Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két év korkülönbség? Nektek...

Két év korkülönbség? Nektek mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Nektek mik a tapasztalataitok, hogyan lehet elintézni, hogy a nagy ne akarja majd kicsinálni a tesóját, tudom, hogy a szülőn múlik, várok okos tippeket, amik már az első naptól használhatók!
2009. márc. 15. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 22 hónap a korkülönbség. Nagyon nehéz, mert a nagy pont a tesó hazajövetelével lépett a dackorszakba(vagy az miatt).

De mit értesz azon, hogy kicsinálja?

Én bevonom a nagyot a baba gondozásába,ő adogatja a pelust stb. a tisztábatételkor.

Nálunk azzal van gond, hogy a nagy sokat és hangosan mondja a magáét, és ezzel zavarja a kicsi pihenését.

2009. márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én csak most lettem terhes a másodikkal, de nagyon félek, hogy hogyan lehet majd összeegyeztetni, én is hasonló "segítő" bevonásra gondoltam, nálunk is pont 22 hónap lesz a különbség...
2009. márc. 15. 17:26
 3/7 ltimea ***** válasza:
nálunk 26 hónap a korkülönbség. Elejétől kezdve készitettem fel a nagyobbat a hugi érkeztére, mikorra oda került a sor hogy megszülessen már alig várta. most is nagyon jó a viszony köztük, persze vannak olyan napok amikor a nagyobb rosszalkodik, de amit észrevettem, hogy nem a kicsin töltötte ki a féltékenységét hanem rajtunk, szülőkön. ami jó hogy nagyon másolja a bátyót a hugi. pl. nem akar cumiból inni, hanem pohárból, vagy hogy nagyon hamar elkezdett kanállal enni. ezek mind pozitivak. Szerintem ez pont ideális korkülönbség. Boldog babavárást!
2009. márc. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszi, és hogy zajlott a felkészítés?
2009. márc. 16. 07:11
 5/7 ltimea ***** válasza:

2. válaszoló

Amikor már elkezdett látszani a terhesség, vagyis láthatóvá vált hogy nőtt a hasam, elvittem az egyik uh-s vizsgálatra,akkor fogta föl igazán hogy látta is hogy van ott valaki a hasamban, mondogattam neki hogy ott a testvérkéd, simogatta, puszilgatta a hasam. együtt készitettük a kiságyat, meg a babaholmikat is el. még most is mikor megkérdem hol volt a hugi, mondja hogy a hasamba.amikor közelgett a szülés mondtam neki, hogy anya elmegy a hugiért és majd te meg apa jöttök értünk. és természetesen be is tartottuk az igéretet. szerintem az a legfontosabb, hogy mindent megosszunk vele-velük, hogy ne jöjjön váratlanul, a változás a fiam most lesz 3 éves a lányom meg 8 hónapos.

2009. márc. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ltimea ***** válasza:
és lemaradt, hogy a fiam pont akkor vált egy hét alatt szobatisztává amikor már megszültem a kislányom
2009. márc. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi :-)
2009. márc. 19. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!