Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fogorvos adhat-e érzéstelení...

A fogorvos adhat-e érzéstelenítőt a terhesség alatt és ha igen, akkor hányadik hétig?

Figyelt kérdés
Most készülök, még nem voltam, mióta babát várok.
2009. júl. 10. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyugodtan adhat érzéstelenítőt, már van olyan is,ami kimondottan kismamáknak készült.

Egyedül röntgeneztetni nem szabad a fogadat, bármi mást lehet:)

2009. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer azt olvastam itt a neten, hogy az első 12 hétben nem ajánlatos kismamának a lidocain, utána mehet. Én már 2x voltam babavárás alatt fogorvosnál, kaptam is érzéstelenítőt. A nőgyógyászomat is megkérdeztem előtte, és mondta, hogy nyugodtan mehetek.
2009. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok...


Direkt írtam, hogy van direkt kismamáknak való érzéstelenítő. Csak lehet,hogy a dokinak be kell szerezni előtte.

Én eleve lidocain érzékeny vagyok, így nekem másfajta szuri kell. (még szüléskor gátmetszéshez is én vittem az érzéstelenítőt...)

2009. júl. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, valóban van többfajta érzéstelenítő, van olyan is, amit "elvileg" adhatnának kismamáknak is. Nekem viszont a dokim azt mondta, hogy ha kibírom akkor inkább nem adna, mert arra még semmilyen bizonyíték nincs, hogy tényleg nem árt a babáknak, főleg az első 12 hétben, amikor még nagyon sok mindene fejlődik.

Nem mondom, hogy életem legszebb emlékei közé tartoznak azok a töméscserék, de hát túléltem.

2009. júl. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia.

az én fogorvosom a harmadik trimeszterben kezeli azokat a kismamákat, akiknek nem akkut a problémájuk.ha az, akkor ad érzéstelenítőt.természetesen röntgen nem lehet, így ha gyökérkezelni kell, akkor azt csak a terhesség után tudja teljesen befejezni.én jövő héten megyek koronacserére.30 hetes km

2009. júl. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!