Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valószínű, hogy indítani...

Valószínű, hogy indítani fognak. Hogyan zajlik ez? Gyorsabban lesz meg vele a baba?

Figyelt kérdés

Holnap töltöm a 41. hetet. Azt mondta a dokim, hogyha hétfőig nem lesz meg, kedden indítanak. Ez az első terhességem. Teljesen zárt vagyok. Jóslóm sincs. Valami olyasmit hallottam, hogyha 41. hét környékében bújik ki a pici, akkor valami van a bőrén. Mégis mi, és miért?

Köszönöm a válaszaitokat:

40+6 hkm (kislány lesz)


2012. júl. 11. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondoltak, hogy már nincs a bőrén magzatmáz, és kiázik, berepedezik a bőre a túlhordott babának.


Az indítás több módon zajlik. Ha zárt vagy teljesen, akkor valamilyen méhszájpuhító dolog kell, vagy zselé, vagy ballon. Emellé, vagy ezután jöhet oxitocin is, ha ki vagy tágulva, akkor burokrepesztés is társulhat, ha kell. És lehet reménykedni, hogy rendesen megindul a fájástevékenység.

2012. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én túlhordtam,és infúzion keresztül kaptam egy szert azt hiszem oxitocin a neve,ami a fájásokat elő idézte. nekem azt mondta a nővér,hogy ilyenkor lassabb a szülés. hát nekem be is jött mert 12 órát vártak,végül megcsászároztak mert nem tágultam. nem tudom mire gondolsz,hogy mi van a bőrén,azon kívűl hogy:magzatmáz. az szokott fehéres lenni.de ez úgy tudom minden babán van
2012. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 2.-at indították, extra gyors volt, de nem biztos, hogy az indítás miatt. kaptam méhszájpuhító zselét (2x) utána magától megrepedt a magzatburok, de nem igazán voltak fájásaim, ezért kaptam oxitocint, ami viszont felerősítette a fájásokat, nagyon fájt, de szerencsére csak 1.5 órán keresztül.

A szobatársam viszont 12 órán át kapta az oxitocint és semmit nem tágult (nem is volt fájása tőle) ő császárral végezte.

Szerintem ne agyalj ezen, egyrészt beindulhat bármikor magától, másrészt meg vagy így vagy úgy, de túl leszel rajta és utána ott lesz a tündéri pici lányod.


Ja és az én lányom (40+4 naposan született) ráncos volt és hámlott a bőre a körmei meg nagyon hosszúak voltak, de hamar olyan lett, mint bármely más újszülött :)

2012. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos, megúsztam az indítást, ugyanis már másnap a szülészeten voltam. Már itthon vagyunk, és mindenki jól van. Köszönöm nektek :)
2012. júl. 17. 13:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Szuper! Gratulálok :) Aranyos vagy, hogy szóltál :) Könnyen és gyorsan ment?
2012. júl. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, 3 és fél óra alatt simán megvolt. A fájások tényleg nagyon fájtak, de azért túléltem :) Bár eléggé kifáradtam :) De a lányomért megérte! :)
2012. júl. 18. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!