Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek 7,8-as lett a cukra,...

Akinek 7,8-as lett a cukra, mit kellett csinálnia? Első terhelésemen hogy lehet, hogy a terheléses eredményem kevesebb, mint az éhgyomri?

Figyelt kérdés
Az első terhelésnél így jártam (Éhgyomri 4,72, 75g után 4,4). Most vettem csak elő az első eredményem, mert most voltam a 2. terhelésen, ahol pedig a cukorterhelés után 7,8 lett. Soha nem volt baj a cukrommal. Az előző két héten nem ettem rendszeresen, volt, hogy délelőtt nem ettem, és gyorsan csak egy csokit nyomtam be. Sok cukrot ettem az elmúlt 2 hétben. Ez esetleg okozhatta a magasabb cukrot?
2012. júl. 14. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem a sok csoki is befolyasolhatta, nekem az is eleg volt hogy elozo nap este megettem par habcsokot (bar en nem vagyok terhes) es reggelre az ehgyomri cukrom lett 7,4. szerintem ezzel a ertekkel mar mindenkeppen dietara fognak, semmi cukor, minimalis szenhidrat, nekem is ezt kell csinalni, bar en pco-s vagyok, de a cukrom mar a kovetkezo hetre javult.
2012. júl. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten befolyásolhatja, de nem ennyire.


Gondolj bele, a cukorterhelésen azt mérik hogy a szervezeted hogyan reagál, hogyan bontja le a hirtelen kapott cukormennyiséget. Namármost azért 120perc a mérés mert annyi idő alatt le kell bontania "normál értékre". Akkor gondolj bele, egy éjszaka alatt ne tudná lebontani, vagy akár egy hét alatt? Ez butaság.


Ha magas lett az érték akkor igenis oda kell figyelni mert valami ott nem oké.


28hkm

2012. júl. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok. Másik kérdésemre várok még választ.
2012. júl. 15. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!