Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7,8 lett a cukorterhelésem....

7,8 lett a cukorterhelésem. Mit lehet enni? Terhességi diabéteszesek írjatok kérlek.

Figyelt kérdés
Hétfőn találkozom a diabéteszessel, aki segíteni fog. De addig is mit tehetek? Mit lehet enni és mit nem? És mennyit? Amúgy mennyi a határérték? Eléggé meg vagyok ijedve, mert eddig semmi gondom nem volt, az első vizsgálat is szuper volt. (Első gyereknél is tökéletes volt) Nem értem miért alakulhatott ki ez most nálam...
2012. júl. 12. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Pont ennyi a határérték(szóval ez még nem dráma)!Azt mondják 7.8 felett beszélünk terhességi cukorbetegségről.Azt majd a doki-vagy dietetikus-fogja megmondani,hogy milyen diétára fog(150g,160g,vagy 180g szénhidrátosra).A googlba van sok étrend.Addig is kerüld az édességet,fehér kenyeret,péksütit,rizst,barackot,szőlőt,és ha lehet 3 óránként egyélNekem 7.6 volt,ám több dokit is megkérdeztem,azt mondták,az NEM diabétesz,attól,hogy közel van a határértékhez.
2012. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok:olvasd végig,ebben minden benne van: [link]
2012. júl. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, elolvastam. Akkor ez már diabétesz vagy sem?
2012. júl. 12. 17:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez már a határon van.Tarts diétát,és 4-6 hét múlva ismételtesd meg a szűrést(de ezt ebben az esetben fel is szokták ajánlani.
2012. júl. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező ! 27 hetes vagyok, már 6 hetes korom óta cukorgondozóba járok, minden egyes héten.

Előttem szólónak annyiban igaza van , hogy 7.8 a határérték.. csak NEM terhesen ! Terhesség alatt 7.1 alatt jó a az érték ! De már ha 7 körül van megfigyelik a kismamát nagyobb rendszerességgel.

Szénhidrátokat nem szabad enni, maximum 180 grammnyit / nap. Cukrot egyáltalán nem ! És az édesítőt is válogasd meg , mert van amelyikre rá írják hogy terhesség alatt nem ajánlott.

A diabetológus mindenképpen segíteni fog, csak ne félj rákérdezni mindenre !

2012. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Márpedig terhesen annyi!A belinkelt szövegből kimásolom az idevonatkozó részt(ezt egy főorvos írta):A cukorterhelés kivitelezése: reggel 7h-kor éjszakai éhezés után > éhgyomorra meg kell inni egy 75g cukrot (glukóz) tartalmazó kb. 2- 3dl vizes oldatot. Ha az itatás után 2 órával a vércukor (fenti módon mért) értéke 7.8 mmol/l felett van, akkor terhességi cukorbetegség áll fenn. Ez a terhességi cukorbetegség kritériuma. Ha az érték ez alatt van, páciensünk nem beteg, nincs teendő, esetleg a szűrést kell ismételni 4-6 hét múlva (de a 32. hét után már nem). Nem helyes az, hogy pl. 7.6 érték mellett kijelentjük, hogy terhesünk beteg mert közel van a határértékhez!

Ha beírod a googlba,hogy terheléses vércukor értékek terhesség alatt,rengeteg választ kidob.Ott is 7.8 szerepel.Különben az én leletemen is az van,hogy a normál tartomány 7.8

2012. júl. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De itt egy másik cikk,egy másik orvostól:Az aggodalmasoknak fontos tudniuk, hogy a terhességi cukorbetegség diagnózisa nem állítható fel egyetlen vérvétel eredménye alapján. A vérvételek arra valók, hogy kiszűrjék azokat, akiknél fennállhat a gyanú, diagnózis azonban csak akkor állítható fel, ha erre külön vizsgálatot végeztek. A szűrővizsgálatok közé tartozik a vérvétel és a zsemlés terhelés, a diagnosztikus vizsgálat az ún. cukorterhelés. Ennél reggel hétkor éhgyomorra meg kell inni egy 75g cukrot tartalmazó oldatot, ha két órával később a vércukor 7.8mmol/l felett van, akkor terhességi cukorbetegség áll fent. Ha kicsivel a határérték alatt van, akkor viszont nem áll fent a betegség, de néhány hét múlva újabb tesztet érdemes csinálni.
2012. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja és még valamit!A 7-es cukor érték a zsemle-tej tesztnél van,nem a 75g-os cukros vizesnél(mert ott 7.8)!De itt van róla a részletes tájékoztatás(szintén a főorvostól,akit a 2.válaszomban belinkeltem):A másik szűrőmódszer, amit a Szabolcs utcai munkacsoport szülészei propagálnak és nálunk elterjedt, a „zsemlés” (szűrő) módszer előnye, hogy a legkellemesebb módszer, mert a terheseknek nem kell éhgyomorra várakozni, valamint olcsó is. Az álnegatív esetek aránya itt 15%, de mivel ezt a módszer bármikor, akár minden terhességi vérvételkor, alkalmazhatjuk, ez az arány 3%-ra csökkenthető. A módszer kivitelezése: reggel 7h kor meg kell enni egy un. vizes, zsemlét (ami a szabvány szerint 30 g szénhidrátot tartalmaz) és meg kell inni 2 dl tejet (ami kb. 10g szénhidrátot tartalmaz). Ezután egy órával, azaz 8h-kor meg kell mérni a vércukrot. A vércukor meghatározása minden esetben a szérumból történjék bárhonnan veszik is le (azaz a gyorsteszt nem alkalmas). Gyanús az eset terhességi cukorbetegségre, ha ez az érték 7.0 mmol/l felett van. Ebben az esetben kb. 80%-ban kell számítani terhességi cukorbetegségre, tehát az így „kiszűrtek” egy része nem beteg (álpozitív esetek). A dolog tisztázása céljából (második lépcső) cukorterhelést kell végezni.

Szóval ne ijesztgesd a kismamát.Tény és való,hogy a határon van az érték,de nem mindegy hogy 7.8-hoz,vagy 7-hez kell viszonyítani.

2012. júl. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Első cukorterhelésemnél a 75g-os glükóz megivása után volt 4,72 előtte 4,55 volt.

Most 26 hetesen megint megittam a cukros löttyöt és utána 7,8 lett, előtt meg 4,7 volt.

Hogy lehet az, hogy az elsőnél a cukros víz után még kevesebb is volt, mint előtte a vércukrom? Létezik ez?

A babámért bármit megteszek, diétázom, ha kell, de ezzel szerintem minden anyuka így van. Egy méréssel már kijelentik amúgy, hogy valaki cukros vagy sem? Nem többször kellene mérni? Köszönöm nektek a válaszokat.

2012. júl. 13. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!