Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire érzi/érezheti meg a...

Mennyire érzi/érezheti meg a baba az anyja szomorúságát pocakon belül?

Figyelt kérdés

Nemrég egy héten belül elvesztettem mindkét nagyszülőmet, persze próbálom tartani magam, de többen mondták, hogy ne szomorkodjak nagyon, mert megérzi a baba.

Van ebben valami igazság? Lehetséges ilyen?

16 hetes vagyok


2009. júl. 10. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
A babák nagyon érzékenyek ilyesmire, érzik ha valami nincs rendben. Észre is lehet venni ha már egy picit nagyobb mert akkor lapít. Fel a fejjel, próbáld meg elterelni a gondolataidat.
2009. júl. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Jajj de aranyosak, ne szomorkodj, mintha az úgy menne.Szerintem nem úgy érzik mint ahogy mi gondoljuk, ez rejtély, de hát a 9 hónap alatt annyi mindent érzünk, nem lehet elkerülni.

Igazán én úgy gondolom hogy akkor ézeznek már, mikor megszületnek, vagyis hát konkrétan.

Ilyenkor nem lehet kontrollálni az érzelmeket, nem örülhetsz a nagyszülők halálának.

Meg kell gyászolni így is.

Sajnálom!

2009. júl. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3 hete vol az apukám temetése. Szerintem megérezte a picurkám,hogy szomorú vagyok,mert olyan máshogy mocorgott,nem olyan durvn,mint szokott,inkább mintha bújna. Tudom,ez így furcsán hangzik. Szóval gondolom megérzik,de nem hinném,hogy bajuk lesz. Inkább sírj,mert a visszatartott sírástól,meg a ki nem élt gyászból viszont neked lesz bajod. HA sírni kell,sírj,vagy csapkodj,vagy akármi.- Utána jobb lesz. És ha neked jobb,akkor a babádnak is.
2009. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi nektek!
2009. júl. 10. 10:44
 5/6 anonim ***** válasza:

A nagymamámat aki nagyon közel állt hozzám pont akkor veszítettük el amikor a manóm megfogant, nagyon nehéz volt, mert az öröm mellett ott volt a gyász, most is könnyben van a szemem, mert hiába telt el azóta lassan kilenc hónap, még mindíg nehéz, és nagyim is várta már a dédunokát, mindíg kérdezte nem vagyok még babás és mire összejött ő elment, de tudom, hogy lát minket és örül a picurnak. Sírd ki magad azzal egy kicsit könnyebb lesz, de fel a fejjel, mert a baba érzi, ha az anyu szomorú,

nagyon sajnálom, részvétem,

Erőt, egészséget és sok boldogságot kívánok a kicsihez,

35 hetes kismama

2009. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi neked is! én is nagyon közel álltam a nagyimhoz. a legrosszabb, hogy 1 hónap alat ment el mindkettő úgy, hogy senki nem számított rá. még a temetésük is egyszerre lesz. ez mondjuk szép.

de iszonyúan hiányzik.

a mamám is nagyon várta, mert nálam ez lesz az első baba, bár a tesómnak van két kisfia (3 és 1 évesek), legalább őket megismerhette.

nálam nagyon lányt várt, még fogalmam sincs mi a neme, de ha lány lesz, megkapja a mamám nevét második keresztnévnek.

és remélem, hogy valahonnan látja majd.

2009. júl. 10. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!