Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 év korkülönbség lesz kislány...

8 év korkülönbség lesz kislányunk és születendő kisfiunk között. Hasonló cipőben járók, mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
A nagy korkülönbség ellenére van köztük meghitt, szoros kapcsolat, így hogy még ellenkező neműek is? Kislányunk nagyon várja a tesót, de amikor megtudta, hogy nem lány lesz, kicsit lelombozódott...
2012. júl. 5. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 2édes testvérem van. A bátyám most 16éves,én 12. És az öcsém 9. A bátyám és az öcsém között 8év korkülönbség van. Attól,hogy nem lány lesz,el tud vele játszani. :) Gratulálok a babához! ;)
2012. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk tíz év van a két gyerek között, igaz, ők egyneműek. (lányok) Kicsinek babusgatta, amikor már mászott kirakta a szobájukból, mert minden nyálas tőle, féltékeny volt rá, ha jöttek a barátnői és kicsit megdögönyözték a kicsit. De segít is ha van kedve, pl. szívesen olvas neki mesét, vagy játszik vele, amikor én pl. főzök. Most megint nehéz korszakunk van. A nagy 13 éves és ezerrel kamaszodik, a kicsi 3 éves, és hisztizik..

A barátnőimnél hasonló korkülönbséggel születtek a kisfiú tesók, és mind beleesett abba a hibába, hogy a lányok rovására mindenben előtérbe helyezik a kisfiúkat, merthát fiúk...szerintem erre az egyre figyelj, mert látom, hogy ez a lányokat igencsak bántja.

2012. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a kornál sokkal fontosabb szempontok vannak, így vakon lehetetlen erre érdemben válaszolni. Ismerek olyat, akinél nagyon jól működik, de biztos van sok példa az ellenkezőjére is. Nevelés kérdése, végül is ezt neked kell befolyásolni, nem magától dől el!
2012. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a szitu. A lányom 11 éves, a fiam nemsoká lesz 1. Nagyon szeretik egymást. Vicces, nálunk is elszomorodott a lányom, amikor megtudta, hogy öcsi lesz, nem hugi. De azért nagyon várta, és hatalmas a szerelem mindkét oldalról. A fiam első szavai közt volt a lányom neve, ha meglátja, megszűnik minden más...a nővére meg elolvad tőle, gondozza, babusgatja, játszik vele. Semmi féltékenység, csak tiszta szeretet. Igaz, nagyon sokat beszélgettünk róla, hogy kicsit másképp lesznek a dolgok, ha majd megszületik a kicsi. Én is ettől tartottam amúgy, hogy nem elég, hogy nagy a korkülönbség még csak nem is egyneműek lesznek. De mindegy, hidd el! :)
2012. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a lány és a fiú között 7,5 év van és most jön a kistesó (szintén fiú)

semmi jót nem tudok elmondani erről a korkülömbségről, én nagyon megbántam,hogy ennyit vártunk.

2012. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

férjemnek öccse van, 8 év van közöttük. nagyon jól megvannak, eléggé felnéz rá.

amit nem szabad elronatni: ne legyen a pótmamája a lányotok, azaz szülői feladatot ne testáljatok rá, mert akkor nyűgnek fogja érezni az öcsit. csak addig felnőtteskedjen vele, amíg neki is jó, de ingyé bébiszitternek nem szabad nézni.

2012. júl. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk, ha megszületik a babánk, akkor 13 év lesz a korkülönbség. A nagyfiam készül, hogy Ő lesz a védelmező, tanító. Nagyon büszke vagyok Rá. Ez attól független, hogy fiú vagy lány lesz a tesó, mert nem tudjuk.
2012. júl. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtok, jó olvasni tapasztalatokat, tanácsokat. Várok még válaszokat!
2012. júl. 5. 17:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a bátyám és köztem 11 év különbség van,a nővérem közt 9.Kiskoromban imádtam a bátyámat,tanította a leckét,amit nem tudtam,vagy nem akartam tudni.Viszont ha elmehetett valahova mert ő már nagy volt bőgtem,hisztiztem.Most meg még mindig ugy kezel mint egy 10 évest,pedig 26 vagyok.:)

Nővérem mindig irigy volt rám,mert én voltam a legkisebb,nem is foglakkozott velem.:) Szerintem ez személyfüggő is.

2012. júl. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Az öcsém és köztem 9 év van. Eleinte babusgattam meg minden, de aztán ahogy egyre nőtt, mindig jobban zavart, hogy ő van a középpontban, mindenhol csak az ö játékai stb... Most már 13 éves, én meg 22 és egyre jobban kijövünk :) Persze ez nem törvényszerű, szerintem nagyban család- és egyéniségfüggő.
2012. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!