Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. babát várok. Ti nem féltek...

2. babát várok. Ti nem féltek attol, hogy a nagyobb gyerek féltékeny lesz a kicsire?

Figyelt kérdés
32 hetes vagyok és most kezdek azon parázni,ha megszuletik a kicsi ,nehogy úgyérezze a nagyobbik,hogy elvan hanyagolva.9 év korkulombség lesz koztuk.Most még úgy van vele,hogy nagyon várja a kistesot,de kitudja hogy fogja fogadni,ha már tényleg megszuletik.Ti,akiknek már van tobb gyerekuk,milyen viselkedési változásokat vettetek észre a nagyobb gyereken,és hogy kezeltétek?
2009. júl. 10. 13:28
 1/9 anonim válasza:
Hát én most az igazat megvallva 14 éves vagyok és ha most születne kistestvé hát nem is tom én személy szerint jobban örülnék ha köztem és a testvér között max 2 év lenne vagy ikrek lennénk mert akkor már meglennénk szokva egymáshoz.9 Év az se nag dolog csak talán majd le kell ülj neki elmagyarázni hogy megértse mostantól mi változik meg a megszokott napirendtől.
2009. júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez egy jo kis cikk a temaban:


[link]


Nekem 3 eves ikerfiaim vannak, hamarosan ujabb ikerpar erkezik hozzank, egy fiu es egy lany. Egyelore nagyon izgulnak mindketten, milyen lesz, elore beosztottak egymas kozt, ki melyik tesot fogja tutujgatni, de szerintem nem lesz ilyen konnyu menet. Mar megbeszeltuk a nagyszulokkel (parom szulei, kulfoldon elunk, az en szuleim Mo.-n vannak), hogy idonkent rajuk bizzuk majd a piciket, mi pedig negyesben elmegyunk allatkertbe, ide-oda, hogy lassak, tovabbra is egy csalad vagyunk, es nem turja ki oket a ket kisteso.


Gratulalok es sok sikert! :)

2009. júl. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jesszus! Utolsónak gratula!!!
2009. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Koszi. :)
2009. júl. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 22 honap van a két lányom között. A terhességem alatt tartottam kicsit tőlle,de a korának megfelelően nagyon sokat beszélgettem neki róla,együtt készültünk a nagy napra.Elmondtam neki,mennyire jó lesz ha a kis tesónak lesz egy nagy okos nővére és,hogy majd segithet fürdethi stb. Igy boldogan és kiváncsian várta a hugicát. A pici születése után azért jobban figyeltem a nagyobbik lányomra nehogy háttérbe érezze magát,hisz amig a pici csak eszik,alszik nem nem kér annyi figyelmet,mint a nagyobbik. Igaz nekem is több energiámba került de egy kis odafigyeléssel,átérzéssel kiküszöbölhetők ha a nagyobbik gyermeket is bevonjuk bizonyos ellátásba segitésbe,szivesen meg is teszi. Nálunk bevált.
2009. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 34 hetes vagyok.

Majdnem 5 év lesz a korkülönbség a tesók között.

A lányom is nagyon várja, mindenkinek mondja, milyen jó neki, kistestvére születik. Segít mindenben, csináljuk a szobájukat, ha boltba megyünk, keresi neki a babaruhát, játékot. Szóval látszólag nagyon boldog.


Viszont kórházba kellett feküdnöm egy hétre, s utána kb. 3 hétig minden éjjel bepisilt! (Voltunk orvosnál, szervi baja nincs!)


Úgyhogy szerintem lesznek még itt gondok! Remélem lesz elég energiám mindkettőre!


Boldog babavárást!

2009. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem két fiam és egy lányom van. Szerintem testvérféltékenység mindenhol van. Nekem is voltak, sőt vannak nehéz pillanatok miatta, de igyekszem kivédeni. Be vontam a nagyot a kicsi rendezésébe, de arra is figyeltem nehogy kötelességnek érezze a kicsi rendezését. Ma a két nagyobb szépen eljátszik és a pici körül mind a ketten segítenek, sőt ha sír a pici mind a ketten futnak oda hozzá, hogy mi a baja. A nagyobbakkal mi is szoktunk külön programot csinálni, meg ahogy lehet csak velük foglalkozni. Ne izgulj fog menni Neked is. Boldog baba várást.

2009. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én gyermekeim között 8 év korkülönbség van és ugyanez volt a félelmem, mint most neked. megbeszéltük apával, hogy mivel a kistesó körüli teendők inkább rám hárulnak az első időkben, így a lányunkat ő fogja jobban pátyolgatni, szárnyai alá vonni. A lényeg, hogy apától több figyelmet kapott, hogy kompenzálja egy kicsit, hogy én most nem tudok 100%-ig rá figyelni.

A féltékenység még így is előjött, hiszen 8 éven át egyedüli gyermek volt és a figyelmünk csak rá terjedt ki.

A féltékenység a tanulmányában nyilvánult meg, kb 2 hónapon át szinte nem volt nap mikor ne hozott volna fekete pontot, vagy figyelmeztető 1-est.(ez nálunk olyan ami nem kerül be a naplóba, csak figyelmezteti a szülőt és a gyereket a rossz teljesítményre)

otthon nagyon sokat segített magától, mindig kérdezte mit hozzon, mit segítsen. Egyetlen dologra nem volt képes: kimondani a kistestvére nevét. Fura, de így van, "csak" babának hívta.

Kellett fél-1 év mire megszokta az új helyzetet és teljes szívével tudott örülni a tesójának, megszokta, hogy már nem csak ő van.

Már nem félünk az újabb féltékenységtől, most várjuk a harmadik babánkat, a kicsi és a 3. gyermekünk között 3 év korkülönbség lesz. Már megszokta és tudja a legnagyobb, hogy a testvér milyen nagyszerű dolog, imádja és alig várja, hogy még egy testvére birkózhasson vele.

2009. júl. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 7 év van a két gyerkőc között, hát én csak csupa pozitívat tudok írni. A nagyobbik nagyon várta a kistesót, sokat simogatta a hasam és hallgatta a babát. Mikor megszületett, apukája egy kicsit gondjaiba vette, mert én nagyon elfoglalt voltam. Megértette, hogy most a pici babának többet van szüksége anyukájára. De ha lehetett, elvittem őt fagyizni, igyekeztem vele is kettesben maradni.

Nagyon szereti a tesóját, büszke arra, ha ő tollhatja a babakocsit, vagy egy kicsit ő vigyázhat rá. Nagyon-nagyon szeretik egymást, nem volt semmi gond, pedig akkor volt elsős, új volt neki a suli is.

2009. júl. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!