Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyre nehezebb a terhesség? A...

Egyre nehezebb a terhesség? A szülés is nehezebb lesz?

Figyelt kérdés
35. éves vagyok, 3. babámat várom. A kisebbik gyermekem 9 éves, a nagyobb 11. Ezt a terhességet sokkal nehezebbnek érzem, élem meg. Gyengébb, fáradtabb, ingerlékenyebb vagyok. A korom miatt? A szülés is nehezebb lesz mint 9 évvel ezelőtt?
2012. júl. 8. 06:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a lányaim 13 és 15 évesek voltak, amikor a kisfiamat szültem 35 évesen. Én is nehezebben viseltem a terhességet, de a szülés nem volt nehezebb, az észleléstől számítva 6 órán belül meglett. Most ismét babát várok, 38 éves vagyok, és 22 hetes kismama, és nagyon nehéz. De bízok benne, hogy a szülés ismét olyan simán megy, mint utóbb. Neked is azt kívánom. Hányadik hétben vagy? Nekem az első 16 hét borzasztó volt.
2012. júl. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

26 hetes vagyok. Nekem az első 14 hét volt nagyon rossz. A legnehezebb az állandó fáradtság. Napközben is le kell feküdnöm, mert egyszerűen nem birom. Ez a meleg is nagyon nehéz. Egyébként szeretem ezt az állapotot. Szeretem érezni ahogy mocorog bennem, készülődni. Jó lesz újra babázni.

Szülés után hogyan folytatódott? Az is nehéz volt. Mindenesetre én is remélem hogy ez aszülés sem lesz nehezebb a 9 évvel ezelőttitöl.

Boldog babavárást!

2012. júl. 9. 11:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Biztos, hogy nem lesz nehezebb szülés! Nyugi. A dokim is azt mondta, hogy általában a 3. a legkönnyebb, és leggyorsabb. Hát nem is tudom, azt hiszem nekem kicsit nehezebb volt szülés után, mert a lányaim nyugodt, jóalvó babák voltak, a fiam meg pont az ellenkezője, ezt nehezen viseltem, hogy alig aludt, ezáltal én sem. Amúgy meg minden nehézség ellenére én is imádom ezt az időszakot, hogy várom őt, várom az uh-kat, és mocorog, meg ilyenek. Nem véletlenül a 4. :) nem is siettetem most az időt , mert ez az utolsó alkalom. :(
2012. júl. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan pici korkülönbségek vannak, de a harmadik szülésem volt a legkönnyebb. Amúgy a statisztikák szerint a harmadik szülések a legkönnyebbek, leggyorsabbak és a legkevesebb komplikáció harmadik szülésnél van.

Biztos minden szuperul alakul, kitartást és szép szülést neked!

2012. júl. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném.Nekem az első és második gyerekem között 16 év a korkülönbség(szintén 35 évesen szültem a kicsit)és 3 óra alatt meg is lett a baba(igaz,nekem az első is 4 óra alatt lett meg,az első fájástól számítva) .Most 39 éves vagyok,a 3. babát várom,szeptemberben szülök,de semmi rosszat nem mondhatok.Fáradtabb vagyok én is-alig várom este,hogy vízszintesbe legyek-és néha ingerlékeny(egész nyáron itthon van az ovisom,mert nem viszem az összevont csoportba),de én ezt nem a koromnak tudom be.Az időjárás se kedvez nekünk,abnormális,hogy egyik nap majd 40 fok van,a másikon meg huszonpár.
2012. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sztem igen.. a nővéremnek 6 gyereke van, 4 az első, 2 a második házasságából. a két kicsit 35 fölött szülte. azt mondja, hogy a két kicsi úgy megviselte külön külön (mind a terhesség, mind a szülés), mint a 4 nagy együttvéve
2012. júl. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!