ahol 2elfér,ott 3is.Anyukám két fiút nevelt,tök jól éltek úgy,hogy anyu rengeteget dolgozott.Jött a 3. egy kislány,így neki minden kellett főleg,hogy sok évre a fiúk után.És látom mennyivel többe került nekik egy 3.baba.No de ezzel a résszel nem értek egyet csak.Hát ha a férj nem akarja,akkor megkockáztatni megéri,hogy otthagyja az embert immáron 3gyerekkel?Nagyon nehéz egyedül nevelni ennyi gyereket.Anyukám a két fiút egyedül nevelte rengeteg ideig(féltesóim,szüleim is elváltak)és láttam milyen idegörlő.De ha te is tudod,hogy nem kéne megtartani,akkor ne tartsd meg.Örökbe is lehet adni,sok ember örülne neki szerintem is.Bár gondolom mennyire nehéz lehet az abortusz és az örökbeadás választása is.
2012. júl. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Semmivel nem lehet a páromat rábeszélni. Az örökbe adás szóba sem jöhet. Tudom ez önzőség, de ha már kihordom és megszülöm akkor nem tudnám senkinek odaadni.
2012. júl. 5. 09:05
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha az örökbeadás szóba sem jöhet, egyedül sem tudod vállalni, a férjed sem akarja, de az abortuszra mégis eltudsz menni és kioltani egy életet? Soha nem fogod megbocsátani magadnak, és feldolgozni sem. Ráadásul utána a férjedhez, hogy fogsz tudni viszonyulni...... Nem okoskodni akarok, szeretnék, csak több oldalt meg kell nézni, mielőtt döntesz,mert egy élet fejlődik Benned,akiért felelősséggel tartozol! Bízom benne, hogy a legjobb döntést fogod meghozni!Én konkrétan nem tudnám elvetetni ebben a helyzetben, de ez én vagyok, mindenki más!
2012. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kívülállóként könnyű megítélni az embert. Amíg az ember nem kerül ilyen helyzetbe elképzelni sem tudja, hogy abortuszra menjen. Én is így voltam, de nem ítéltem el senkit aki megtette. Tudom, hogy felelőtlenek voltunk és tudom, hogy mi fejlődik bennem, van két lányom és belegondolni sem merek, hogy mit tennék ezzel a picivel. Ha csak rajtam múlna megszülném, de nem erőltethetem rá a páromra az akaratomat ahogy ő se rám. Nem lehet érvekkel meggyőzni, abban bízom hogy ha elmegyünk a családsegítőhöz akkor neki sikerül észhez térítenie.
2012. júl. 5. 12:45
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem van egy gyógyíthatatlan beteg gyermekem, a 2. gyermekem is beteg lett volna, és nem volt más választásom, mint a terhesség megszakítás, mindent megtennék azért, hogy egészséges kisgyermekem szülessen. Mi sem élünk nagy lábon, sőt, mindenünk a beteg gyerekre megy rá, de büszke vagyok, hogy egy ilyen helyzetben is helyt tudok állni, és minden egyes pillanatnak örülök s hálát adok az égieknek, hogy van egy kisgyermekem. Nem erőltetheted rá, ebben igazad van, de a férjed belegondolt abba, hogy TE min mész keresztül lelkileg, s milyen áldozatot hozol? Ha vállalnád elhagyna? Hozzáteszem nekünk sincs senkink, mivel beteg gyermeket nevelünk, mindenki eltávolodott............... csak saját magunkra számíthatunk.....
2012. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!