Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diétára lettem fogva. Teljesen...

Diétára lettem fogva. Teljesen tanácstalan vagyok, mit egyek?

Figyelt kérdés

az orvos azt mondta h semmi szénhidrát, semmi édesség, mert a terheléses cukrom határértéken van.

na de mégis miket egyek, h a babónak is mindene meglegyen?


32 hetes kismama


2009. júl. 11. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az a határérték nálatok, de nekem 8,89 lett és 160 grammos CH diétán vagyok. Vmit muszáj enned, aminek tápértéke is van!!! Egyébként egyél sok húst, zöldséget és sajtot. A Bébinek fehérjére van elsősorban szüksége ami a húsokban, sajtokban van rendesen, viszont a husinak 0, a sajtoknak minimális a CH tartalma. Tehát korlátlanul eheted őket! Köretnek meg mondjuk csinálj párolt zöldséget, meg rizst.

Ja, és vannak diabetikus édességek pl. nápolyik, amiket mondjuk megehetsz tízóraira vagy uzsira. Szóval azért sztem nem kell minden édességről lemondani, csak mérletekesen kell enni (mindent).

2009. júl. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sok gyümölcsöt eszek,mostanában föleg dinnyét. Igyekszem zöldséget is enni,pedig nem rajongok értük,de salátaként magamba tuszkolom. Föleg csirkehúst eszem,azt is sütve,párolva. Müzliket,meg a györi édestöl a jó reggelt-eket eszem,ha édességre vágyom. Joghurtokat,föleg a danone activia-t,az jót tesz az emésztésnek is. Ja,meg fözelékeket feltét nélkül,leveseket,de ezt csakis ebédre. És a lényeg a mértékletesség!!
2009. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A semmi szénhidrát nem jó, mert minimum 150 g-ra szüksége van a babának az egészséges fejlődéshez. Én is terhességi cukros vagyok, 160-180 g-os diétára fogott a doki. Gyönyörűen lehet tartani, néha még sok is. Napi 5-7-szeri étkezés, sok hús, hal, mert abban szinte 0 ch van. Szinte minden zöldség megengedett lencse, szárazbab kivételével, mert abban elég sok a ch. Pékárut is mértékkel, mivel 100 grammjában 54 g szénhidrát van. Óvatosan a rizzsel, tésztával, köretnek inkább krumplit vagy párolt zöldséget (ezt szinte minden mennyiségben lehet). Gyümölcsök közül a sárgadinnye, kajszibarack banán nem ajánlott, a többit bátran. Ha gondolod írj mailt és elküldöm a táblázatomat, amit a dokimtól kaptam, abban szinte minden alapanyagnak benne van a szénhidrát értéke. Sok sikert a diétához.
2009. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem valami tájékozott az orvosod :(! Nem küldött dietetikushoz aki tud segíteni? Olyan nincs hogy semmi CH-t nem ehetsz mert azzal is sokat ártasz a babának. Én is diétázom a magas cukor miatt 9 hete. De kiemelték hogy NEM SZABAD csak 0-a Ch-s kajákat enni mert az is BAJ! A húsokban pl: nincs szénhidrát de azt ne csináld hogy csak azt eszel.MIndenképp keress fel egy dietetikust.Ő elmondja majd miket egyél hogy ne menjen feljebb a cukrod! Üdv: 35 hetes km
2009. júl. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!