Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességed alatt mi volt a...

A terhességed alatt mi volt a legrosszabb testileg ill. lelkileg?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Testileg az, hogy az utolsó hetekben alig bírtam felkelni az ágyból :)

Lelkileg nem volt rossz semmi, összességében nagyon jó kis 8 és fél hónap volt :)

2012. júl. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Első 18 hét. Én a világ összes kismamájának a mellékhatásait megkaptam. Első 14 hétben 12 kilót fogytam, mert nem maradt bennem az étel. Sokszor már nem tudtam/tudtuk, hogy mit hányok ki?! Emiatt a legdurvább az volt, amikor azt álmodtam, hogy kihányom a magzatomat. Na .. ott volt elegem és közöltem az orvosommal, hogy a kib@szott B vitamin után kezdjen velem valamit, mert ez már nem normális. A védőnő le se sz@rt, csak szörnyűködött és állandóan azt mondta, hogy biztos beteg vagyok!

Megszámolni nem tudom, hogy hányszor voltam a háziorvosnál és hány helyre küldött el kivizsgálásra. Makk egészséges voltam, csak egyszerűen a terhesség melletti tünetek kidöntöttek.


Aztán a 8-9. hónap .. amikor felfedeztem a vízilópatákat! Kaptam a sarat a védőnőtől, hogy vizesedem. Mondom: tényleg?! Nem mondja?!

Aztán közölte, hogy pihennem kéne. Nos, egész terhesség alatt otthon voltam, megnéztem a Dallast, Dr. House-t, Dr. Csontot, mesefilmeket.. szóval, elhiheted .. nem kis időmet töltöttem fekve!

Bármit csináltam, vizesedtem. Kórházban is voltam 8,5 hónaposan, mert fájásaim voltak. Az orvosom a 3. napon kiakadt, hogy non-stop fekvés után is be van dagadva a lábam és vizesedik. Persze toxomiának semmi jele nem volt!


Érzelmileg ami még nagyon durva volt, az a 4. hónapban rám törő: Egyszer sírok, majd nevetek effektus.

Nagyon utáltam!!!

Úgy képzeld el, hogy beszéltem telefonon apukámmal, röhögtünk valamint, majd 10 percig kérdezte tőlem, hogy mi a baj, miért sírok?! Már a végén üvöltött a telefonba. 120 km-re laknak, de 1 óra alatt itt volt nálunk kocsival.

És ez ment 1,5 hónapon keresztül.

A piacon vettem zöldséget, megköszöntem és sírva fakadtam. Cseppet sem néztek hülyének!


Mai napig egyébként, ha meglátok vagy hallok egy mentőt vagy tűzoltót, akkor sírva fakadok, könnyezek és elcsuklik a hangom.

De, ha rendőr jön, baromira nem érdekel ... nagyon durva!

2012. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Testileg: Mikor a baba már hatalmas volt, és a gyomrom rúgta, kilökte belőlem a kaját, savastól. Konkrétan vastagon gyomorsavval hánytam ki a vacsit. Na, akkor sírtam, hogy ez már sok. Szülés előtt nemsokkal volt.


Lelkileg: mikor mindenki fogdosni akart, idegenek is, úgy éreztem, hogy belemennek egy olyan zónába, amibe én nem engedtem be őket, de ők betörtek, kérdés nélkül. és ha szóltam, még nekik állt feljebb.

2012. júl. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A 20. hétig az elviselhetetlen hányás, 2. gyereknél ehhez jött pluszba a viszeres láb- iszonyat fájdalom, és 40 fokban is vastag szorító harisnyák, plusz a terhességi cukor. Most jön a 3. gyerek, vele iszonyat hányinger, a másik kettőt is alig bírom ellátni. Teljesen egyedül vagyok, férjem hajnalban meg, későn jön. A legtöbb ember azt gondolja, hogy csak nem tudok mit kezdeni magammal jó dolgomban. És ha a sajátjaim nem elegek, akkor nálunk van a férjem előző kapcsolatából született gyereke is. (aki magatartás zavaros). Legutóbb 10 napra. Most 2 hétre jön. Egy csomószor éreztem már, hogy összeroppanok a felelősség súlya alatt. Képtelen vagyok megfelelni a gyerekeimnek. Este hulla vagyok, így a férjemnek. Jól kipanaszkodtam magam, bocsi.
2012. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lelkieknél elsősorban a hangulatingadozásra gondoltam, mivel nekem "alapjáraton" (még nem vagyok terhes eddig) is kijut belőle rendesen, gondolom majd akkor még rosszabb lesz...
2012. júl. 6. 12:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Testileg,az elso 16 het az katasztrofa volt... undorodtam a hustol,allandoan aludtam,mindig fajt a fejem..mindig..bufogtem,a gyomrom nagyon fajt,hanytam..utaltam mkit. Utana a mehembe nyilalo fajdalmak,mert nott... De osszessegebe ezek a 20.hetig tartottak. azota szuperul erzem magam,leszamitva h ovatosan kell hozzamszolni mert barmin elbogom magam. Lelkileg megorit,hogy nem tudom mikor jon a baba es legfokepp h jolvan-e. Nagyon feltem ot.
2012. júl. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lelkileg: hangulatingadozás, képes voltam az egyik percben nevetni, majd sírni, majd ordibálni mint akinek elment az esze... Utána magasabb volt a cukrom mint kellett volna, így be kellett feküdnöm a kórházba. Kijöttem a rendelőből, és már patakokban folyt a könnyem. Hazáig sírtam, meg otthon még egy pár órát. Aztán mikor ott hagyott a férjem a kórházban este fél8-tól hajnal 2-ig bőgtem. Ezt 2 napon keresztül...

Testileg: fájt a méhem, vizesedett a lábam, a hőségben voltam nagy pocakkal és elefánt lábakkal, egyedül nem bírtam sokszor megfordulni az ágyon, állandóan pisilni kellett... :)

2012. júl. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Testileg bármit kibírok. Lelkileg a folyamatos rettegés, hogy minden rendben legyen,és még 10 hét hátra van.
2012. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!