Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oxitocin+ burokrepesztés! Mik...

Oxitocin+ burokrepesztés! Mik a tapasztalatok? Félek mert ez vár rám!

Figyelt kérdés

41+6 hetes vagyok és ha 2 nap múlva sem indúl magától ez a 2 "csodás" dolog fog történni.

Mire számítsak?

Nem akarok tágúlni és ezért ez a beavatkozás.


2009. júl. 11. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekem is így indították a szülést. Nem volt semmi extra, nem kell tőle félni. Nekem délelőtt 10-kor repesztett burkot a dokim, kb 11-kor kaptam az oxitocint és délután 4-kor már a hasamon pihegett a picikénk. :)

Könnyen tágultam és gyorsan lezajlott az egész. Én kaptam még edát is, így nem is fájt. Nekem első baba volt, de teljesen pozitív élmény volt számomra a szülés.

Remélem neked is ilyen könnyű és gyors lesz majd. Sok sikert

7 hetes baba anyukája

2009. júl. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félned, mert nem fáj a burokrepesztés. Az oxitocintól meg majd megindulnak a fájásaid...Ne izgulj, mert legalább hamarosan látni fogod a kisbabádat!
2009. júl. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem is volt mindkettő, az oxi mellé kérj edát, mert nagyon erős fájásokat csinál, de a doki úgyis csak kis dózissal kezdi és majd érzed, hogy mikor kell gyógyszeres segítség.
2009. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

pokoli fájdalmak,ellenben gyors tágulás.. őrülj ha megindítják.. én is túlhordtam,imádkoztam h magától induljon,megindult,ennek úgy örült a dokim h 24órán keresztül nem nyult hozzám,2újjnyit tágultam ez alatt,majd 13órakor megtörtént a burokrepesztés,oxytocin-eda-t nem adnak az lassítja a tágulást-4re megvolt a fiam..


lelkileg készülj a fájdalomra de hidd el sokkal jobb mint 12-24órát aggódni,h mi lesz már..

2009. júl. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát csajok én már mindenre felkészűltem csak legyünk már túl rajta.

Vagyis fogalmam nincs milyen a "pokoli" fájdalom-első babás vagyok- de már nem is érdekel.Egyetlen dolog foglalkoztat,h a babával minden ok legyen !

Egyébként beszélek hozzá rengeteget és kérlelem h indúljon meg kifelé,h ne kelljen indítani..hát,majd meglátjuk h van-e hozzá kedve.

Köszi a válaszokat!

Jó egészséget és minden jót nektek!

2009. júl. 11. 19:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

40+3 voltam, mikor végülis megindult a szülés, majd el is múlt. :) Tehát mire beértünk, elmúltak a fájásaim.= fájásgyengeség lépett fel. Emiatt kaptam Oxitocint és burkot is repesztettek. Az Oxi olyan jól hatott, hogy 3 óra alatt megszültem. (Első baba). Előtte meg 7 órán keresztül elvoltam a kis semmilyen fájásaimmal.

Mindenki azt mondja, hogy nem fáj a burokrepesztés. Nekem valami ott akkor őrületesen fájt. Gondolom nem maga a repesztés, csak a hogy a doki felnyúlt? Vagy nem tudom, de borzasztó volt.

Összegezve: Elvileg Oxitocin "segítségével" hamarabb megy a tágulás, előbb megszületik a kicsi.

Amúgy ne félj! Csodálatos dolog előtt állsz. Én is bármikor újra végigélném.

2 hónapos baba anyukája

2009. júl. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!